Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka és a hím kutyák...

A szuka és a hím kutyák között is van vita? Úgy értem, itt is van dominanciára törekedés?

Figyelt kérdés

Elméletileg egy 4 éves kan golden retriever mellé szeretnénk egy szuka ivartalanított keverék(menhelyi kutyust) még nem választottunk, de mindenképpen kölyök kutyus lesz és ha még nincs ivartalanítva, ivartalanítjuk. Szeretném tudni, hogy egy ivartalanított szuka és egy hím között is lehet harc? Ez azért fontos, mert a kan kutyánk agresszív a többi kutyával, főleg ha azok megmorogják, és az idegrendszere sem jó. Ja meg még azt, hogy melyik kutyát hasznosabb ivartalanítani, a kant, vagy a szukát?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. júl. 3. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha agresszív más kutyákkal nem túl jó ötlet hozni mellé egy társat, bár ki tudja.


Egy kan, és egy szuka jól meg fognak férni egymással, és eleve a kölyök kutyával is jól meg kéne férnie.

Természetesen itt is van dominancia, de erre ne legyen gondod, lerendezik ők ezt maguk között.


Előfordulhatnak kisebb összezördülések , de nem gyilkos összecsapásokra , nagy harcokra kell gondolni, egyszerűen a rangban felül álló kutya, helyre teszi az alárendelt kutyát. Ez előfordulhat időről időre, de ez nem komoly harc lesz.


Persze minden a kutyusok jellemétől, és a gazdi hozzáállásától függ.

2010. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet!!! Az én Angol Cocker Spánielem és atesóm Angol Cocker spániele ( eggyütt lakunk ) mindig bántják egymást! Az enyém sosem kezdeményez de a tesómé mindig neki megy. Szegény már háton fekszik és söprűvel zavarjuk el tőle. Kicsit zavaros. Na mindegy, lehet hogy fognak!
2010. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
Először a kant ivartalanítsd. Az első tüzeléskor jönnek rá igazán, hogy szuka a társuk és onnan kezdve lovagiasan viselkednek a hölggyel. Ha azon túl van, utána már lehet őt is műteni.
2010. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hoztunk mellé egy nőstényt, még nem eresztettük véglegesen össze őket, mert a nőstény nagyon pici, de ismerkedésként már találkoztak, és tetszettek egymásnak. Már csak az lenne a kérdésem, hogy melyiket ivartalanítsuk, vagy esetleg mindkettőt? Ez azért fontos, mert úgy hallottam hogyha ivarérés után ivartalanítjuk a kutyát akkor agresszív lehet, és az én kan kutyám meg már 4 éves. És a nősténynél is úgy tudom, hogy az első tüzelés előtt kéne ivartalanítani, csak azt nem tudom, miért, ha valaki tudja, vagy másképp hallotta akkor várom válaszát. És ha tényleg úgy van, hogy első tüzelés előtt kell ivartalanítani, akkor a fiú lehet, hogy nem jön rá, hogy egy "úri hölggyel áll szemben"?Mármint lehet, hogy nem lesz vele olyan udvarias, és kedves? Mindenképpen szeretném ivartalanítani őket, mert tudom, hogy sok betegséget előzhet meg.
2010. aug. 18. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
A kan kutyát ivartalanítsd minél előbb. Ettől nem agresszív hanem elméletileg nyugodtabb lesz. (persze kivételek mindenhol előfordulnak). De általában nyugodtabbak lesznek. Ha tapasztalsz változást a kan kutya viselkedésében úgyértem sokkal nyugodtabb nem olyan agresszív már akkor nyugodtan lehet ivartalanítani a szuka kutyust is még mielőtt ivaréretté nem vállna. Ha viszont nem sok változást hoz az kan kutyában az ivartalanítás (rosszabb semmiképp sem lesz) akkor ha akarod (persze én még előtte ivartalanítanám a szukát is) akkor várd meg amig ivaréretté válik a szuka kutya. Érezze, hogy ő szuka (bár szerintem rá fog Ő jönni magától is nem kell ahhoz tüzelnie) és utánna ivartalanítsátok ha már vége a tüzelésnek. De figyelj oda, nehogy párosodjon valami kutyával. A Te kan kutyád már ivartalanítva lesz de beszökhet másik kutya is ha kertben laktok.
2010. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!