Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának egyszerre lehet adni...

Kutyának egyszerre lehet adni nyers húst meg főtt ételt?

Figyelt kérdés
Pl nyesedéket főtt rizzsel,burgonyával meg egy két főtt hússal?
2019. febr. 11. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Burgonyát ne nagyon.Ha főzöl neki, a húst is főzd meg, rizzsel.Vagy adhatod a jó minőségű csirkehúst nyersen is, de minek egyszerre nyerset meg főttet adni?
2019. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyershúst ne adj a kutyának. Minden nyershús veszélyes lehet. Még az embereknek sem tudják szavatolni nemhogy az állatoknak szánt húsokat. Pláne nyersen a világ legnagyobb ökörsége.
2019. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert még maradt itthon és nem akarom kidobni,azért adnám egyszerre? Nyugodtan lehet egyszerre vagy az nem jó a kutyának?
2019. febr. 11. 16:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Más fajta gyomorsav kell a nyers és a főtt étel emésztéséhez. Egy alkalomból amúgy nem lesz baj, max kihányja, vagy fosik tőle, de rendszeresen ne etesd így, mert nem tesz jót.

Ha a maradékban pedig van főtt csont is, azt ne add oda, mert bélelzáródást okozhat.

Én egyébként nyersen etetek. Aki azt mondja ez milyen veszélyes annak fogalma sincs erről a témáról... Utána kell olvasni, vagy nem osztogatni tanácsokat olyasmiről amiről semmit se tudunk...

2019. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Abban igaza van, hogy a vágóhídon minden hús fetőződik olyan baktériumokkal, amik pl egy háznál levágott állatban nincsenek. Ezért fontos tudni, hogy honnan van a hús.
2019. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hiába tudod honnan van a hús attól még lehet fertőzött. Magyarországon napi szinten buknak le az ilyen húsosok.
2019. febr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyers hússal csak buta emberek etetnek. Ráadásul a kutya sokkal szívesebben eszik főtt húst. Egyél te is nyers húst idióta aztán megtudod mennyire finom és mennyire helyes táplálkozás.
2019. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A már réges-régóta háziasított kutya nem egyenlő a farkassal mintahogyan a mai emberek sem egyenlőek az ősemberrel. Ma már teljesen másként élnek és táplálkoznak. Ilyen primitív, ősi módszereket nem szabad rájuk kényszeríteni.
2019. febr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a barfot akarom lehúzni én sem, de nekünk sem javasolta az állatorvos a nyersezést, a fertőzésveszély miatt. A másik doki sem ajánlotta, mikor rákérdeztem nála.

Azt mondták, nem érdemes megkockáztatni a szalmonellát, vagy egyéb baktériumokat. Az egyikük mondta, hogy több vágóhídi gyakorlaton is volt, és nagyon durva ahogy kezelik a húsokat, és mennyien összefogdossák, mire csomagolásba kerül. És ezért olyan fertőző.

Lehet hogy hülye vagyok, de én elhittem neki.

2019. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
NEM! Vagy-vagy! Ezeket sose keverd! Rosszat tesz a kutyának!
2019. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!