Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval...én és anyukám a mamám panellakásában lakunk.Nagyon szeretnék egy kutyát (már vagy 7 éve) de a mama azt mondja hogy ebbe a lakásba kutya biztos nem lesz.De mikor kicsi voltam akkor is megengedte hogy legyen egy nyulam szó nélkül belement és 1 éve egy tengerimalacot is kaptam abba is belement. Nem szeretnék nagy kutyát csak egy kis yorkiet vagy ilyesmit. Azt mondja hogy ő nem fogja levinni sétálni amikor nem vagyunk itthon meg hogy ki fog vele foglalkozni amíg suliban vagyok anya meg dolgozik.Én megmondtam neki hogy mindenét én fizetném (mivel most erre spórolok) és hogy neki nem kéne vele foglalkoznia. Ő meg mindig azt mondja hogy ugyanaz lenne vele mint a nyuszimmal(a nyuszimat is ő vitette el kb 1 hónap után és nagyon ritkán látom.pedig szó nélkül belement hogy persze nyugodtan lehet nyuszim) A kutyust ballagásomra venném meg magamnak és akkor ott lenne egy egész nyár arra hogy kutyapelenkára szoktathassam. És amúgy is csak az én szobámban lenne, nem engedném ki a konyhába meg ilyenek. Hogyan győzzem meg a mamát?

2019. febr. 26. 15:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Kutya csak akkor lehet, ha mindenki akarja és mindenki tesz is valamennyit a tartásban feljövő munkákba. De ide amúgy sem lenne szabad kutyát, állatot vinni! A kutya nem egy tárgy, hogy bármikor eltüntethetik és kidobhatják!


Mellesleg tudod mennyi a kutya ára? A vételár 100.000-150.000-nél kezdődik. A havi tartás pedig 20-30.000 között fog mozogni. A plusz orvosi kiadásokat nem tekintve. Ezt hogyan fogod finanszírozni? Bármikor lehet olyan, hogy nem lesz lehetődéged levinni. Elutazol, beteg vagy, stb. Akkor ki fog vele foglalkozni? A pelenka a legigénytelenebb megoldás! Ha még szobatisztaságra nevelni is lusta vagy, nem való neked kutya! És egy kutya 15 évig él. Addig bármi közbe jöhet, kollégium, pasizás, stb. Gyereknek nem való kutya!


Majd legyen akkor kutyád, amikor sajat lakásod és kereseted lesz!

2019. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!