Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kutya folyton harap...

1 éves kutya folyton harap játék közben, mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés

Már a játék legelejétől folyamatosan harapdál. Labda vagy rongyjáték közben nem, de birkózásnál, vagy csak ha simogatom de játékos kedve van, harapdál.

Ha megrángatom érte a grabancát és otthagyom, akkor abból érti, hogy miért kapja, mi volt a nem kívánatos viselkedés? Mennyi idő, mire tanul belőle? Mert ha megbüntetem és otthagyom, ez kb, a játék 3. másodpercében történik, akkor egy ideig nem tudok vele még játszani. Nála ez ösztönös tevékenységnek tűnik.


Mielőtt kérdeznétek, mentett kutya, nem toleráltam neki 1 éven keresztül.


2014. szept. 14. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Jó ez a dolog amit csinálsz, én még azt hallottam, hogy kend be vajjal a kézfejed és mutasd meg a kutyának hogy nyalogassa le, és így rájön hogy az nem játék. Nemtudom hogy mennyire válik ez a módszer be. Az én kutyusom is harapdál, én azt csinálom, hogy ha megharap, akkor megszidom és elmegyek onnan.
2014. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Ha harapdál fogd meg a grabancánál jó erősen,úgy,hogy tényleg fájjon neki és közbe mondj tiltó szót,pl NEM!

Másik dolog,hogy lenyomod a földre a fejét és ott tartod erővel a fejét és mondod a tiltó szót.

Sajnos sokan nem lépnek ilyenkor és később már nagyon nehéz lesz leszoktatni. Nekem 4 hónaposom van én is ezt alkalmazom.

2014. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rajta leszek az ügyön, köszönöm.

Persze, nem mondom hogy szívesen csinálom, de az ő érdeke, hogy szépen lassan leszokjon róla és lehessen vele játszani.


Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2014. szept. 14. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!