Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Select Gold milyen kategóriájú...

Select Gold milyen kategóriájú táp?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptam, de az egyik kutyám megállás nélkül fingik ha azt kap. Borzalom. Hanyagolnom kéne?
2019. febr. 26. 08:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Magyarul nincs rajta semmi, Németországból van.
2019. febr. 26. 08:27
 2/10 anonim válasza:
100%
A Select Gold alapvetően egy jó minőségű táp magas hús tartalommal ízfokozók nélkül. A mi kutyánk is ilyet kap pedig elég finnyás és ezt nagyon szivesen megeszi, a szőre is szép tőle. Árarányban sem olcsó 4kg kb. 7 000 Ft.
2019. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád nem tolerál valamilyen összetevőt abban a tápban. E miatt nem a táp a hibás.Nem csak az számít, milyen kategóriában van egy táp, a kutyák egyéni emésztése is számít.
2019. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Az enyéim nem finnyásak, és kapnak konyhai maradékokat is, persze csak ami kutyának való, és sokszor főzök nekik húst is. De most megfigyeltem többedik alkalommal, hogy ha este ebből a tápból kapnak, akkor reggel az egyik sokat pukizik, hangosat és irtó büdöseket. Amúgy jól van, nincs hangos bélmozgás. Merjem adni neki továbbra is?
2019. febr. 26. 09:24
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Kutyának nem való a konyhai maradék.
2019. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5. pl. mikre gondolsz? Babfőzelékre? Azt én sem adok nekik. TE az agyontenyészettekre gondolsz, akik attól is megbetegszenek, ha kicsit meglegyinti őket a tavaszi szél.

Egy 30 kilós keverék kutyának nyugodtan lehet adni pl. főtt tésztát, főtt krumplit, bizonyos csontokat. Érdekes, attól nem pukizik.

2019. febr. 26. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Végül is csak elfogy egyszer az a táp. Addig pedig kerüld a kutya hátsóját szembeszélben :)
2019. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szélben kerülöm, meg az úgy is elfújja, de itt ül az asztalom alatt :-)))) Nem tudom neki rosszabb-e vagy nekem :-D
2019. febr. 26. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:

főtt csont.. igen :)


[link]

2019. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves #9.

Amikor úgy fogalmazok, hogy "bizonyos csontokat", akkor az alatt azt értem, hogy bizonyos csontokat, de ebben ugyebár nem merültem bele részletesebben, mivel a kérdés nem erről szólt és túl kéne már lépni ebben a kategóriában az örökös kötekedésen és kioktatáson. Nálam még minden kutya végelgyengülésben halt meg és megérte az idős kort. Legutóbb egyiket 18 éves korában altattam el. Soha egyetlen egyet nem kellett emésztési problémákkal orvoshoz vinnem, és attól a konyhai maradéktól amit én nekik adok, még soha a büdös életben nem volt bajuk. . Barfozhat aki akar, de új módi, annyira új, hogy fogadni mernék még egy barf hívő sem nevelt közel 20 évig egy kutyát. Ellenben koromnál fogva nem kevés tapasztalatom van arról, hogy egy átlag keverék odafigyelés mellett megéri az agg kort. Én is hallottam már ilyenről, hogy egyeseknél ilyen meg olyan csont kiszúrta a belét, vagy elakadt a torkán. Csak én olyant nem adok. De kösz, hogy elevezhettünk más vizekre a kérdéstől. Statisztikát esetleg mutathatsz, hogy mennyivel egészségesebb és mennyivel él tovább egy Barfos, mint egy "hagyományosan" nevelt.

Tényleg nagyon örülök, hogy a Select Gold tápról kitértünk a csontos témára. Hasznos válasz itt az, aki azt írta hiába jó minőségű a táp, lehet érzékeny valamelyik összetevőjére. Ez valóban értékes infó a kérdéshez.

2019. febr. 26. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!