Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire figyelnek...

Szerintetek mennyire figyelnek oda a menhelyek (és hasonló szervezetek) arra, hogy 1-1 kutya olyan gazdihoz kerüljön, aki bánni is tud vele?

Figyelt kérdés

Pár hónapja lett kutyám, első kutya, mi jól összeszoktunk, de azért nagy kutyás múltam nincs. Mikor én keresgéltem, több helyen is láttam, milyen szigorú szűrőknek kell egyes helyeken megfelelni, van, ahol ki is mennek a leendő gazdihoz lakásra, csak nem tudom, ilyenkor mit is néznek.

Séták alkalmával viszont többször is belefutottunk olyan kutyásokba, akik nem minden helyzetben tudták teljesen kontrollálni a kutyát. Az egyik alacsony kerítéses futtatónál a bent lévő egyik kutya gazdája minket küldött el a futtató közeléből azzal az indokkal, hogy a kutyája átugorja a kerítést, és nem tudja visszafogni, ha ott maradunk (kint is füves terület, és nem volt jelezve táblával, hogy kutya nem mehet rá). Egy másik esetnél bull típusú kutyát (nem tudom, melyik fajta) sétáltatott egy idős (nyugdíjas korúnak látszó) nő, a kutya veszettül ugatni kezdett az enyém láttán, a néni nem tudta lenyugtatni, két kézzel fogta a kutyát, de csak akkor hagyta abba az ugatást, amikor mi elég távol mentünk (pont akkor jöttünk ki a futtatóból, amikor ők jöttek), állítólag többedik gazdás kutya.

Megfordult a fejemben, hogy hogyan kerülhet ilyen kutya ilyen gazdákhoz, miért nem olyat fogadnak be, amivel jobban tudnak bánni...? Ezek a kutyák simán kirántják magukat a gazdáik kezéből, ha olyanjuk van, és nagyon könnyen baj történhet.


2019. febr. 25. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre rájönnek a gazdák is, és jobb esetben így kerülnek a kutyák menhelyre
2019. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősök elbeszélése alapján nekem úgy tűnik, hogy a fajtamentők vagy a kisebb menhelyek nagyon szőröznek és alaposan megfontolják, hogy kihez kerüljön a kutya, mert náluk kevesebb kutya van, viszont arányaiban többet költenek időben, pénzben rájuk. Akik nagyobb, esetleg gyepmesteri telepként is működő menhelyről hoztak kutyát, azoknál az ismerősöknél nem voltak ezek az "írj hosszú levelet, hogy miért szeretnéd a kutyát" és "kimegyünk ellenőrizni, hogy hova kerül és később is visszavehetjük a szerződés szerint" körök, mert erre nincs kapacitásuk, emellett szeretnék, hogy a kutya minél hamarabb a zsúfolt ketrecből családhoz kerüljön, mert a leggondosabb törődés mellett sem jó neki ott hosszú távon.

Azt sajnos a leggondosabb előszűrés esetén sem lehet elkerülni, hogy a kutya alkalmatlan gazdához kerüljön, bár a valószínűségét lehet csökkenteni. Még egy jó tenyésztő sem lehet mindig 100%-osan biztos benne, pedig ott a fajtát is ismerik és a gazdát is alaposan kikérdezik.

2019. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem is voltak az elején bizonytalanságok a kutyám viselkedésével az előélete miatt, és emiatt a fajtamentéssel egyeztettem is, hogy ha úgy adódik, akkor visszaveszik, de sikerült megfogni, lakásba be sem jöttek, mert a kutya már az első találkozásnál kiválasztott, és jött volna utánam egyből. Csak azért ők hozták el nekem, mert nincs autóm, tömegközlekedést meg nem ajánlották egyből (de pár hét alatt azt is sikerrel vettük szerencsére).


Ezeknél a fent leírt eseteknél viszont nagyon mellé sikerült lőni, és nem értem, hogy merték így. Láttam az idős nénin is, hogy nehezen megy neki azzal a kutyával, én akkor sem adtam volna ki neki, ha zsúfolt a hely, óriási kockázat, csak egyszer kell, hogy baj történjen. A másik esetnél is, más menjen odébb az elkerített futtatótól, mert ő nem tudja megtartani a kutyáját, az ilyennek öleb való.

Én most pont azt tanítom az enyémnek, hogy nem szabad csak úgy odamenni másokhoz, rárontani másra (jó, ő nem ijesztő, folyton azt hallom sétánál másoktól, akik mellett elmegyünk, hogy "de cuki", meg nem nagy a 8 kg-jával, de mondjuk egy tacsi kölyöknek vagy csivavának még ő is nagy).

Vagy rosszul gondolom, hogy ezt minden egészséges kutyának meg lehet tanítani megfelelő neveléssel?

Az enyém is utcakutya volt, megvan az előélete, de sikerül formálni.

2019. febr. 25. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik odafigyel, valamelyik nem.

Nagyszüleim hoztak egy kutyát a menhelyről, de nem bírtak vele ezért bevágták egy kennelbe. Soha senki nem is ment a menhelyesektől megnézni, hogy mi lett a kutyával. GOndolom csak örültek hogy végre felszabadul egy helyük.

2019. febr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!