Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever szukám pár...

Golden retriever szukám pár nap múlva szül, és szeretnék felkészülni. Mit kell majd tennem?

Figyelt kérdés
A kutyák szűrve vannak, törzskönyvesek, versenyen voltak, tenyésszemlén is. 3. tüzelés, családban maradnak.
2010. júl. 2. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
És kennelneved is van mert anékül édeskevés? Ha tenyésztő lennél már a fedeztetés előtt felkészültél volna és nem egy ilyen oldalon hanem pl a tenyésztpdnél. Nem?
2010. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
az anya kutya magátol le fog szülni..kell neki egy hely ahova befészkelhet és ott tudjon elleni.utána minden kiskutyát felkell venni meg vizsgálni ,hogy nem e beteg vagy van-e végbél nyílása.stb..
2010. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Neked nem minegy? Úgyig a családban maradnak. Meg szűrés minden megvolt, csak érdeklődni akartam. De tudhattam volna, mert ilyen ez az oldal.
2010. júl. 2. 21:23
 4/11 A kérdező kommentje:
2.-nak köszi!
2010. júl. 2. 21:23
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Fialóládát tegyél be neki, ez egy láda, ami olyan hosszú, hogy az anya el tudjon nyújtózni, a kölykök beférjenek, és legyen egy pereme, hogy ne mászkáljanak el. Lehet, hogy nem ártana az első két hétben éjszakázni a kölykök mellett, hogy jól szopiznak-e, mindegyikük jól van-e, és a többi. Valószínűleg jól lesznek, de biztos ami biztos. Ha nem vagy biztos a szülésben, akkor kihívhatsz állatorvost, ő nagyon ért hozzá, és szerintem egy kis biztonságérzetet ad neked, hogy minden rendben lesz. Jó kutyázást, egészséges kölyköket.
2010. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem miért kell egyből a hibát keresni a másikban...Ez ugyan olyan mint amikor kölykökről van szó és a legtöbb válaszoló mit mond:"Ivartalanítani kellett volna blablabla...háphápháp"

Azt sem tudják mi a kérdező szándéka a kölykökkel, de azért mondják a magukét -.-" falra tudok mászni az ilyenektől (ez az első válaszolónak szólt)


Kérdezőnek: Előre is gratulálok a picikhez,tanácsot adni nem tudok mert nem vagyok tapasztalt anyakutyás,de szurkolok,hogy minden jól menjen :)

2010. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Sokat segítettél!
2010. júl. 2. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Én is egy kisebb félig zárt helyet ajánlanék neki,amibe kényelmesen elfér majd a kicsinyekkel együtt is.És ugye tiszta valami alájuk,legyen az ruha,lepedő,pléd...Amit érdemes ellés után kicserélni,de óvatosan,hogy ne nagyon érj a kiskutyákhoz.Gondolom enni,inni lesz nekik,meg a többit tudod=) Az ellésbe általában nem kell segítség a kutyáknak,de azért jó ha ott vagy és résen leszel,de inkább messzebbről kukucskálj,nehogy megzavard a mamát=)

Ha mégis baj van,szólj az állatorvosnak,érdemes neki is előtte szólni,hogy lehet hogy éjszaka vagy ki tudja mikor szükséged lesz rá.És ha ne adj Isten baj lenne,akkor csak nagyin óvatosan szabad segíteni a kutyusnak...azon kívül ő majd tudja mi a dolga. Gondolom azt is tudod,hogy ilyenkor többszöri étkezés kell az anyakutyának,ami változatos is!Esetleg pár hétig adhatsz neki vitaminokat is,de hát azt ugye nem muszáj.

Sok örömöt a kiskutyákban,a mamának meg jó egészséget!

2010. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát ja remélem nagy családod van ha pl születik 10 kiskutya. Meg sok pénzed ivartalanítani mindet, mert ugye nem tk-s kutyát nem szaporítunk véltlenül sem... Akkor hajrá.
2010. júl. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelni kell az anyakutyát. Ha sok van benne, elfáradhat és akkor benne maradhat kölyök. Ha készen van a szüléssel, orvost kell hívni, aki megnézi, nem maradt-e benne kölyök, ad tejserkentő szurit is talán.Megnézi a kicsiket, egészségesek-e?

Érdemes orvossal megbeszélni, ha gond adódik, tudd hívni.

2010. júl. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!