Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan fárasztjátok le az...

Ti hogyan fárasztjátok le az extra hiperaktív kutyátokat?

Figyelt kérdés

Mármint akinek ilyen kutyusa van.

Az én kutyám elképesztő, sose fárad el. Már én nem bírom tovább!

Most 10 hónapos, és úgy veszem észre hogy ahogy nő, egyre nagyobb a mozgásigénye. Ha nem sétálunk - sportolunk annyit, tiszta ideg, liheg és rombol, persze nem hagyom, letiltom róla de akkor is fel alá mászkál, ha a helyére parancsolom ott is néz mereven, liheg pedig 100% hogy nincs melege, és minden egyes hangra (pl ha a lépcsőházba jön valaki) ugat, ordít szinte, bár erről is letiltom, de erről teljes mértékben nem lehet mert befejezi, de legközelebb újrakezdi. Napi 4x mentünk eddig le, de kb 2 hete már 5x viszem, mert kibírhatatlanul tud viselkedni. Aztán ezen felül még tanulunk itthon, már nincs is olyan trükk amit ne tudna, most kezdtünk el dog dancingezni, mert nagyon neki való. Ezt élvezi, és ha 4-5x megyünk és tanulunk, akkor olyan mint egy kisangyal... Olyan jó kutya, mindent tökéletesen csinál. De ha nagyon fáradt vagyok, most pl meghúztam a hátamat, dolgozni is alíg bírok, nem tudunk dancingelni, nem tudok rendesen tanulni vele mert örülök hogy élek, éppen csak a labdát tudtam neki a szobában dobálni, de elég volt szeretnék pihenni... És most sokkos állapotban fekszik a helyén és megint lihegve nyüszögve néz. Lehet csak én reagálom túl, meg biztos ez csak engem idegesít, de kérlek ajánljatok valami olyat, amiben kitud teljesedni a kutyám és nekem is jut egy kis nyugalom...

Egyébként hétvégente mindig megyünk túrázni, kirándulni, utána mindig tökéletesen viselkedik. Egyébként ha sétálni megyünk és nincs lefárasztva, akkor is jól viselkedik, mert minden vezényszóra hallgat, okos kutya. De zavar hogy látom, mennyire feszült, és csak bevan kényszerítve a helyére, muszáj aludnia, és ő csak szaladna... Tiszta ideg ilyenkor.


Amúgy sheltie, és tudtam hogy energikus lesz, fel is készültem, végre egészséges és sportos életmódra váltottam miatta a nagy lustulások után, rendben is van, de az amit ő akar az már túlzás, ha nem szólnék rá és nem tiltanám a helytelen viselkedésről, mehetnékében a lakást is teljesen szétszedné, pedig állandóan vele vagyok szinte mert keveset dolgozom egy nap. Valamit tuti rosszul csinálok.

(nincs ivartalanítva, és nem is lesz mert fogunk versenyekre járni. Majd esetleg ha már többet nem megyünk versenyre. A szukákról teljesen letiltható, nem kergeti a nőket. Nem mondom hogy hidegen hagyja, de nem akarja túlságosan nagyon szétszórni a magjait... Normálisan viselkedik télen, nyáron, tüzelési időszakban is.)


Köszi a válaszokat!



2019. márc. 26. 23:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Hát én nem használnám a gépet. Ebben biztos vagyok, a szobabiciglit se használom csak állandóan eltervezem. Nekem elég annyi hogy a kutyával mozgok. :D de ettől függetlenül is megérné, ha mondjuk egybefüggöen szaladna úgy 30 percet, szerintem annyi már egy kis időre lefárasztaná. Maximum gyüjtögetnék rá, úgy 2 hónap alatt összeraknám és akkor annyira nem érezném meg. :)


Terelni tuti megyünk, csak a terelő suli még nem vette fel a telefont. :S úszni utál, utálja a vizet. Nyáron elvisszuk a balatonra, és bevisszük a vízbe, kíváncsi vagyok mennyi idő alatt fog kimenekülni. :D

Nem tudod/tudjátok esetleg, hogy az olyan kutya aki nincs oda a frizbiért, meg a labdákért, játékokért, őket hogy lehet játékra szoktatni? Mert akkor csak dobálnám a labdát, frizbit, és neki is jó nekem is. De a játékok őt annyira nem kötik le, ő szaladni imád, terelni a többi kutyát, bunyózni, trükköket tanulni. A kerestetés Nagyon jól megy neki. Dancingelni is szeret, csak pont az olyat nem szereti ami nekem is jó lenne. :D

2019. márc. 28. 14:49
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Írtad, hogy nem akarod ivartalanítani, miért? Tenyésztő be akarja még vonni továbbtenyésztésre?
2019. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is kipróbálhatod vele:

[link]

2019. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Több okból sem szeretném ivartalanítani.

Pl a versenyek, és a kiállítás miatt. Akkor csak hobby kategóriában nevezhetnénk. Persze ez nem nagy tragédia, de kiállításra csak az ivaros kutyák jelentkezhetnek. Azthiszem ott is van hobby kategória, de ha a rendes kiállításon jó címet kap, az nagyon jó mert továbbtenyésztésre alkalmassá válik. Szóval lehet fedeztetni vele, masik fajtatiszta sheltie csajszit. És akkor nagymama leszek :) (viccelek, imádom a kutyámat de nem beszélek így róla :D) lesz egy olyan sheltie még a világon, aki olyan rafkós mint az enyém. :)

Aztán egészségügyi megfontolásból is. Nem sokan tudják, meg a legtöbb ember ezt csak feketén és fehéren látja, de az ivartalanításnak vannak negatív hatásai is. Az én kutyám egészséges, a fajta nem hajlamos az ivarszervi megbetegedésekre, a tenyésztőjénél még nem volt herebeteg eb, és nincs is ivartalanítási kötelezettségem a szerződésben. Folyamatosan viszem az orvoshoz, felméri az állapotát, ha valami probléma lesz és az életet kell ezzel megmenteni, mindenképp ivartalaníttatom.

Nekem a negatív hatásai hororisztikusabbnak tűnnek, főleg úgy hogy habár az esélye mindig megvan a megbetegedésnek, de ha úgy vesszük a sheltie ebben eléggé egészséges fajta. Nem rontanék a mostani tökéletes állapoton.


A hard dog race nekem kissé kemény, főleg úgy hogy most nem vagyok igazán testileg toppon. A férjemet szeretném benevezni a kutyával, na azt adnám! :D

Most próbálom rávenni. :D

2019. ápr. 1. 01:09
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

"Szóval lehet fedeztetni vele, masik fajtatiszta sheltie csajszit. És akkor nagymama leszek"


Ha nem vagy tenyésztő, ezt inkább felejtsd el, és nézz szét a menhelyek és fajtamentők háza táján. Nincs annyi gazdi, aki le tudná apasztani a gazdikereső kutyák számát, és nagyon nem úgy tűnik, hogy javulna a helyzet.


A férjed aktívabb, mint te? Ha meg nem vagytok elég aktívak a kutyához, minek kellett egy aktív kutya? A kutyád nem hiperaktív, csak egy hozzá való gazdi kellett volna neki, aki tud is bánni vele. Hasonló habitusú kutyám van, de vele nincs ilyen probléma, mert foglalkozok vele.

2019. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves 15.ös válaszoló!


Rengeteg olyan ismerősöm, barátom van akik kutyákat vesznek.

Tudom, hogy a menhelyek is tömve vannak, és tervezünk is magunkhoz venni majd egy menhelyi kutyust is, de az én kutyám egy fajtatiszta sheltie, aki nagyon jó géneket örökölt és nagyon tehetségesnek tűnik/igérkezik (de még kölyök), nagy eredményeket fog elérni, és gyönyörű szép. Nem csak nekem szép, tenyésztői szemmel nézve is ígéretes, és csak az ilyen és ennél még jobb vérvonalat érdemes tovább tenyészteni, hogy a fajta szépen fejlődjön és tisztán megmaradjon. Szóval nem azért fedeztetnénk hogy utána kiskutyákat babusgassunk és bevágjuk őket a menhelyre. Bár még nem 100% hogy fedeztetni fogunk, és ettől függetlenül se szeretném ivartalanítani. Viszont kapásból 10 embert ismerek, aki éppen kutya vásárlás előtt áll, és még rengeteg embertől hallottam hogy venni fognak majd. Nem mindenki fogad örökbe, jó lenne ha üres lenne a menhely, de valakinek van álomfajtája, kedvenc fajtája, vagy csak az egészségesség miatt akar fajtatiszta kutyát, az elsősorban venni fogja a kutyáját. Szerintem van befogadóképesség, annak aki akar kutyát. Aki meg nem akar az úgyse fog örökbefogadni, a legjobb az lenne ha minden állatartó felelősségteljes lenne, és nem lenne felesleges szaporulat.


A másik meg az, hogy most már 2.oldalon azzal foglalkozunk, hogy hogyan farasszam le a kutyámat tökéletesen, ezen szerintem nem az látszik hogy telibe szarom a kutyám és nem foglalkozok vele. :D már futógépet is néztem neki, tegnap egész nap a tóparton voltunk, az átlagos napjainkon is 5x sétálunk. De neharagudj kérlek, én is emberből vagyok és ha visszaolvasol,( mert gondolom az ember elolvassa a válaszokat mielőtt ír valamit) enlítettem hogy most fáj a derekam. Ezért én nem fogok elindulni a hard dog race-n, de elmegyek megnézni őket. Azért köszi a választ. Ha van valami jó kutyalefárasztási tipped, munkakutyákra specializálódva, írj, kérlek a kérdésre válaszolj. :)

2019. ápr. 2. 01:03
 17/20 A kérdező kommentje:
Ja és félreértés elkerülése végett, nem szaporítani akarunk. Nem vagyunk szaporítók, teljesen elítéljük. Kiállításokra tenyésztők járnak, a tenyészet frissítése céljából van hogy más tenyésztő / kutyatulajdonos kutyáját "kinézik" maguknak, és közösen összeállítanak egy fajtatiszta sheltie kant egy fajtatiszta sheltie szukával. Szerződés, törzskönyv mellett, engedéllyel, mindennel. Teljesen legálisan. Van úgy hogy 2 különálló kennel pároztat egymással, nem mindig csak egy kennelben lévő kutyák parosodnak. Ez nem szaporítás, a kiskutyák is törzskönyvet kapnak.
2019. ápr. 2. 01:10
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
Azért a továbbtenyésztést a ti kutyátok tenyésztőjével is beszéljétek meg. Aktív kutya meg nem való bárkinek, aki kutyát akar. Vannak kutyás sportok, azoknak nézzetek utána, HDR, agility... stb. Aktív kutyával menni kell, különben megoldja, és az nem biztos, hogy tetszeni fog. Nem extra hiperaktív a kutyátok, ő ilyennek lett megalkotva. Vagy bírjátok a tempóját, vagy nem jól választottatok.
2019. ápr. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%
Milyen szempontok alapján választottatok kutyát? Miért pont a sheltie?
2019. ápr. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nyilván a tenyésztővel is megvan beszélve ez, mindenképp jelzem neki ha eldöntöttük mit akarunk. Simán bírjuk a tempóját, és még csak nem is egyedül vagyok rá, a férjem is itt van. Nem ezzel van a gond. Azzal van a gond, hogy még nem találtuk meg a megfelelő sportot / elfoglaltságot, ami tökéletesen passzol hozzá és agyilag, testileg is lefárasztja. Mert most ugye nem űzünk semmit, csak a dog dancinget, a napi több órás sétákat, tanulást pluszba, meg hétvégi kirándulást. És eddig ez tökéletesen megfelelő volt neki, nekünk is, de valamiért megváltozott a helyzet és még energikusabb lett. Ezért akarok valami plusz sportot, ezért íródott a kérdés. Meg azért belekell számolni azt is, hogy az ember lebetegedhet, történhet bármi. Szerencsére a férjem is nagy kutyabolond, sőt a barataim is mind kutyabolondok ha esetleg egyszerre betegednénk le. Én így derékfájással is ugyanúgy leviszem az ebet, játszok vele, tanulunk is, csak hajolgatni nem tudok nagyon. Ezért nem én viszem a hard dog race-re, mert ott sokat kell hajolni, azt most nem bírnám, de ha nem lenne ez most a hátammal akkor simán.


És életmódhoz választottam a kutyát, plusz még olyan szemszögből hogy egészséges legyen, mindenképpen fajtatiszta, hosszú szőrű, energikus, munkakutya. Hogy tudjunk versenyekre járni, tudjunk sokat tanulni, élvezzük az életet, és elsősorban azért hogy a családunk tagja legyen. Szóval mindenre. Én mindent a kutyával csinálok, még a munkahelyemre is jön mostanában velem. Most már egyre okosabb, néhány dolgot megtudok kérni tőle is, pl nagyon hasznos most így derékfájósan az, hogy amit kérek odahozza nekem. :D neki is jó, hogy vele vagyok nem hagyom otthon órákra, és körbeugrálják bent a csajok. Már egyre több trükköt is tud, és egészjól megy neki a dancing is. Bár azon van még mit javítani. A hétvégén rávettem az úszásra is, egyik válaszoló ajánlotta a vízbeugrást. Na az nem ment, az nagyon nem tetszett neki, de bejött velem a vízbe, úszott is egy kicsit, na nem sokat de ezt egy parszor megcsinálta. Lehet később több kedve lesz az úszáshoz is. És most van egy nagyon energikus kutyabarátnője, egy kölyök samoyed vele egésznap képesek játszani. Amúgy meg megyünk terelni majd, szóval alakul a helyzet. Egyébként úgy vettem észre hogy ha elviszem magammal a munkába, az a plusz tevékenység este pont jól lefárasztja. Most nincs probléma vele.

2019. ápr. 2. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!