Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraztáp választásánál...

Száraztáp választásánál igazából mit kell nézni? A nyersfehérjetartalmat? Vagy az összetevők között valami mást?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszi. :)

2015. nov. 19. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi miatt akarsz tápot váltani? Nem csak a fehérje számít, hanem a zsír is .A többi összetevők is elég változatosak.
2015. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elsősorban az összetételt, gabonafélék, kukorica minél kevesebb legyen, a legjobb ha egyáltalán nincs. adalékok, színezékek ne legyenek, ez alap, se cukor és hasonló értelmetlen dolgok.

az első pár összetevő legyen húsféle. ha az első összetevő mondjuk csirkehús, de utána rögtön rizs jön, azzal az a baj, hogy a nyers húsból lejön jóó sok százalék víz, tehát ha így számolod máris a rizs ugrik az első helyre. ha mondjuk az első 4-5 összetevó hús, van köztük dehidratált akkor biztos több van benne. a húsliszt is oké.

a beltartalmat aztán már kutyája válogatja, persze a legideálisabb a minél magasabb fehérjetartalom, de nem minden kutya bírja vagy van amelyiknek ez sok és hízik. az én kutyámnak sosem tudtam 25% fehérjénél kisebb beltartalmút adni mert csontra fogyott és tönkrement a szőre, de amióta rendszeresen sportol, már ez sem elég, kell a 30% fölötti. a zsírt fejből nem tudtam, megnéztem, majdnem minden táp, ami nekünk bejött, 18%-os.

remélem tudtam segíteni.

2015. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Britről szeretnék váltani, mert nem ízlik nekik:) Dog chow-ról van véleményetek?
2015. nov. 19. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:

minél magasabb a hústartalom, annál jobb. Plusz ahogy írták is, ne legyen benne gabona kukorica. Ja, és a nyershamu is minél kevesebb legyen, az lenne a legjobb, ha az se lenne benne, de ez kevés tápban van így sajnos, azok a legdrágábbak (30 ezer körüli)


amit én veszek, az halas táp, érzékeny gyomrúaknak, imádják, az egyik kutyám csak ezt hajlandó megenni semmi jobbat, úgyhogy nem váltok. Fényes a szőrük, stb, pont meg vagyok vele elégedve. Bár tény, hogy vannak jobb tápok tőle..ez 12 kgos és olyan 15.000 Ft szóval pont megéri :) Ebben 24%nyersfehérje és 12%olajok és zsírok, szerintem jó arány nagyjából.

2015. nov. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha onnan kezded, hogy nem ízlik neki, akkor nagy a valószínűsége, hogy bármilyen másik táp sem fog egy idő után ízleni. Csak azért, mert nem kellően éhes a kutya. Így van lehetősége válogatni. Amire váltani akarsz, az a táp nincs benne a a mostani jó táp kategóriában.
2015. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!