Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neogranormont kenhetek a...

Neogranormont kenhetek a kutyám sebére?

Figyelt kérdés

A könyökén kikopott a szőr, és allergia miatt sokat nyalogatja...

(Nem hajlandó puhán feküdni, lejön a helyéről, és inkább a kövön vagy a padlón fekszik. Így a keményen alvás kikoptatta kissé a szőrét.) Kiderült, hogy allergiás, ettől még viszket is a bőre, így kivakarta, lett egy kis seb, amit bekennék neogranormonnal vagy penaten kenőccsel, szerintem ez a két kenőcs a legjobb a sebgyógyulásra. Vajon nem baj, ha bekenem és lenyalja? - ami nyilvánvalóan óhatatlan.

A penatenről tudom, hogy csukamájolaj van benne, de a neogranormon? Nem lesz gond, ha a szájába kerül?



2019. márc. 21. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kenhetsz rá nem lesz baja és segíthet is. De állatorvos tud jobbat is felírni neked.
2019. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz tőle baja, de ha továbbra is fennáll a sebképződés oka, nem biztos, hogy van értelme. Max. kend be séta előtt, úgy van ideje hatni, és ha hazaértek, talán fáradtan nem az lesz az első, hogy nekáll lenyalogatni.

Egyébként a másik legszuperebb kenőcs, ami égéseknél, sebeknél bevethető, az a Kék Lukács krém. Van kifejezetten állatoknak forgalmazott változata is, ha valóban kutyáknak való kencét keresnél.

2019. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Ez különösen jól jött, hogy a séta előtt ... Nem jutott volna az eszembe

Szuper! Köszi mindkettőtöknek!

2019. márc. 21. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a gyulladáscsökkentő gyógynövényeket tartalmazó aloe firsttel fújnák és stabilizált aloe vera alapú krémmel kenném.Ezeket akár le is nyalhatja, a sebre és a viszketésre is jó.

Jobbulást a kutyusodnak!

2019. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!