Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sokat simogatom a kutyám,...

Ha sokat simogatom a kutyám, egy idő után meglátszik a por a kezemen. Ez normális?

Figyelt kérdés
Golden retriever, 2 éves és heti 3x van fésülve, 2 havonta fürdetve. Fürdés után nem koszos ha simizem. Ez normális, ugye?(mármint, hogy koszos)

2019. febr. 23. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Kinti kutya?
2019. febr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A kutyák bőre is termel zsiradékot, ahogy az emberé, és ehhez sajnos tapad a por. Fajta függő, hogy melyik kutya mennyire gyorsan lesz ilyen koszos érzetű. Nem probléma, ha utána kezet mosol. A kinti kutyák értelemszerűen porosabbak, de ha nagyon összepiszkolja magát, érdemes megmosni (akár csak kisebb területen).
2019. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
A kéthavontai fürdetéssel szerencsésen lepucoltad a szőréről a természetes védőréteget, így megtapad rajta jobban a por.
2019. febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kinti-benti kutyi. Este kint van (kutyaházban) napközben meg amikor itthon vagyok, (miután végzek a sulival, és ezzel azzal) akkor ő is bent van. Kedves harmadik! Nem hinnem, hogy a 2 HAVONTAI fürdetéssel lemosnám a természetes védőréteget a kutyáról, pláne hogy a legtöbb cikk is évi 4-5 fürdetést javasol, ami itt igaz 6, de nem sokkal több a “megengedett”-nél. A 2. válaszoló hasznos választ írt, neki köszönöm!😍😘
2019. febr. 23. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám csak benti, mégis koszos lesz tőle a kezem pár per fogdosás után.

Én csak ritkábban fürdetem mondjuk, 1x egy évben.

2019. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez szerintem fajtafüggő/szőrtípusfüggő lehet.
2019. febr. 23. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!