Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a bolhák ellen?

Xenonenox kérdése:

Mit tegyek a bolhák ellen?

Figyelt kérdés
Az egy éves kiskutyámban elszaporodtak a bolhák. Próbáltuk a frontline combot, ilyen csepegtetőset is. (azt nem tudom milyen volt) tudtok valamit ami tényleg használ a bolhák ellen?
2019. márc. 4. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Állatorvostól vegyél. Ott vannak “erősebb” szerek is.
2019. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Advantix pl. nagyon szuper szer. Viszont valószínűleg nem a rácsepegtetett spot-on hatástalan, hanem visszafertőződik a környezetében megtelepedett élősködők miatt.

Fertőtleníts mindent. Amit tudsz, tisztíts át alaposan, erős vegyszerrel, mert a bolhák elszaporodhattak a kutya élőhelyén. Insecticide 2000 permettel érdemes körbepumpálni a lakást és a kutya tartózkodási helyét, a fekhelyet, pokrócokat pedig forró vízzel kell átmosni. A bolhák nem csak a gazdatesten vannak jelen, hanem sajnos megbújnak a padlórepedésekben, porban, textilekben, ezért muszáj onnan is kiírtani őket, hogy végleg megszabadulj tőlük.

2019. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és még egy erős és hatékony élősködőirtó: Neostomosan!

Kutyát (macskét viszont tilos vele) megfürdetni, és felmosni a szerrel.

2019. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Bobmartin bejött, ezzel be kell fújni a kutyát. A csepegetős "csak" megelőzésre jó, viszont úgy kullancs ellen is működött. Előtte volt kullancs, amióta tavasztól öszig 3 havonta kezelem, még nem volt kullancsunk.


A bolhák ellen viszont nem elég egyszer, ha vannak neki akkor kb. 3 napont be kell fújni, és bedörzsölni, kb. 3-4 alkalommal. Nekünk így megszűnt.

2019. márc. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondoltam:

[link]

2019. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy a kutyából írtsd ki először a bolhákat, mert a lárvák is megtelepednek rajta. A frontline arra volt jó, hogy most már tudod, ne vegyél többet...

Bár nekem macskám van, ami használt, méghozzá piszok gyorsan, az a Bravecto nevű cucc volt. Vényes, tehát állatdoki kell, hogy kiváltsd, de 3 nap alatt vége lett a hónapok óta tartó szenvedésnek. A szőnyeg és a szövetes bútorok takarítása másodlagos volt, én is megcsináltam, de igazából a szer hatott. Az tény, hogy egyébként is érdemes évente azért egyszer-kétszer alaposan takarítani a lakást, függetlenül az ilyen helyzetektől.

Soha többé nem veszek ilyen ócska bárhol kapható bolhaírtó-riasztót.

2019. márc. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2019. márc. 10. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!