Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj, ha a kutyám 1 évig...

Az baj, ha a kutyám 1 évig nem volt féregtelenítve, bolhák kullancs ellen védve, illetve a kötelező védőoltás se volt neki adva vagy 2 évig?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Él a kutya, semmi baja? Szerencséje van. Talán pótold mindezeket mielőbb!
2018. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Kinti? Benti? Ha nincs baja nem baj, de azért pótold be. A veszettség elleni oltás a legkevésbé baj, arra van a legkisebb esély, ha csak nem csatangol el. Ha bolhás lenne, azt magad is megéreznéd, mert az embert sem kímélik, de azt sem késő pótolni soha. A férgesség viszont kialakulhat benti kutyában is, arra figyelj oda jobban.
2018. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

"A veszettség elleni oltás a legkevésbé baj" - ez most komoly? Az egyetlen védőoltás aminek évenkénti beadására törvény kötelez és szerinted nem baj? Lehet, hogy a legkevésbé valószínű, hogy elkapja, de ennek lehetnek a legrosszabb következményei. Arról nem is beszélve, hogy ha megkap valakit a kutya és nem tudod bemutatni az oltási igazolást komolyan megbüntetnek.

Kérdező ez most komoly kérdés vagy trollkodás? Minek neked kutya, ha ennyire minimum szinten se akarsz felelősséget vállalni érte? Igen baj. Sajnálom,hogy ez számodra nem nyilvánvaló.

2018. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Úgy értettem az állatra és az emberre nézve legkevésbé baj. Kötelezőnek jelenleg még kötelező, de a veszettségre szinte 1% esély van. Más okok miatt tartják még kötelezőnek, de erre most nem térek ki. Tehát én most a fent felsorolt három tényezőt vettem figyelembe, hogy miből szokott a legtöbb probléma lenni, az pedig a babézia, és a bolhák által okozott különböző bőrbetegségek.
2018. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%
A veszettségre azért kicsi az esély, mert oltva vannak a kutyák. Ha néhányan elkezdenek erre hivatkozva nem oltatni, hirtelen már nem lesz rá kicsi az esély. Egyébként valóban nem történt nagy baj, mert az oltás bőven véd két évig. Tudtommal csak nálunk kötelező évente oltani, más országokban csak két vagy talán három évente is elég. De a törvény az törvény. A féreghajtás és a bolhairtás elmulasztásával viszont nem csak a kutyád, hanem a magad egészségét is csúnyán veszélyeztetted.
2018. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mihamarabb pótold az elmaradt egészségügyi intézkedéseket!

Először egy alapos fürdés, karomvágás, kozmetika, aztán száraz bundára cseppentsd be bolha/kullancs/szúnyog elleni szerrel, majd pedig irány a doki.

Veszettség elleni és kombinált védőoltást is adass, ha már két éve nem foglalkoztál az egészségével.

A veszettségihez jár 2 adag féregtelenítő szer, az egyik adagot oltás után mindjárt add is be neki, a másikat 10-14 nap múlva kell.


Egyébként miért hanyagoltad el ennyire?

2018. jún. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy 1 éve nem volt féregtelenítve nem akkora baj, ha téged nem zavar, hogy lehet hogy már te is férges vagy.

A veszettség elleni oltás hiánya se akkor baj, ha téged nem zavar, hogy törvényt szegtél és folyamatosan a szerencsére bíztad mind a saját, mint a családod életét és azokét akik ez idő alatt érintkeztek a kutyáddal.

Szerintem a bolha és kullancs elleni védelem hiánya ezek után már igazán semmi, elvégre az többnyire csak a kutyára lehetett volna halálos kimenetelü.


Én komolyan nem értem, hogy az emberek most ennyire tájékozatlanok vagy szimplán képtelenek felfogni, hogy miért fontos a veszettség elleni védőoltás?! Kevés rá az esély? ÉS akkor mi van? Elég 1x elkapni egy gyógyíthatatlan halálos betegséget és vége! Amúgy pl. a denevérek ide-oda röpködnek még Budapesten is, sőt rókát is láttam már Bp-n. Elég, ha egy is veszett ezek közül és az pont megkarmol vagy megharap egy oltatlan háziállatot és máris kész a baj!

2018. jún. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!