Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát hozzászo...

Hogyan lehet a kutyát hozzászoktatni az autózáshoz?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, aki 1 éves korában került hozzám. Nem bírja az autózást, mindig hány. Hiába megyek lassan vagy normálisan, teljesen egyenes úton vagy kanyarban, hiába van nyitva az ablak.

Mit lehet tenni, hogy jobban bírja a "civilizációt"?


2008. nov. 10. 08:21
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
adhatsz neki dedalont.de ezügybe kérd ki a doki véleményét.fokozatosan kell szoktatni,az se biztos,h kell a gyógyszer.hátul nekem is hányt,ezért aaz anyósülésen utazik.azt olvastam,h előszö csak ki kell vele ülni az autóba.aztán megint,utána már lehet pár métert menniés igy szépen fokozatosan.én ezt csak olvastam,gondoltam leírom.az állatorvos meg azt mondta,nem baj ha hány,majd megszokja.gondoltam jófej vagy.
2008. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan kutya, amelyik ezt sosem növi ki, de azért érdemes próbálkozni. A nyugtató is lehet megoldás, de ezt tényleg állatorvossal beszéld meg.

Próbáld meg az álló autóban adni neki a napi kaját (eleinte motorzúgás nélkül), hogy pozitív élmények kapcsolódjanak az autóhoz. Napközben is beteheted néha, csak hogy szokja a környezetet, játszhatsz vele, ilyenek. Ha már nem stresszel, próbáld meg járó motorral, azt is csináljátok sokáig, és csak utána próbáld gurigatni kicsit. Az is sokat segíthet, ha kilát az ablakon, és nagyjából tudja, mi történik. Semmiképpen ne lássa rajtad, ha esetleg ideges vagy, mert azzal is csak azt táplálod belé, hogy ez esemény, fontos, és görcsölni kell rajta, ami rásegíthet a hányásra.

Ha ezekkel próbálkozol, ne rontsd el az egészet azzal, hogy a szoktatás közben néha elviszed rendesen autókázni, mert csak visszaess lesz a vége.

Sok sikert!

2008. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van egy D.A.P. nevű spray, ami szintetikus hormont tartalmaz. Ez nyugtató és mivel nem belsőleg használatos, a gyomrának sem árt.

Internetes kutyás boltokban is kapható.

2008. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!