Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kakil a 6-hónapos...

Miért kakil a 6-hónapos kutyám majdnem minden alkalommal 3x?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos német vizsla kutyám, lakásban van tartva. Amikor elhoztuk kb 10 hetesen, 2 hónapig hozzá igazodtunk a szobatisztaságra neveléskor, tehát ha a kezdetekben 1,5 óránként kellett lemenni vele, akkor úgy mentünk le, így 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett.

De a kezdetek óta, ha kakilásra kerül a sor -majdnem minden alkalommal, amikor lent vagyunk vele- az történik, hogy kakil egy szilárd, normális méretűt, és ahogy befejezte, rögtön szaglászni kezdi a földet, odébb megy 20-80 cm-t, újra leguggol és megint kakil, egy folyósabbat. És 30%-ban történik ezen felül még az is, hogy tovább sétálunk és fél percen belül megint csak leguggol, de akkor már legtöbbször eléggé hígat kakil.

Soha nem sürgettük, vagy húztuk el, miközben a dolgát végezte, pedig sokszor van az is, hogy kakil, és közben/utána még nyugodtan nézelődik közben, szóval nem sieti el a dolgot. :D

Alapvetően egy szófogadó kutya, láb mellett póráz nélkül sétál velünk, vezényszavakat követ, napi 1,5-2,5 órát minden nap foglalkozunk vele, és ennyit van is kint a szabadban és több kutya között.

Köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 7. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Mit eszik?
2019. márc. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Valószínű rossz minőségű a táp amit eszik.
2019. márc. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez lehet stressz kaki is. Nálunk akkor fordul elő, ha idegen helyre megyünk kirándulni, hol még nem volta, és hűdeboldogok.


Ilyenkor van egy rendes kaki, az utána lévő meg már folyós. De ahogy írták ez lehet a nem megfelelő táp is.

2019. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanarra sétáltok? Nincs esetleg valami külső hatás, ami stresszelheti? Kb mennyi idő telik el a séta kezdetétől addig, hogy leguggol a dolgát végezni?
2019. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3 különböző tápot adtunk/adunk neki, ahogy nő, kb 2-havonta váltva, nem vettük észre, hogy ezzel függne össze. Jó minőségű tápok, kb 1-1500 Ft/kg áron vesszük őket, jó összetételűek.

Ahogy lemegyünk, azonnal pisil, és kb azután jön is az első kaki, ami után nem kaparja meg a földet, csak a második után. Akkor összeszedjük általában a "termést", megyünk tovább, és utána 1-2 percen belül ha jön a harmadik.

2019. márc. 7. 18:33
 6/12 A kérdező kommentje:

Helyszíntől független szerintem, mert a ház előtti parkban és a kutyafuttatóban/szabadban is ugyanezt csinálja.

Az, hogy ha izgatott, vagy sokat fut és jön egy hígabb kaki, azt normálisnak tartjuk mi is, de ez ezeken felül történik. :D

2019. márc. 7. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

A táp ára nem mindig jelent minőséget, ráadásul egyedenként is eltérhet, hogy éppen neki melyik a jó táp. Melyiket adjátok neki, ha szabad tudni?


Egyébként állatorvosnál jártatok már a problémával? Hasmarsot okozhat fertőzés, féreg is.


Amúgy az én kutyámnak azóta normális a széklete, amióta vegyesen etetem, száraz táp, nedves táp, és rendes húst is kap meg zöldséget. De ő már nem kölyök, és mentett kutya.


A tiéd honnan van?

2019. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként érdekességképp itt pont olvastam egy vizslás véleményt, van kölyök tápja is a márkának. Ha kiderülne, hogy az eledele nem jó, esetleg ezzel tehettek egy próbát:

[link]

2019. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nagyon hasonló probléma volt/van (sajnos még mindig nincs meg a tökéletes megoldás) annyi különbséggel, hogy a normális kaki után több idő telt el, kb. a séta felénél jött a hígabb, illetve, hogy én ezzel is már dokihoz mentem, ahol kapott gyulladáscsökkentőt és antibiotikumot, diétázott kicsit, amitől pár hétig csak normális állagú volt, aztán újra visszatért a 2. hígabb hasmenés. Láza, rossz kedve, étvágytalansága sose volt. Nem biztos, hogy nálatok is ugyanez a probléma, de mi több orvosnál is jártunk, leírom, hogy ők mit vizsgáltak, mire gyanakodtak.

Először csináltunk egy giardia tesztet, ez egy olyan féreg, amit a sima féreghajtó nem hajt ki, jellemzően 8-12 hetes korban a leghajlamosabbak megfertőződni vele (ha ez idő alatt találkozott más kutyával, utcán belenyalhatott valamibe, akkor már simán el is kaphatta), de utána a giardia vígan tud éldegélni tovább a beleiben, ami hasmenést okoz. Gyakran jár sárgás, nyálkás hasmenéssel, de ez sem kizárólagos, szóval szerintem egy giardia teszt mindenképp hasznos lenne. Nem vészesen drága, nekünk 5000-ért csinálták, de sajnos nekünk nem az lett, pedig ez egy megfelelő féreghajtóval könnyen orvosolható probléma.

Utána mivel az én kutyám elég vékonyka, elkezdtek arra gyanakodni, hogy a hasnyálmirigyével és a tápanyag felszívódásával van gond. Egyébként a "vékonyka" nála elég relatív, növésben lévő, nyakigláb, szálkás felépítésű vadászkutya ő is, a tenyésztő szerint pont jó súlyban, de az állatorvosok szerint már túl vékony, én meg sajnos annyira nem értek hozzá, hogy meg tudjam állapítani. A te kutyád tenyésztő, doki megítélése alapján egyébként egészséges felépítésű? Bár gondolom egy vizslánál is hasonlóan nehéz megmondani, hogy vékony vagy csak növésben van :D. A hasnyálmirigy problémát vérvizsgálattal lehet megállapítani, nálunk a teljes vérkép szinte tökéletes lett. Egyébként ez is könnyebben gyógyítható, ha a hasnyálmirigy nem termel elég bontóenzimet, akkor azt külsőleg lehet neki adni.

Végül a bélsártenyésztésből derült ki, hogy egy baktérium túlszaporodott a beleiben, viszont két különböző orvosunk két homlokegyenest eltérő diagnózist adott: az egyik szerint a túlszaporodott baktérium okozza a hasmenést, a másik szerint a hasmenés miatt szaporodnak túl a baktériumok. Abban viszont megegyeznek, hogy a problémát a kutyának nem megfelelő étkezés váltotta ki.

Mire mi idáig eljutottunk vele már elég sok tápot kipróbáltunk, utoljára a platinum hipoallergén bárányos-rizses tápját ette, amitől szintén hasmenése volt, szóval hiába drága táp, hiába jó az összetétel, simán lehet, hogy valamiért a kutya emésztése mégsem bírja. Most egy olyan tápot próbálunk ki, ami egyféle fehérjét tartalmaz, csak természetes alapanyagokat használ, illetve gabona-alternatívaként köles van benne, ami szintén segíti a könnyebb emésztést: [link] Még csak kísérleti fázisban van a dolog, mert egyébként egy tápról csak 2 tünetmentes hónap után lehet kijelenteni, hogy biztosan nem érzékeny az összetevőire. Ha ez sem válik be, akkor nekünk marad a Barf, sok barfos meséli, hogy a hasonló hasmenéses problémák teljesen eltűntek, mikor elkezdtek nyersen etetni.

Etetéssel kapcsolatban még írtad, hogy kb. 2 havonta váltotok tápot nála, ilyenkor szép fokozatosan álltatok át? Mert egyébként a nem megfelelő átállás is okozhat gyomorgondokat.


Ezek alapján sajnos közel sem biztos, hogy a te problémádra megoldás lehet bármi, ami nekünk, de én most jártam végig állatorvosról állatorvosra ezt, remélem a tapasztalataimmal tudtam azért bizonyos szinten segíteni, szerintem még ha nekünk nem is mutatott semmit, érdemes egy giardia teszt és egy teljes vérkép vizsgálat is, illetve egy kifejezetten emésztést segítő étrend bevezetése is hasznos lehet, legyen az egy ennek megfelelő táp vagy a barf, illetve lehet érdemes lenne beszerezni különböző emésztéskönnyítő táplálékkiegészítőket is, pl. barfshopban is lehet ilyesmiket kapni, mert ilyen készítményeket sok barfos is ad érzékeny gyomrú kutyájának.

2019. márc. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy Panzi tápot kap, már kidobtuk a zacskóját, 30% nyersfehérje, 8% zsír, vitaminok vannak benne, a következő tápnak meg ezt gondoltuk: [link]

A száraztápot mi is ki szoktuk egészíteni hússal, tojással alkalomszerűen, sőt, néha zöldségeket is szoktunk neki adni, a kakija állagát és mennyiségét nem befolyásolja.


Voltunk állatorvosnál, aki azt mondta, hogy mivel többségében szilárdat kakil (az első kakik mindig normális állagúak), nagy eséllyel valami viselkedésbeli dolog állhat a háttérben. Féreghajtót kapott, az oltásai rendben vannak, láza, levertsége neki sincsen.

És ha giardiázisa van, attól még lehet szilárd kakija? Azt hittem, hogy ha férges, akkor mindig hasmenése van.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

2019. márc. 8. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!