Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyszőrű kutyám van, szőrnyír...

Nagyszőrű kutyám van, szőrnyírót szeretnék venni, milyen márkát keressek, milyet ne vegyek semmiképp, egyáltalán milyen néven keressek rá?

Figyelt kérdés

És hol?

Mi az, ami drága helynek számít?

Online rendelés is szóba jöhet, vagy akár bolt is, ha van Debrecenben.

Mondjuk az online-nal az a bajom, hogy hogy küldöm vissza, ha baja van?

Nem szeretnék több tízezret költeni, mert egy hajnyírót 5-6 ezerért már kapok márkásat. 2 évig azzal nyírtam, de már tavaly nehezen vitte, nem volt éles.

Egyáltalán az jobb valamivel, ha speciálisan állatszőr-nyírót veszek? Az is ugyanúgy kopik, nem?

Nagyon vastag, gyapjas bundája van a kutyinak, évente csak egyszer nyírom, mikor már jó idő van. De jó lenne, ha nem csak 1-2 évre tudnék gépet venni.

Tavaszra sajnos sok helyen rasztás lesz neki, összeáll, ahol gyakran mosdatja magát. Fürdetni ilyenkor nyilván nem fogom.

Szóval: hol, milyet, kb mennyiért érdemes?


2019. febr. 3. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha csak évente egyszer nyírnád, akkor miért nem viszed kozmetikába??



Egy rendes kutyanyírógép 30 ezer ft plusz a gépfejek hozzá ami 10-15 ezer ft/fej. Viszont ezeket lehet éleztetni.

2019. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Nagy szerencséd volt,hogy hajnyíróval letudtad nyírni, annyi kutyát hoznak hozzánk félig megnyírtakat akiket hajnyíróval kezdtek el csak időközben a gép feladta,javítsuk már ki....



Nem tudom miért nem lehet ezt szakemberre bízni!

2019. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én meg azt nem tudom, miért nem lehet a kérdésre válaszolni.


Nekem pl megy:

Egyedülálló nő vagyok, egy isten háta mögötti faluban.

A kutya több kiló, mint én, és támad. Legalábbis ha elmegy valaki a kerítés előtt, akkor ugrik, ugat. Kocsim nincs, nem is volt, és konkrétan senkim sincs, akit megkérhetnék. Már az is pofátlanság, hogy valakinek az idejét rabolom, de ez egy baráttól azért belefér. De azt már senki nem fogja vállalni, hogy az autóhoz nem szokott kutyát bevigyük a városba, mert szerintem be sem tudnánk emelni, és azt se tudom, megülne-e. Utána meg úgyse tudok vele közlekedni, mert elránt.

Buszra soha meg se próbálnám felvinni.

A kisebbik kutyát kellett tavaly orvoshoz vinni, egy hámot akartam kölcsönkérni, hogy egy alkalom miatt ne kelljen vennem. Nem sok kutyásnak van, mert ez nem egy lakótelep, hanem falu, több ezer nm-es telkekkel. Szóval akitől kértem, azt mondta, nem adja, egyszer így kapott el vmi fertőzést a kutyája. Persze hiába mondtam, hogy az enyémek nem betegek, nem számított.

Ez most olyan, hogy te se szívesen adnád kölcsön az olyan egészségügyi dolgaidat egy kollégának, amik pl a bőröddel érintkeznek.

Ja, a kocsiba egy olyan üléshuzat-védő is kéne, ami megint nem párszáz ft, mivel írtam, hogy nagy szőrű, rasztásodó kutyáról van szó.

Szóval intézzek valakit (DE NEM TUDOK KIT), vegyek felszerelést, + a nyírás, ez már több tízezer, semmi értelme.


Megnyírni meg tudom, nem lesz csúnya, de egyébként meg nem szépségversenyre megyünk, csak jót akarok az állatnak, hogy nyáron ne szenvedjen.

Időm meg van, nem is egy nap alatt szoktam megcsinálni, mert neki sincs mindig kedve hozzá.

Szóval ehhez nem kell úgynevezett "szakember", mert nekem attól nem szakember senki, hogy végigtolja rajta a nyírógépet.

Őt nem kell formára vágni, vagy frizurát csinálni neki, nem egy kis 3 kilós ölebről beszélünk. Azokat hordjátok nyugodtan, ti tudjátok.

De ez itt egy 60-70 kilós kutya, aki szerintem nem is engedné, hogy idegen hozzányúljon.

Egy "kozmetikus" meg ne kezdjen el nekem nyugtató szurit adni, mert ha nem találja el a helyet, akkor lebéníthatja a kutyámat. És nem orvos, meg nem egészségügyet végzett igazi szakember, szóval nem sokra tartom a dolgot.


Azt hiszem, kifejtettem.


Szorítkozhatnánk a KÉRDÉS megválaszolására?

Köszönöm.

2019. febr. 3. 19:29
 4/10 anonim ***** válasza:

A szőrnyíróról nem tudok nyilatkozni mert én is kozmetikába viszem - nem showkutya egyébként, 7 éves menhelyi keverék. Nem kell ahhoz showkutyának vagy ölebnek lennie, hogy kulturáltan nézzen ki a szőre. Ha rövidszőrű lenne valószínű nem hordanám, de kb. border collie hosszúságú szőre van, így nem engedhetem meg magamnak azt a luxust hogy ne foglalkozzak vele. Nem kell azért lenézni az embereket mert kozmetikába járnak a kutyájukkal, én speciel örülök neki hogy egyre többen eszmélnek rá hogy jobb a kutyának ha nem fél méteres csimbókokban lóg a szőre, amibe nem mellesleg minden bele van ragadva.

Visszatérve arra amit szerettem volna mondani: ha összeáll a szőre, akkor fésüld. Nincs azzal baj ha évente egyszer nyírod, de ha rasztásodik a szőre akkor mindenképp fésüld (nyilván ha nem puli vagy komondor). Nagyon fájdalmas tud az lenni a kutyának, mikor már annyi szőr állt össze rajta hogy húzza a bőrét.

Egyébként zoopluson és hasonló oldalakon van egy csomó szőrnyíró, de ismétlem, nem tudom mennyi különbség lehet nyíró és nyíró között mert nem nyírtam még kutyát (vagy semmilyen más állatot). Nézz körül. Ha semmiképp nem szeretnél rendelni akkor nézz utána hogy milyen kisállatkereskedések vannak a közeledben és menj be, hátha van.

2019. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a Lidl-ben vettünk 4-5 ezerért ilyet, a bichon keverékünkre:


[link]


Már 2 éve meg van, évente 5-6-szor nyírom, nekünk eddig bevállt, az árát már visszahozta. Aztán lehet csak szerencsénk volt, de szerintem nem olyan gagyi.

Pár hónapja úgy emlékszem megint volt a Lidl-ben, de ha most nincs nem tudom, lehet-e valahonnan rendelni, meg aztán vastagabb bundájú kutyánal lehet, hogy előbb megadja magát.


Amúgy meg jó lenne foglalkozni is a kutyával, nem csak dísznek tartani. Tudod sétáltatni, tanítani, aztán akkor könnyebb lenne.

Dísznek ott a kerti törpe, házőrzésre meg kamera és riasztó.

2019. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi az hogy nyugiszurit ad a kozmetikus a kutyának? Te normális vagy? Ilye nem létezik!!


Egyébkébt minek tartasz olyan kutyát aki nagyobb mint te, nincs egyáltalàn megnevelve, kezelni nem lehet?

Évenként a veszettség oltást hogy kapja ha más nem érhet hozzá? Ha valaha valami baja lesz a kutyának, hogy fogod orvoshoz vinni, kikezeltetni??

2019. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtató injekciót egy kozmetikus sem adhat csak szólok!

Nem tudom ezt honnan vetted.


Bódítás maximum pasztával történhet és többnyire olyan kozmetikusok csinálják akik mellet állatorvos van és a kutya kezelhetetlen vagy sokkot kapna a nyírástól így humánusabb be bódítani. Nagyon sok mentett kutyát nyírnak így orvos mellett bódítva!!


De sima kozmetikus nem nyugtatózhat be kutyát,látszik fogalmas sincs erről.


Ha össze áll rasztákba akkor talán fésülni kéne kivéve ha komondor mix,mert azt nem fejtetted ki.


Minden más fajta fésülhető és karban tartható a szőre.

De egyébként megjegyzem ha kaukázusi vagy hasonló kaliberű fajtád van akkor hozzá teszem,hogy nem tesz jót nekik a nyírás.


Szakember nem a kopaszra toláshoz szükséges hanem ahhoz,hogy olyan helyen is kinyírja a szőrt ahol sok gazdi kihagyja mert fél,hogy bele ne vágjon. Vagy pedig rossz gép fejet választ és tényleg kb nullással letolja a kutyát,aki meg megég a naptól,esetleg bőrbetegség alakulhat ki....


Mi a kutya szőrtípushoz megfelelő gépfejjel nyírjuk a kutyákat,amit laikus nem tud. Nincs ezzel baj. Csak nem kéne lehúzni a kozmetikusokat!

Hozzá teszem rengeteg,berni pásztor,német juhász,golden,labi,akita,malamut,leonbergi stb jár hozzánk. Ja és nem ,nem nyírjuk őket!!!

Csak,mert szerinted a kozmetika kistestűeknek való.



De persze te kutyád azt csinálsz amit akarsz....

2019. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy vastag filces szőrű kutyára való nyírógép 50-60 ezer Ft. Ez gondos ápolás (olajozás, élezés) mellett évekre kitart.

Ha baja van hogy küldöd vissza? Postán vagy futárral, manapság a világvégére is elmennek.

A kisebb teljesítményű gépek 10-20 ezer körül nem bírják, tönkremennek.


Esetleg még olyan jöhet szóba aki lovak nyírásával foglalkozik, nekik is nagyobb teljesítményű gépeik vannak, ők házhoz járnak vagy ha van a környékeden juhtenyésztő gazda ő is lekapja a bundáját.. Persze, ha agresszív a kutyád (amit meg kellett volna nevelni...), akkor érdemes nyugtató pasztát beszerezni, pl ha városban jársz állatpatikából, vagy mikor jön az állatorvos a kötelező oltást beadni kérj tőle.

2019. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Google a barátod, beírtam, hogy állatszőr nyíró és adta a találatokat. A gépek leírásánál, meg ott van, hogy mit várhatsz tőle.
2019. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező, sikerült találnod valamilyen nyírót :) van egy kommondorunk és mi is szeretnénk majd nyírni, és nem opció sajnos a kozmetikus mivel nem válalja el, pedig nagyon barátságos és szereti ha piszkálják a szőrét, mert kiskorától kezdve fésülve van hogy ne legyen neki idegen az ilyenfajta érintés :)
2021. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!