Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kedvelheti meg a vizet?

Hogyan kedvelheti meg a vizet?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos törpe tacskóm.Utálja a vizet kész katasztrófa a fürdetése.Kis korában amikor elsőnek lett fürdetve nem bántam vele durván.Kedvesen és lágyan fürdettem meg,hogy kedvelje a vizet.De sajnos nem jött össze.

Mivel vehetem rá,hogy ez jó móka?mert nyáron szeretnék vele elmenni kutyás strandra meg ilyen vizes helyekre.Nem mellesleg nyáron neki is jól esne egy kis hűsítő úszás.


2019. márc. 17. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tedd bele a kádba, de ne fürdesd meg, ne is érje víz. Simogasd, adj neki finomságokat, vidd be a kedvenc labdáját.


Naponta ismételd meg.


Később amikor már teljesen nyugodtan ül a kádban, akkor először vizes szivaccsal mosd le, és amikor már azzal is nyugodt, lassan jöhet a víz is.


Először csak kb. a bokájáig érjen a víz, azzal mosd le finoman.


Kulcs a türelem ls a fokozatosság.


Tóparton ne vigyétek be a vízbe, hagyjátok hogy ő menjen bele. Ti néhány lépésnyire a parttól, a vízben (ahol nagyon sekély) ketten vagy többen játsszatok a labdájával, látványosan szórakozzatok jól, hogy lássa, milyen jó buli :)

Kicsit később próbáljátok meg behívni.

2019. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyáim szintén nem szeretik a fürdetést, de a strandon, meg az ilyen helyeken nincs velük probléma, maguktól bemennek a vízbe. Csupán azt nem szeretik ha ráerőltetik. Lehet a te kutyusod is be fog menni majd a vízbe nyáron. :)
2019. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
11%
Ha kiskorában sem tetszett neki, akkor sosem fog. Ő így született. Valamelyik kutya nem szereti a vizet, de ez fajtától is függ. Sajnos ez van :/ Azért sok sikert majd a fürdetéseknél!
2019. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!