Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves epilepsziás kutya...

11 éves epilepsziás kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Egy éves kora körül fogadtuk be a menhelyről, tacskó jellegű keverék. Parvovírusos megbetegedése lett szinte azonnal, ahogy hazavittük, de kikezeltettük, túlélte. Visszamaradt viszont az epilepszia - a doki diagnosztizálta úgy, hogy a kettő dolog összefüggött.


Soha életében nem szedett gyógyszert, ezt szintén orvossal való konzultáció után döntöttük el, a doki nem tartotta szükségesnek, mi meg nem akartuk tompítani vele a kutyát. A betegségére való hivatkozással viszont a doki nem ivartalanította.

Boldog, egyébként egészséges kutya, nagyon szeretjük.


Az ivartalanítás kérdése most újra felmerült, mert szökik és csajozik. Egyre többet és messzebbre szökik. Nem rossz a kerítés, meg semmi, a kapun megy ki, úgy, hogy fellöki az embert. Megkötni nincs szívünk, kennelbe tenni szintén.

Nyiván valami muszáj lesz, csak az lenne a kérdésem: ha ivartalaníttatnánk így 1 évesen, annak lenne még olyan pozitív hozadéka, mint a fiatal kutyáknál, tehát hogy a abbahagyja a szökést, udvarlást? Vagy már csak ártana? Vagy esetleg hatástalan lenne?

Inkább próbálkozuunk kennelbe zárással?


A dokink éppen síel valahol, és gondoltam, míg hazajön, addig próbáljuk megrágni a témát, de a neten annyi egymásnak ellentmondó dolgot olvasni.


Köszi előre is.



2019. febr. 22. 18:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha behívható akkor hívd vissza. És ilyenkor ha szökik igenis a gazda a hibás. Most nem hibáztatni akarlak ne érts félre, de a kutya megy az ösztönei után mint egy gyerek is. Meg kell neki tanítani hogy a gazdi a főnök és nem ő. De azt végképp nem értem hogyha behívható akkor hogy megy el? Ezek szerint mégse behívható. És nem a kennel a megoldás hanem gyakorolni kell vele ha nyílik a kapu akkor ő tegye le valahova a seggét és amíg újra benem csukódik maradjon ott. Mész a kapu felé te már intézkedsz a kutya felé hogy maradjon és résnyire nyitod. Úgy nem fog tudni kimenni és visszaküldöd addig csinálod amíg oda se megy.
2019. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Behívható, ha nem csajozni indul. De ha az ösztön hívja, akkor vagy utolérem és felveszem, vagy ha nem nekem szökik el, hanem pl anyukámnak, aki nem tud utána szaladgálni, akkor bringával megyek utána.

Igen, tudom, hogy nevetséges, és hogy csak mi tehetünk a dolog ellen, épp ez a kérdésem, hogy mit. Az alapgond itt szerintem nem a behívás, hanem hogy ennek az ösztönnek nem tud ellenállni. Nem tudom, miért pont most kezdődött, és eddig ez miért nem volt. Ezért gondoltam azt, hogy a gond megoldása az ivartalanítás lenne, mert az gyökerestül tépné ki a problémát.

Tévedek?

2019. febr. 23. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!