Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kedvelheti jobban...

Miért kedvelheti jobban rágcsának egy kutya az olcsó kínai strandpapucsot, mint a kifejezetten nekik készült tömör rágcsálnivaló játékokat?

Figyelt kérdés

A cipőim nagy részét békén hagyja, de ez a papucsom KO, jó, filléres cucc, nem azért, csak ott vannak neki a tömör, de rugalmas kutyajátékok, azokra rá sem hederít, neki ez kell, ezt jól szét lehet cincálni, más cuccomban amúgy nem tesz kárt. Fiatal, mentett kutya, de már nem kifejezetten kölyök.

[link]


2019. márc. 28. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Érzi rajta a szagodat, menekülj.

Amúgy próbáld ki tényleg, hogy az egyik rágni valót fertőtleníted rendesen, aztán amíg alszol a hónodba teszed, és utána add oda a kutyának

2019. márc. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogy "gazdi szagú". :-) De pont ez a leginkább cafatokra téphető, mondjuk nem bánom, hogy a 10-en x ezer Ft-os bokacsizmámat békén hagyja, 35-ös lábra nehezen kapnék másikat, az ilyen papucsokat meg sorozatban gyártják. :-D
2019. márc. 29. 07:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is pont a szétszedhetősége tetszik neki :)


Esetleg a Kong játékokhoz mit szólna? Amiben jutalomfalat van, és intenzív játék közben ki is potyognak?


Hátha az jobban tetszene neki.


A papucsról tiltani kell, egyrészt ne romboljon, másrészt nem túl jó ha lenyel belőle részeket. (ha nagyobb méretű akkor átmegy rajta, de az olcsó kínai cuccok anyagai és festékanyagai nem valók semmilyen szervezetbe)

2019. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van Kong játéka, amióta rájött, hogy nem tudja szétcincálni, nem köti le tartósan. Az üreges gumicsirkére rávetette magát, de az is csak addig tartott, amíg darabokra cincálta. Én meg persze takaríthatom a cafatokat.
2019. márc. 29. 12:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Amikor látom, akkor tiltom, szóval most már csak sunyiban csinálja, utólag büntetni meg nem ugyanaz. Utcán sétánál jók ilyenre a letört faágak, azzal elvan, az nem zavaró, kint van, kint is marad, a faágakban nyugodtan kárt tehet.
2019. márc. 29. 12:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudsz olyat venni amit nem tud szétszedni
2019. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, most lehet, hogy sikerült találni valamit, hasonlít a Kongra, de belül van egy kis csilingelő vacak, ami nem tud kijönni, és jó vastag falú. Most erre lecsapott. De kíváncsi vagyok, tartós lesz-e.
2019. márc. 29. 20:13
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Az én kutyámat is a "pusztítás öröme" hajtja játék közben, a túl kemény, strapabiztos játékaihoz hozzá se nyúl, a plüssállatok addig érdekesek, amíg ki lehet belezni, valószínűleg nálatok is hasonló állhat a háttérben, vagy a már említett "gazdi szag".

Ha egyébként le tudtad tiltani már arról, hogy ész nélkül bármit megrongáljon, csak a saját játékait cincálná és a pusztítás közben nem nyeli le a darabokat, akkor szerintem néha lehet kedveskedni neki azzal, hogy engeded neki néhány szétszedhető dolog cincálását. Nálunk például erre a célra tökéletesen alkalmas az elfogyott törlőpapír guriga, wc papír kartonja, fantasztikus látni azt a határtalan örömöt, amivel ezeket aprítja és lehet, hogy következetlen vagyok, de nem akarom megfosztani ettől, és amúgy meg nem tesz tönkre semmit, szóval problémánk sincs belőle csak hát olyan kis bolond, hogy őt ez teszi boldoggá.

Ha nagyobb testű kutyád van, amúgy a kötéljátékok is beválhatnak, az enyém imádja kihúzgálni belőle a szálakat, és tartósabb is, mint a papírguriga, sőt akár azzal aludni is tudsz, hogy "gazdi szagú" legyen, de én azt azért csak felügyelet mellett adom oda neki, ha a kartonpapírból lecsúszik egy-egy cafat, az kevésbé problémás, mintha a vékony kis cérnákat nyelné le.

Egyébként meg ha nem vagy otthon és nem tudod tiltani éppen a papucsszétszedésről, akkor szerintem rakd el, tényleg nem tesz jót, ha lenyel belőle darabokat.

2019. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Szerintem nem jó, ha "ezt amúgy tilos, de tessék, ma szabad" alapon kap rombolható cuccokat.

A kutyát következetesen kell nevelni.


Legalábbis ez az én véleményem.


Kérdező, boltban lehet venni bőrből, szárított húsból készült ehető játékokat, az más tészta - szét lehet szedni, de az nem rombolás, hanem táplálkozás.

2019. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van olyanja, amit rágcsálhat, és le is nyelhet. Amúgy meg nem piszkál mindent, ezt a kis vacak papucsot szúrta ki magának, bármiben nem tesz kárt, például van egy kisállatboltból vásárolt plüss szerű kacsája, azt nem nyúzza szét, a túrabakancsomat egyszer nyúlta le, de nem rágcsálta meg, csak elaludt rajta. Ezt az olcsó papucsot meg cafatokra szedte.
2019. ápr. 1. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!