Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen kutya kell. Ez milyen?...

Ilyen kutya kell. Ez milyen? Mennyibe fáj? Hol kapható?

Figyelt kérdés
[link]
2019. febr. 7. 21:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt olvasd el: [link]
2019. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt pointerem. Nagyon szerettem, remek kutya. De!

1. Nem tartható kinn, a hideget nem bírja, és amúgy is jobb szeret családi körben lenni. A legjobb neki a kinti-benti tartás, napközben, míg nem vagy otthon, nyugodtan lehet az udvaron, ha van neki egy száraz, szélvédett, rendesen szigetelt helye, ahol behúzódhat, de éjszakára mienk benn volt a házban. Megfagyott volna kinn szerencsétlen, meg amint tudta, hogy hazaértünk, nyilván velünk akart lenni.

2. Nekem hobbim a terepfutás, reggelente útvonaltól függően 8-12 kmt futottam a kutyával. Amúgy szerintem pont a legjobb futópartner, mert nem vágtázik olyan eszeveszetten, mint egy agár, hanem azzal a jellegzetes pointeres mozgásával, amit egy más kutya sem tud, kitartóan üget. Hétvégente volt, hogy 50-60 kilométeres túrát mentünk egy nap, meg se kottyant neki.

Eszméletlen mozgásigénye van, vizsla szintű, csak nem olyan izgága. Ha csak a lakásban lesz, a szokásos napi 3 sétával, nagyon nehéz lesz az energiáit levezetni. Ha kertben lesz, séta nélkül, akkor is. Annak kell ilyen kutya, aki vagy vadászik, vagy rendszeresen sportol vele, különben mindkettőtök életét meg fogja keseríteni.

Amúgy a természete pont olyan, amit szeretek: ragaszkodó, kedves, de nem olyan rádmászós, mint egy magyar vizsla. Idegenekkel is sokkal tartózkodóbb. Tényleg nagyon jó kutyák, de kétszer meg kell gondolni, hogy az ember bevállalja-e, mert mozgás hiányában idegroncs lesz belőle (és, mivel kreatív módokat fog találni az energia levezetésére, előbb-utóbb a gazdájából is...)

2019. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!