Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Léteznek olyan pásztorkutyák...

Léteznek olyan pásztorkutyák (esetleg örző-védő kutyák) melyek (valamivel) jobban ajánlható kezdő kutyásoknak?

Figyelt kérdés
Nagyon gondos odafigyelés, következetesség, plusz szakember felügyelete mellett?
2019. febr. 5. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő szakember áll melletted, szerintem bármit bevállalhatsz. Mi a garancia arra hogy valaki harmadik kutyájánál tökély gazdi lesz, semmi. Ha gondod van, legyen segítséged. És ne a legdominánsabbat válaszd az alomból.
2019. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő és kezdő között is hatalmas a különbség. Szerintem több múlik a hozzáálláson, mint a tapasztalaton, hiszen az, hogy valakinek már volt kutyája még nem jelenti azt, hogy jól bánt vele.


A legfontosabb, hogy gondolkodj előre. Olvass utána a szimpatikus fajtáknak, és ez alapján válassz, ne akkor kezdj el tanulni ha már hazavitted. Mondják, hogy az életmódodhoz illő kutyát válassz, de ez nemcsak a jelenlegi életedre vonatkozik, hanem arra is, hogy mik a kilátádaid 5-10 év múlva. Tehát ha most kertes házban laksz, de várhatóan néhány éven belül panelba költözöl, ne válassz kaukázusit. Vedd figyelembe, hogy később mennyi időd lesz, mennyit tudod mozgatni, lesz-e pénzed kutyaiskolába hordani akár hosszútávon is.


Ha hajlandó vagy tájékozódni és szakember segítségét kérni, szerintem nyugodtan vállalhasz "nehezebb" kutyát is.

2019. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg áll melletted szakember és határozottan tudnál kezelni egy ilyen fajtát akkor nyugodtan vágj bele. Válassz egy fajtát ami a te igényeidnek megfelelő és és a kutya igényeinek is megfelelsz.

Első kutyának is választhatsz így egyet, ha nem önfejűen gondolkodsz és nem foglalkozol mások tanácsaival. Bár ez a kérdésedből rögtön kiderült, hogy igenis érdekel téged mások véleménye és segítsége. Ez mindenképpen jó.

2019. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem csak ezen áll vagy bukik a dolog.


Én anno az első amstaffomat (ami egyben az első kutyám is volt) 20 évesen vettem, sokat hordtam kutyasuliba. Máig megmaradtam a fajtánál, a 4. És 5.amerikai staffordshire terrierem már direkt erősen munkavonalas. Magam tréningezem őket.

Ellenben ismerek olyat, aki 9 éves kora óta kutyák között él folyamatosan, mégsem bíznék rá egy plüss kutyát sem.


Ha elkötelezett vagy, vágj bele. Olyan kennelt válassz, ahol ez nem lesz akadály, és ha biztosítod a tenyésztőt róla hogy lesz szakszerű segítséget, tud majd adni neked egy simulékonyabb kölyköt


43N

2019. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De miért akarsz ilyen fajtát? Ha nem tudod, hogy.miből áll a nevelésük, milyen munkát igényelnek, a tréningek hogy néznek ki, akkor miért kell ilyen kutya?
2019. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Talán mert muszáj.


Olyan helyre költözünk, ahol nem árt, ha esténként vannak odabent a házban visszatartó erők.


És mert adott feladatra és/vagy igények miatt veszünk kutyát, nem amiatt "mert tetszik".


Hidd el, nekem elég lenne két newfy is.

2019. febr. 6. 13:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Na azt most mondom, hogy a kutya perc alatt kiiktatható. Purhab a szájába, mérgezés, lefújják és kész. Ők maximum egy részeg embertől tudnak megvédeni akiknél nincs semmi "fegyver". És ha örzővédőzől is vele több év mire teljesen munka képes lesz.
2019. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sajnos manapság a kutya már nem tart vissza senkit. Az amatőröket sem, mert bármelyik falusi kisboltban találsz olyan dolgokat, amikkel egy kutya pillanatok alatt megölhető. Sajnos. És magától egy klasszikus őrző kutya sem fogja tudni, hogy mit tegyen éles helyzetben.


Az őrző védő kiképzés rengeteg idő és pénz, ezért csak annak érdemes csinálni, akinek ez a szenvedélye. Egy ember vagy terület védelmére ma már sokkal biztonságosabb módszerek is vannak, és egy kiképzés költségéből már komoly riasztó rendszert lehet felszerelni.


Ne vegyél azért valamilyen fajta kutyát, mert kell. Nem kell. Szinte bármilyen feladatra, amit régebben kutyák láttak el, ma már léteznek megbízhatóbb és hatékonyabb módszerek. Vegyél önvédelmi eszközöket. Ezek egyszer drágák, viszont évekig használhatók és nem igényelnek napi több óra foglalkozást. Ha kutyára vágysz, olyat válassz amilyet tényleg szeretnél, különben hamar nyűg lesz a vele foglalkozás.

2019. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Vegyek önvédelmi holmikat... Ez eddig jó, csak az a probléma, ha agyonlövöm a senkiházi bandatagokat (míg várom, hogy vagy fél óra múlva kiérkezzenek a szirénázó rendőrök - mint mondtam nem vagyunk rendőrséggel felvértezett településhez közel), még a végén engem csuknak le, csak mert önvédelmi holmival megvédtem a családtagjaimat és magát az ingatlant. Mások beteg mocska miatt NEM megyek soha fegyházba!
2019. febr. 6. 19:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem agyonlőni kell. Mondjuk teszel valahova egy baseball ütőt. Egy jól irányzott ütésed van. Esetleg sokkolót vagy bors spray. A kutyát is agyonlőhetik vagy leüthetik. Ha már veszel egy drága kutyát és nem ez a munkád hogy embereket védj mint egy rendőr akkor nincs értelme kitenni ekkora veszélynek.
2019. febr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!