Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasmenés a hústól/rizstől? Miért?

Hasmenés a hústól/rizstől? Miért?

Figyelt kérdés

Tudom, mivel amúgy táppal etetett kutya, ezért rögtön rá lehet fogni, hogy vegyesen nem szabad etetni, illetve nincs hozzászokva a húshoz, és azért lett hasmenése. De az is lehet hogy a rizstől volt egyébként.


Tehát száraz tápot eszik. De ritkán úgy alakul, hogy helyette húst adok neki.

Aznap reggel tápot kapott, este viszont nyers csirkecombokat (csonttal együtt) és mellé rizst. Kb. 24 óra elteltével jött az első széklet, az teljesen normális volt, pár órára rá viszont többször is hasmenés jellegű volt, tele rizsdarabkákkal.

Nem tudom, hogy a hústól lett-e hasmenése, esetleg a csonttól, vagy a rizstől? Tudom, utóbbi kettő inkább hasfogó, de máskor, ha önmagában kapott rizst, akkor is hasmenése lett tőle, úgy emlékszem. És a csonttal is jártunk már így.


Pár napja viszont megfőztem neki a csirkehúst és úgy kapta, mellé pedig almát. Semmi baja sem lett tőle.

Lehet hogy csak nyersen nem bírja a húst? Vagy a vegyes etetés volt a bűnös?



2017. dec. 30. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a nyers hústól, hanem a mix etetés bármelyik kutyát összezavarja. Táp, főtt étel, nyers hús, még jó, hogy megy a hasa. Válassz egy etetési módot, és ne vegyítsd a kajákat, pláne mint látod, érzékeny is rá a kutyád.
2017. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A rizs, ha úgy van megfőzve, ahogy mi esszük, a kutyának szinte emészthetetlen. Amikor kutyának adunk rizst, azt szinte péppé kell főzni.
2017. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: akkor a főtt hús/almától miért nem lett hasmenése?

Második: erre én is gondoltam már.

2017. dec. 31. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!