Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik adtok húst, csontot a...

Akik adtok húst, csontot a kutyátoknak, milyeneket kap, honnan szerzitek be, és fertőtlenítitek-e valahogy?

Figyelt kérdés
2019. febr. 2. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hentestől laposcsontot meg csirkefarhátat. Nem kell fertőtleníteni,a hentesnél minden tiszta,embernek se adhatná el ha nem lenne teljesen 100%os.
2019. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Marha-vágóhídról-fagyasztom. Kacsa alkatrészek-termelői-fagyasztom. Hal- kapok időnként-fagyasztom. Miért kellene fertőtleníteni?
2019. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdezek, mert nem tudom, és nem találtam google haver segítségével sem. :-) Ha tudnám, nem kérdezném.
2019. febr. 3. 10:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte csak vadhúst. Párom vadász, ha lő valamit vagy elismerőse akkor elhozza a belsőséget (szív, máj, tüdő, vese), persze ami gyanusan néz ki azt nem. Ha pl megveszünk egy vaddisznót akkor azokat a részeket amit magunknak nem csinálok meg úgy se azt rögtön a kutyának csomagolom. Először fagyasztom a húsit és mikor akarok neki adni előtte nap kiveszem majd másnap megfőzöm. A csontnál figyelek hogy egy fertőtlenítő forralás legyen, ezzel probálom megelőzni hogy nagyon szilánkosan törjön de hőkezelés nélkül megugye nem adhatom neki a disznót.
2019. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha, és ilyen fertőtlenítő forralást, hőkezelést mondjuk bevásárlóközpontban vásárolt húsoknál is érdemes elvégezni? Azok nagyüzemi húsok, nem tudom, mennyire érdemes azoknál is elővigyázatosnak lenni. Mi, emberek nem esszük nyersen, de az más.
2019. febr. 3. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
A sertéshúst csak főve adom.Minden más nem romlott, jó fajta húst nyersen is.Nekem fagyasztva van, már maga a fagyasztás is pusztítja a kórokozókat.Kiveszem forró vízben olvasztom, utána odaadom.De főzve is, sütve is adok.
2019. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!