Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyhatom hogy a pitbullom...

Hagyhatom hogy a pitbullom így játszon a malamutokkal?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtunk be egy 8 hetes kis pit bull szeru (kan)kutyuskat. Van 2 alaszkai malamutom is, ok 5 hónaposak az egyik kan a másik szuka. Nagyon játékosak ok is, és ha ismeritek a fajtát, akkor tudjatok h milyen verekedosek. A két malamutom mindig úgy játszanak,hogy verekednek. Nem agresszívak, csak elvannak. Birkóznak harapják egymást meg ilyenek. A kis pit bull is elkezdett beszállni ezekbe a jatekokba, és mivel meg kicsi ezért nem tud kárt tenni a malamutokba,viszont attól tartok,hogyha nagyobb lesz akkor igen. Vagy szerintetek tudni fogja,hogy meddig mehet majd el? Vagy ne engedjem neki hogy így játszon a többiekkel?

2019. febr. 28. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

"Birkóznak harapják egymást meg ilyenek."

Lehet, számodra újdonság, de általában a kutyakölykök így játszanak egymással. Fajtától függetlenül.

Nem jó dolog, hogy befogadsz egy bizonyos fajtát, és benned azonnal a szokásos pitbull-nekimegy majd a kutyáknak kétség felmerül.

2019. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A malamutok majd megmutatják neki, hogy meddig mehet el. Mindenesetre ha látod, hogy bedurvul a játék, akkor állítsd le! De felesleges kizárni a játékból, még kiskutya, majd megtanulja mit lehet és mit nem.
2019. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ! Első válaszoló neked meg csak annyit hogy ez a kiskutya nagyon rossz állapotba volt nem volt szívem ott hagyni azon a helyen. Ne értsetek félre nagyon imádnivaló, de husky és malamuton kívül meg nem volt másfajta kutyám ezért kérdeztem meg
2019. febr. 28. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy fiatal (de már nem pici) stafi a környékünkön, aki amúgy gyönyörű kutya, de még erősen nevelés alatt áll. Nekem kisebb kutyám van. Egyszer összefutottunk séta alkalmával, elkezdtek játszani a kutyák. Na most ha a játék eldurvul, az enyémben a stafi nagyobb kárt tudna tenni, mint fordítva. Nem féltem túl a kutyámat, de volt pár olyan pillanat a játék alatt, amikor közbeléptem, a másik gazdi meg semmit nem csinált, de én már láttam, hogy ott meg kell húzni a határt. A következő séta alkalmával, amikor összefutottunk, már felismerték egymást a kutyák, és a meghúzott határvonalhoz tartották magukat.


Csak példaként írtam le az esetet, nem ismerem a kutyáidat, de az a fontos, hogy figyeld a játékot, figyeld a viselkedésüket, és bár ők is nevelik egymást, azért ha te kívülről azt látod, hogy kezd eldurvulni a dolog, húzz egy határt, amit nem léphetnek át, te legyél a főnök, rád mindenképp kell, hogy hallgassanak. És ez azért is fontos, mert más kutyákkal is összefuthattok, és ha te nem tartod meg azt a határt, a tieid hiába tartják egymás közt, másokkal még nem biztos, hogy tartani fogják, és az ilyen "sose fordult még elő" gazdik szoktak legjobban meglepődni, ha egy idegen kutyának vagy neadjisten egy gyereknek a kutyájuk nekimegy, és nem tudják időben lehívni róla, mert sose húzták meg azt a határt.

2019. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem rosszabb egy pitbull kölyök, mint egy malamut. Ha világ életedben malamutod és huskyd volt, akkor van tapasztalatod az öntörvényű, makacs fajtákkal és a lefárasztásukkal is. Egy pitbullal is el fogsz boldogulni. :)


Mellesleg gyerek még, majd a "nagyok" megtanítják mit szabad és mit nem. Ha durvábban játszik, akkor lerendezik egymás között.

2019. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Én is erre gondoltam,hogy majd a malák megtanítják neki,hogy meddig mehet el, de akkor ez nem hülyeség ezek szerint.:)
2019. febr. 28. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a kutyám picike volt felnőt pitbullal játszot gyakran és soha nem tett kárt benne, ha esetleg az enyém túlzásba esett finoman jelezte neki. Ezáltal az enyém is megtanulta és így felnőtt koraba ő is képes normálisan játszani nála 40kiloval könnyebb kutyákkal is. Hagyd őket, így tanulják meg a harapásuk erelyét is akkor kell közbe lépni ha látod hogy ez már nem játék hanem vérre menő bunyó lesz belőle.
2019. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha már a kicsi kezd majd ivarérett lenni, akkor lehetnek problémák.
2019. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!