Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos keverék fiú kutyusom, és ilyen kinti-benti kutya. Ha akar kimegy, ha akar bejön, éjjel bent akszik. Nagyon régóta szobatiszta és pár hónapja már nem guggolva pisil, hanem rendesen ahogy kell. Sétáknál jelölget, gondolom ez is normális. De az utóbbi időben 2x is bepisilt a szobában. Először azt hittem nagyon kellett neki, nem bírta tartani, előfordul. De tegnap kintről bejött, és végig pisilte a kanapét. Miért csinálja ezt?
2019. márc. 8. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom birtokba akarja venni, és megjelöli.
2019. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelöl a drága. Tiltsd és gondold át a kutya és a gazda kapcsolatát nálatok.
2019. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bent is jelölget. Jobb lesz mielőbb rendezni ezt vele. Nálunk is kb. ilyen idős volt a kutyánk, mikor bepróbálkozott ezzel. Mindkét alkalommal a ruhaszárítót vette célba, így figyelgettem, mikor lesz a következő eset. Amikor elcsíptem azonnal tiltottam, plusz még jól le is csesztem (állati jó hangsúllyal tudom neki mondani, hogy "Nem szégyelled magad?", utána órákig rám se néz :D) , többé nem próbálkozott.
2019. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszodik és próbálgatja a határokat.

Ez egyébként a dominancia-problémának a jele. Szóllj rá keményen és határozottan.

Az egyik kutyám csinált hasonlót szintén fiatalon. Egyszer pont volt a kezem ügyében egy párna, azzal megdobtam a kutyát, megzavarva a pisilésben és ez annyira jól sikerült, hogy utána már nem igen próbálkozott :)

2019. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, még nincs ivartalanítva, azt mielőbb meg kéne lépni. Egyébként meg tiltsd határozottan.
2019. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!