Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről a Briantos kutyatápról...

Erről a Briantos kutyatápról mit gondoltok (fehérjetartalom stb)? Sajnos a kutyám allergiás a szárnyasokra, ez ugye mentesnek tűnik?

Figyelt kérdés

[link]


Még kissé tapasztalatlan vagyok, nem rég fogadtam be, és szeretnék neki a lehetőségeimhez mérten minőséget nyújtani.


Ezzel a Briantos márkával is itt az oldalon olvasgatva találkoztam, és az ára 14 kg-os kiszerelés esetén megfizethetőnek tűnik számomra is. Mennyivel lenne ez jobb mint a Chappi?

A Brit tápokat sokan ajánlották, azonban a csirkés változatuk van csak olyan árban, amit költségvetésileg egyelőre meg tudnék engedni magamnak, de ezt ugye nem eheti. Így muszáj egyéb alternatívákat keresnem, ugyanis jelenleg azt a tápot kapja, amivel az előző gazdája etette: Chappi marhás ízesítéssel. Sajnos erről nem olvastam túl jókat, így mindenképp valami táplálóbbra szeretnék váltani.


2019. febr. 23. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Sajnálom, hogy csak 4-500ft kiló áras tápot tudsz megengedni...:(


Nem fogok kertelni ez ugyanolyam szar, mint a chappi stb. Hátnézd az összetevőket! Oké, hogy a kutya nem obligát ragadozó (mint a macska) de azért a fő táplálékból a húsból legyen több. Mondjuk 60-40% a húsi javára.

Szóval inkább spórolj valamin, már 1000ft/kg-ért ég és föld lesz a különbség!


Én letettem a cigit, hogy megtudjam venni a Cicáimnak az Orijen tápot. Mert mi választottuk őket, kötelességünk a lehető legjobban gondoskodni róluk!

Persze ez nem merül ki csak a jó tápban, de nagyon fontos a megfelelő kaja IS!

2019. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Trogdor ***** válasza:
81%
Általában messze kerülöm a sznobkodást, de a kutyakajából az olcsóbbak mind ugyanolyan rosszak sajnos. Én Acana-t adok a kutyának. Royal canin-t kerülöm attól már lebénult egyszer a kutyánk a rettenetes mennyiségű fehérjétől ami benne van.. De acana-t tudom javasolni
2019. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


köszönöm a válaszokat, és erről mit gondoltok?

2019. febr. 23. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd pl akár ez is jó:


ttps://www.zooplus.hu/shop/kutya/szaraz_kutyatap/hipoallergen_szaraztap/fitmin/551338



De amit te linkeltél utóbb, már az is sokkal jobb.:)

2019. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trogdor ***** válasza:
Ez a solognac elérhető áron forgalmaz vadászruhákat és kellékeket, foglalkoznak vadászkutyázással is, már csak a neve miatt is érdemes lenne jobban megnézni, és elolvasni az összetevőit, de amúgy nem ismerem a tápjaikat
2019. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rosszat linkeltél. :)

A kutyád amúgy a szárnyas fehérjére allergiás, ha tehát csirkehús -vagy fehérje van az összetevők között, az kilőve. A csirkezsírtól viszont ne ijedj meg, az nem üti ki a kényesebb ebeket sem. Az "állati eredetű melléktermékek" és az egyéb, nem konkretizált összetevőkkel bíró tápok szintén kiesnek.

A legjobbat teszed a kutyával, hogy leállsz a jelenlegi szemét kajával. Ördög tudja, mi van benne...

Úgy gondolom, te ezt akartad becopyzni, mivel ebben valóban nincs szárnyas, és optimális lenne nektek:


[link]


Nyugodtan bevállalhatod ezt, remélhetőleg, megfelel majd. Nem egy magas minőség, de nagy előrelépés a Chappi után.

Ha nem válik be mégsem, ajánlok még pár márkát, hogy legyen mihez nyúlnotok.

Amiről tudom, hogy jó még, és nincs benne baromfi, az a Fressnapfban kapható Premiere, abból is a bárányos. Olyan 800 forintos kiló árra jön ki.

Brit premium lamb and rice (8-900 ft/kg)

Concept for life sensitive (900 ft/kg)

Bosch bárányos sensitive (800 ft/kg)

2019. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt akartad belinkelni:

[link]


Ha ennél drágább nem fér bele a költségvetésedbe, akkor nyilván nem lehet mit tenni. Chappinél mindenképp jobb!


Esetleg még, nem sokkal drágábbak:

[link]

[link]

2019. febr. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A chappinél szinte minden jobb. Szerintem jelölj ki egy max árat, és nézz körül a webshopokban. A legtöbb webáruháznál be tudod állítani, hogy hypoallergént és/vagy csirkehúsmentest keresel. Érdemes több áruházat átböngészni, mert elég nagy, akár 1000-2000ft-os különbségek is lehetnek. A linkelt tápoknál a 15/12,5/12 kg-os zsákok esetén ennyi a kg-onkénti ár.


Hypoallergén

859 ft/kg

[link]


795ft/kg

[link]


1167ft/kg

[link]


Csirkehús mentes

933 ft/kg

[link]


1151ft/kg

[link]

2019. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!