Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék hogy játék...

Mit tehetnék hogy játék közben ne ugasson a kutyám? Sos

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves nőstény puli kutyám.Mostanában ha kimegyek egyből játékra hív,elkezd ugatni,hozza a jatékát és addig nem hagyja abba az ugatást ameddig el nem kezdünk játszani(akár több 10 percen át is csinálja).Ha játszunk és nem foglalkozom vele végig akkor szintén elkezd ugatni. Van olyan rengetegszer hogy nem adja oda a játékot a szájából,kivenni se lehet mert úgy szorítja de ha megpróbálom ott hagyni elkezd ugatni(a tárgyat továbbra se adja oda). Miért csinálja ezt és hogyan lehetne erről leszoktatni?Olyan szívesen játszanék vele jó sokat de nem tudok mert a sok ugatás engem is nagyon zavar egy idő után meg gondolom a szomszédokat is.

2019. febr. 11. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit viszed sétálni? Mennyit mozog komolyabban fizikailag? Szellemi kihívásokat is szokott kapni? Mennyit játszol vele?
2019. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem westie-m csinál ehhez hasonlókat - "ijjesztget" és vakkant, amikor játszani hív, vagy bármikor, amikor fel akarja magára hívni a figyelmet, meg sokszor a játék hevében morog is. Én nem gondolom, hogy ez baj, mert csak játékból csinálja ezeket. Engem az jobban idegesít, amikor kopogásra/kaputelefonra ugat mérgében.
2019. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok séta és futás kell neki.
2019. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te tanítottad neki. Ugye itt jön képbe a tudatosság.

A kutya ugat = te játszol vele. Pont azt erősíted és tanítod meg neki, hogy ugasson sokáig, mert csak akkor kap figyelmet és játékot. Innentől remélem levezethető a megoldás is.

2019. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne akkor menj vele játszani, amikor o koveteli. Mert igy felcserelodnek a szerepek es te ugrassz az o parancsara.

Ne hagyd elotte a jatekot. Ha van idod, eloveszed, játszotok, ha latod, hogy unja magat, akkor meg egy mini jatek, aminek a vegen te szerzed meg, es elmesz, fakepnel hagyod, a jatekot elrakod.

Plusz mozgasd, amennyit tudod, es az agyat is faraszd feladatokkal. Sok ido, mire megerti, mit szeretnél, ne add fel. De a puli egyebkent is kis hemzsego darazs, igy teljesen nem lesz nema, de fog csökkenni az ugatasa.

2019. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy udarunk van szerencsere tehat a napi mozgas megvan,es termeszetesen szoktam vinni setalni is. Nemreg kaptam egy 7 honapos pulit melle szoval meg egyedul sincs ha nem vagyunk otthon..Az a baj hogy barmivel kepes jatszani,ha elrakom a jatekot akkor hoz valami agat vagy ilyesmit es ugyanugy megy tovabb.Ha fakepnel hagyom akkor is ugat egy darabig be a lakasba. Koszonom az eddigi tippekez,szivesen meghallgatnek meg:)
2019. febr. 11. 23:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne csak játssz vele, hanem neveld is, mindennap csináljatok engedelmes, fegyelmező gyakorlatokat is.

Mindennap jól futtasd le, mozgasd le sétán.

Ha teheted, érdemes lenne eljárni vele terelni (erre való alapvetően).

Ha ugat, ne jutalmazd azzal, hogy egy idő után feladod, és játszani kezdesz vele! Ezzel ugyanis pont arra tanítod, hogy ugasson!

Ilyenkor nincs játék, tiltás, fegyelmezés jöjjön.

Játékot te kezdeményezd és te fejezd be, ne a kutya!

Tanítsd meg csere-berével vagy jutalomfalattal, hogy engedje el a szájában tartott tárgyat, adja át neked.


Ha nagyon nem megy, érdemes lenne kutyasuliznotok (meg amúgy is, levezetni a kutya rengeteg felesleges energiáját).

2019. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!