Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le? (Német...

Hogy szoktassam le? (Német juhászkutya)

Figyelt kérdés
Van egy hét hónapos német juhászom, és folyton ugrál ha közel mész hozzá. Hogy szoktassam le az ugrálásról? Elég kezelhetetlen kutya....
2010. júl. 1. 12:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugrál, megszidod, vagy nem figyelsz rá, ellépsz.

Ez az ugrálás azért lehet, mert mikor kicsi volt, és ugrált ti simiztétek, mert olyan aranyos volt.

-Ha rádugrik, megütöd (de ezt nem ajánlom,mert nem vagyok híve a verésnek).

-Ha rádugrik, nem figyelsz rá, nem állsz meg, elmész,nem figyelsz rá.

-Ha rádugrik, hátra lépsz egyet. Vagy ha látod hogy ugrik, hátralépsz, így nem tud rádugrani.

Egy idő után megunja, és abbahagyja ;)

Sok szerencsét!!! (:

2010. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! megpróbálom. De mikor kicsi volt nem is ugrált.... Most nagyobb korában kezdte el.:S
2010. júl. 1. 12:36
 3/15 anonim ***** válasza:

MOst kamaszodik, most próbálgatja a határokat, most próbálja megmutatni, hogy az akarata erősebb a tiednél. Ne hagyd neki, ideje elkezdeni betartani a szigorúbb szabályokat, még időben vagy mielőtt a fejedre nőne. Ha úgy érzed kezelhetetlen, sokat fog segíteni ha elolvasod ezt a könyvet: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Nem instant tanácsok, hanem kicsit sztorizgatós, emiatt én is letettem az elején, de ha végig olvasod megértesz és elsajátítasz egy olyan gondolkodás módot, ami biztosíthatja a harmónikus kapcsolatot közted és a kutya között, és segít egy mindkettőtök számára kényelmes élet kialakításában.

2010. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Esetleg kajával is meg lehet próbálni, odamész mondjuk valami kutyanasival, ha ugrik, rászólsz erélyesen, és visszafordulsz, nem adod oda neki. Ezt párszor megcsinálod, és ha véletlen egyszer nem ugrik, akkor nagy dícséretek közepette odaadod neki a kaját. Ha ezt eljátszod párszor, biztos felfogja, hogy mi van.
2010. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Legjobb megoldás: nem foglalkozni vele. Hazamész, ugrál, te rá se nézel, nem is foglalkozol vele, hozzá sem érsz. Előbb-utóbb abba hagyja. Aztán vársz egy darabig, miután lenyugodott, és akkor hívod magadhoz. Egyébként, ezt én is a fentebb linkelt könyvből vettem, de be fog válni.


A másik lehetőség: erővel leszoktatni. Ez is működhet, de hiába működik, az erőszak nem jó megoldás. Nem ajánlom hát.

2010. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
karba teszed a kezed és hátat fordítasz neki. nálunk ez vált be.
2010. júl. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.:D Itt egy kép róla.:D itt még 6 hónapos.:)


file:///C:/Users/X/Desktop/Hector/DSCF3019.JPG

2010. júl. 1. 13:38
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem töltsd fel ide:www.kepfeltoltes.hu
2010. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ok. De így nem lehet megnyitni? xd
2010. júl. 1. 14:13
 10/15 anonim ***** válasza:
ha rád ugrik akkor fordits neki hátat és ne néz a szemébe illetve kulcsold össze a kezed , lefog róla szokni, van a sprektrumon egy olyan müsor hogy a póráz két végén ott próblémás kuytákkal foglakozik a trénner elég sokat lehet belőle tanulni de national geor. is vagy egy próblémás kutyákkal fogolakozó műsor a csodálatos kutyadoki az péntekenként van 21:00 kor, én ezzekből amit láttam pár dolgot a saját kutyámmal is kipróbáltam és hasznos volt sztem éredems ezeek aműsorokat nézni
2010. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!