Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furcsa viselkedes produkalasa...

Furcsa viselkedes produkalasa a németjuhász-malamut nőstény kutyusomnál. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Másfél hete van nálunk egy kutyus, most 6-7 hetes kb. Rettentően félénk volt, hozzá nem lehetett érni, másnap meghoztuk a kistestvérét, 4-5 napba telt mire megbátorodott egy kicsit. Sajnos szétválasztottuk őket, mivel csak ideiglenes otthont kapott a másik, és a szüleimhez került. Azóta aki itt maradt nálunk, a félősebbik, már megbátorodott (4 napja történt a szétválasztás).Néha behozzuk a házba egy kicsit, de csak max fél órára. Az ajtóra éjjel/hajnalba/reggel/délután...mindig felugrál, nyüszít baúgat az ajtó előtt, kapargál, hogy be akar jönni..Hogyan lehet leszoktatni erről a kutyust? Másik dolog: 2 napja vettem észre, hogy nagyon nagy agresszivitást produkál a cipőmre..amiben kint vagyok nála...támadó állást vesz fel és ugat...probáltam más cipőbe kimenni, annál is ezt csinálja..nem tudom hogy mi lehet a probléma, de félek hogy esetleg valamilyen betegség áll a háttérbe...beoltva még csak most lesz a héten

2019. febr. 12. 15:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, a fajtát benéztem, nem figyeltem. Akkor nem teljesen rövid szőrű.

Attól még nem szabadna kint tartani egyedül ennyi idősen.

2019. febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

4 hetesen hoztam el a kutyámat egy putriból, ahol az alomtestvérei meghaltak és valahogy ottfelejtődtek az udvarban...


Tavasz volt, azaz nem volt mínusz, de egy ilyen kiskutyát akkor is bent tartok a házban, ha egyébként nem fázna.

Addig lakott bent, amíg nem lett akkora, hogy nyugodt szívvel kint tudtam hagyni (fokozatosan) a kertben.


Azért óbégat a nyomorult, mert kicsi, fázik, ki lett szakítva a falkából és egyedül van.


Mondom, az enyém is bent lakott egy pár hónapig, de alapvetően kinti kutya, nem is szeret bent lenni (német juhàsz), nem fog azért beszokni, mert beengeded amíg kicsi.

2019. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!