Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védjem meg magam a...

Hogyan védjem meg magam a kutyáktól?

Figyelt kérdés

Várostól félreeső kis faluban lakom. Mióta van munkahelyem autóval ingázok ide a városba(4,5 km) de amint jön a jobb idő biciklivel tervezek jönni, elég sokba kerül az üzemanyag és sport szempontjából is előnyös lenne.

Az egyetlen gondot a kutyák jelentik. Mivel egy ilyen mezős, dombos részen kell átmenni néha kóbor kutyák keverednek az útközelbe és a juhnyájak is szoktak az útszélén legelni, persze 4-5 nagy kutya kíséretében. De van,hogy csak a kutyáik rohangálnak, pásztor és nyáj sehol.


Szoktak még hasonlóan biciklivel vagy gyalog járkálni az emberek, még nem történt nagy baj, de volt rá példa,hogy szinte megharaptak valakit.


Ha neadjisten találkozok egy ilyen agresszív kutyával, hogyan védjem meg magam? Jobb megállni,leszállni a bicikliről vagy ne is hederitsek rá,ha pl elkezd szaladni utánam?

Kutyariasztó ér valamit? Kés, paprikaspray? Mit tanácsoltok? 22n


2019. márc. 20. 11:05
1 2
 1/20 anonim válasza:
19%

Nem szeretnélek ijesztgetni, csak a tanulság és a nagyobb óvatosság kedvéért:

Volt olyan eset, amikor kutyák megérezték, hogy menstruált egy kocogó nő és éppen tüzelési időszak volt. Nagyon csúnyán megtámadták, maradandó károsodás, ilyesmi.

2019. márc. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele,hogy ilyesmi megtörténhet. Ezért is akarok felkészülni rendesen.

Mivel senki sem tesz ellenük semmit, illetve sosem lehet tudni honnan csapódik a közelünkbe egy kóborkutya.

2019. márc. 20. 11:26
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be egy paprika spray-t, az már ad egy kis biztonságot. És a kutya is túléli.
2019. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Paprika spray legyen nálad úgy, hogy használni tudd akár anélkül, hogy leszállnál a bicikliről.
2019. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ko pfeffer paprikaspray FOG fejes , de csak német az erős a hazai meg Anti hund rakås trágya . Ez embert is leterít .
2019. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, van kimondottan kutyariasztó. Itthon elég drága, én az ebayről rendeltem 2500körül volt. Sajnos már kellett hasznánom, tényleg nem bírják a hangját.
2019. márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A hang nem fog veszett kutyåt vissza tartani erőszakos részeget sem .
2019. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kutyariasztót én is vettem, semmit sem ért, én nem javaslom.
2019. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Birkasåg önvédelemre ócska meg használhatatlan dolgokat jelző szirénát sokkolókat venni . Utolsó közül 30 ezer ami hatásos de az is terjedelmes. Kést sem javaslom mert azt gyakorolni kell és nem biztos gogy tudnál csonkolni ölni . Spray egyéb se táska alján felső rejtet zsebbe legyen , övön vagy kéznél , előrántva marokba fogva hüvelykujjal nyomjuk .
2019. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egy erősebb sokkoló érhet valamit?

Eddig a paprikaspray tűnik a legjobb megoldásnak. Vegyek KO Pfeffert? nato márkát is láttam, szettben árulják sokkolóval, melyik jobb?

2019. márc. 20. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!