Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lázas a kutya, akkor meleg...

Ha lázas a kutya, akkor meleg a füle, vagy az orra?

Figyelt kérdés
Előbb hányt a kutyám, nem is ette meg a vacsoráját, és látni, hogy szarul érzi magát. Száraz az orra, de a füle, orra hűvös.
2019. febr. 16. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az orrán érezned kellene, ha lázas lenne.
2019. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
A kutyának testhőmérsékletének 37-40fok között kell lennie!És álltalában az orra szokott melegebb lenni.
2019. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekre a kutyás tart otthon lázmérőt az ebnek. ha kétsége van , lázmérő popsiba bedug és máris meglesz a megoldás.
2019. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy megint lesz valaki, aki szerint gondatlan, szar szemét felelőtlen kutyatartó vagyok, mert nincs itthon kutyalázmérőm. Hát képzeld el, ha úgy van bele dugom a saját lázmérőmet is, de első körben csak feltettem egy kérdést, miszerint milyen konkrétan a tünete. Egyébként nem meleg, ellenőrizgetem. És mielőtt megkérdeznéd ezt is, igen elviszem orvoshoz reggel. De valószínűleg az orvos is megfogja kérdezni volt -e láza.
2019. febr. 16. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor nézd meg, hogy van-e láza! Utána pedig fertőtleníted a hőmérőtm
2019. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó hozzá az emberi lázmérő? Tiszta alkoholom van itthon, az jó fertőtleníteni?
2019. febr. 16. 20:36
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 20:20

Egy szóval nem említettem orvost. A kutya orrszárazságának elég kevés köze van a lázhoz. Ha melege van, pihen, akkor sem nedves és hideg az orra pl.

Orvos pedig nem szokta kérdezni, lázas-e a kutya, hanem beledugja élből a lázmérőt a hátsójába. Ő sem tapogatja a fülét-orrát-miegymását a kutyának lázmérés helyett.

2019. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne jó a sima lázmérő? a 200forintos is ugyan azt tudja mint a többezerért hangzatosan árult állatoknak lázmérő.
2019. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó az a lázmérő is. Jó az alkohol is. Ha végeztél és kétségeid vannak a lázmérő sterilitásával kapcsolatban, még megtisztíthatod bármilyen fertőtlenitő szerrel, ami a háztartásodban van.
2019. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem mindenki tart otthon kutyalázmérőt!Jó egy mezei mérő is!És minek fertőtleníted?Én a helyedbe vennék egy sajátot a kutyának mert akármikor jól jöhet és akkor nem kell ilyenekkel foglalkozni hogy fertőtlenítés!
2019. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!