Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves kutyát tényleg késő...

2 éves kutyát tényleg késő tanítani?

Figyelt kérdés
Ezt mondta az oktató.
2019. febr. 14. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt a kutya mikor hozzánkkerült, korábban kóbor volt. Mindet utána tanult.
2019. febr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nincsen korlát, ami felett ne lehetne tanítani egy kutyát. Pláne nem 2 évesen, épp hogy nem kölyök, még bőven fogékony mindenre. Kutyafüggő is, de általában felnőtt korban is taníthatóak. Én egy 9 éves keveréket fogadtam örökbe, pár nap alatt megtanult egy csomó mindent. Nem feltétlen csak trükköket, például olyanokat hogy ne ugráljon fel rám mikor hazajövök, stb (bár nagyon okos, biztos ez is benne van)

Szóval ha valamiért nem lehetne neki semmit tanítani, az egyedfüggő lenne, semmiképp sem korfüggő.

2019. febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor más oktatót kell keresni. 10 éves kutyát is lehet tanítani.
2019. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen válts oktatót!
2019. febr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
80%
Nem kèső, csak kitartàs kell!
2019. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt, még akár könnyebb is tanítani, mert jobban tud figyelni a feladatra, mint egy kölyök, hamarabb megérti, hogy mit szeretnél.
2019. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ mire akarod tanítani és mit mutat a kutya. Családi kutyának, az oda szükséges dolgokhoz nyilván nem késő sosem.
2019. febr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sosincs későn! Legfeljebb valamivel lassabban tanul vagy több rossz szokást kell felülírni, mint egy kicsi kölyöknél. Az én kutyám két éves volt, amikor kutyaiskolába vittem és sokat tanult. Az ül-feksziket már tudta, de az ennél komolyabbakat nem, illetve több ismeretlen ingerrel, emberrel, kutyával is találkozott ott, amit nagyrészt megszokott. Úgyhogy ha nem komoly munkakutyát szeretnél belőle faragni, hanem családi kedvenc, akkor nem késtél el vele.
2019. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, mi lenne a menhelyes kutyákkal, akik között sok a 2 éves vagy idősebb is akár?

Keress másik oktatót, ha tényleg ezt mondta. Nem lehet, hogy valamit félreértettél? Lehet, hogy másabb tanítani egy kölyköt, aki belenő valamibe és az lesz neki természetes, mint egy felnőttet, aki már valamilyen előélettel kerül hozzád, és azt kell formálni. De tanítani sose késő.

Mi még nem jutottunk el kutyasuliba az én mentettemmel, aki hasonló korú lehet, de 2 hónap alatt így is rengeteget fejlődött, amióta nálam van, ráadásul első kutya, netes fórumokról, cikkekből és videókból tájékozódok. Amint tudunk, természetesen kutyasuli is lesz

2019. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Soha sem késő! Hajrá, biztosan ügyes kutya lesz belőle. A kitartás a kulcsszó!
2019. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!