Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladóként "beszólhatok" egy...

Eladóként "beszólhatok" egy kutyaölő embernek?

Figyelt kérdés

Állatpatikában dolgozom egy olyan helyen, ahol a patikán kívül van lovas részleg, kutyatápos, tenyésztéses részleg.


Tegnap jött egy 70-80 év körüli bácsi, fecskendőt keresett. Már az elején felcseszett, pedig barátsàgos, emberközpontú vagyok. Kèrdeztem hogy mire kell a fecsi, de csak egy "semmi köze hozzá, csak adjon egy nagyot" választ kaptam. Erősködtem hogy de mègis mire akarja használni, mert nyilván attól függ hogy milyen faját adok neki. Kinyögte hogy a kocsijába ezzel akar olajat vagy vizet vagy már nem is tudom hogy mit tölteni. Ok, odaadtam neki. Aztán elkezdte nézegetni, és mondta hogy valamilyen csö kellene rá amivel az olajat/vizet beletölti (?). Mondom neki hogy van csövünk, de menjen vissza a tenyésztési részlegre (5 m-re mellettünk, az egész hely egy nagy áruház), mert ott van cső, ott segít a kolléga, nálam nincs ilyen és nem is értek hozzá. Na itt már elkezdett háborogni hogy milyen dolog ez hogy én nem èrtek mindenhez, több lábon kell állnia az embernek. Mondom,igen, én a gyógyszerekhez értek meg a kisállatos részhez,a tenyésztéshez nem. Erre elkezdte mondani hogy ő bezzeg milyen fas.za ember, ő mindenhez èrt, állatokat is tart blablabla, 5 percig erről beszélt, majd kibökte hogy neki vannak nyulai is, ès a kóbor kutyák akik arra járnak, mindet lelövi. Na itt már nagyon elborult az agyam, kèrdeztem tőle hogy de mégis miért lövi le őket? Válasza az volt hogy hát az ő nyulait nem fogja elvinni egy kutya sem. De mondom nem ez a megoldás. Kérdezi hogy hát akkor mi? Mondom ilyenkor szóljon menhelynek vagy állatvédőknek. De nem bírta megérteni, kb fel sem fogta hogy mit mondok, csak azt ecsetelte hogy ő lelövi az összes kóbor kutyát. Aztán a vègén megkérdezte hogy patkánymèrget tartunk-e. Én már annyira le voltam sokkolva hogy mondtam neki a tenyésztésen van,menjen át oda. És ekkor a kolléganőm aki végig ott állt szintén kb teljes sokkban, mondta hogy biztos hogy a kutyáknak akar kitenni mérget nem a patkányoknak. Mondtam, hogy ha hozzám jön fizetni,én biztos hogy rákérdezek hogy ugye nem a kóbor kutyàknak akarja kitenni? Mert ha azt válaszolja hogy igen (simàn kinéztem belőle hogy bevallja), akkor megmondom neki hogy ha netalántán az én kutyám fogja felenni, biztos feljelentem őt. De szerencsére nem hozzám jött fizetni, másik kasszába.


Ti mit gondoltok erről az esetről? Esetleg mit tehettem volna másképp?


Bocsánat,kicsit hosszú lett!


2019. febr. 7. 13:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Feltételezem vadász, mert nem lehet olyan egyszerűen puskát szerezni....
2019. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

Nem szólhatnál be, de a helyedben én sem bírnám megállni, ha egy ilyen szeméttel találkoznék.


Én a tavalyi szezonban fagyizóban dolgoztam, és amikor az egyik vevő csokis fagyit kért a kutyájának, beszóltam neki hogy azt nagyon nem kéne, de csak körberöhögött a vásárló, és gúnyolódni kezdett, én meg mikor tovább pattogtam, a főnök is csak röhögött már.

2019. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 kreténpali ***** válasza:
44%

Visszaolvastam a válaszokat és kiegészítem amit írtam:

Ha valaki bemegy a gazdaboltba, ahol dolgozol és kér egy akkora csákányt ami kicsi, nem túl nehéz, de úgy fejbe lehessen vele csapni valakit, hogy ott maradjon, akkor te nem vagy köteles kiszolgálni és igen, a te felelősséged is, ha szándékát jelezte és te mégis kiszolgálod és nem jelzed az illetékes hatóság felé. Ha valaki kér patkánymérget, és megkérdezi, hogy ebből mennyi kell egy ember megölséhez, vagy megkérdezi, hogy ha egy egérnek odaadod és az egeret a szomszéd macskájának, akkor is ugyan ez a helyzet. Az is igaz, hogy egy ilyen helyzetben a legtöbb boltvezető eltávolít a pultból. Ne legyetek gyökerek, mindenki vállalja a saját felelősségét.

2019. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 kreténpali ***** válasza:
67%

"Feltételezem vadász, mert nem lehet olyan egyszerűen puskát szerezni...."


Nem bonyolult, légpuskát meg aztán legális is.

2019. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%

Beszólhatsz, de az a munkahelyi előremeneteled szempontjából nem biztos, hogy előnyös lesz. Avagy "A vevőnek mindig igaza van!". Némelyik agyát azzal lehet még tovább húzni, ha halál nyugodtan válaszolgatsz neki ;), ehhez mondjuk komoly önuralom kell.

A kóbor kutyák és más állatok mérgezésével, lelövésével nem értek egyet, az erős kerítés és a kutyák híve vagyok, de aki ment már ki éjszaka arra, hogy egy kóbor kutya, róka, egyéb beszabadult az állatai közé, az utána nem biztos, hogy baráti érzelmekkel fog viseltetni az ilyen állatok iránt. Volt "szerencsém" hozzá 10 évesen, a látvány is szörnyű és a tudat is (én gondoztam őket). A nyúl ráadásul már attól elpusztul, ha egy kutya csúnyán néz rá. Nálunk volt, hogy nem fért hozzájuk a kóbor kutya, de a nyulak az ólban halálra rémültek. A kakasunk bezzeg nekiment a rókának! Igaz, majdnem belepusztult a tarajos.

2019. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
32%

Azt hittem az első pár sornál, hogy az lesz a vége, hogy házilag akarja 'elaltatni' a kutyáját, azért kell a fecskendő...

Sajna eladóként sokat nem tehetsz, magánemberként én is felháborodtam volna.

2019. febr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
41%
Ha valaki védi az állatait azzal mi a gond? Azért mert neked is van kutyád, és kutyákat öl, ezért nem kell magadra venned. Nekem 7 kutyám van, és én is lőttem már ki kóborkutyát nem egyszer. Nem mérgeznék meg állatokat, de jobb, ha beletörődsz, hogy rengeteg ember ezt csinálja. A sok kóborkutya a felelőtlen kutyatartók listájára irandó. Ha szigorítanák a törvényeket, nem kéne enni kutyát kilőni, és a vadászokat is békén lehetne hagyni. Mindenkinek jobb lenne
2019. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%
Ilyenkor örülök, hogy ahol én dolgozom állatbolba az ilyenekt el szabad küldenem... :)
2019. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

Eladóként nem szólhatsz bele, akár alkalmazott vagy, akár vállalkozó. Az előbbi esetben az állásodba kerül, az utóbbi esetben meg az üzletbe, mert rossz híred terjed, aztán nem lesz kuncsaft.

Magánemberként meg magánügy, mi a véleményed, de ne a cég képviseletében nyilatkoztasd ki.

Megjegyzem, van az a helyzet, amikor sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni a kóbor kutyákkal, mert veszélyessé válnak, itt is volt már téma az oldalon. Lehet ugyan menhelyeknél próbálkozni, de annyira tele vannak, hogy még ha valaki be is fog egy kóbor kutyát, leginkább rajta marad.

2019. febr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!