Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Amerre sétálunk a kisfiammal szinte mindig kiengednek egy agresszív rottweiler... Ma konkrétan a kerített játszótér kerítésnél morgott. Hiába szolnék nekik csesznek rá... Más is szólt már tagadták, hogy kint lenne... Másfelé nem is tudnánk menni, mennénk másik játszótérre, de erre felé csak kettő van, a másik nagyon messze van és szintén át kell haladni az ominózus helyen. Nagy állatbarát vagyok, de nagyon elegem van,hogy veszélynek vagyunk kitéve. Mit lehet tenni? Ma betelt a pohár.

#agresszív kutya #helytelen állattartás..
2019. márc. 29. 17:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja a másik oldalról, az állat is simán veszélyben van, elütheti az autó ugyanis főúton van. Magyarán mondva még az állat sorsa se érdekelheti túlzottan. Ez ember és állat veszélyeztetése.
2019. márc. 29. 17:11
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, van nálad telefon. Felveszed az ebet, amikor a játszótér kerítésénél kukucskál. Aztán bemész a jegyzőhöz és előadod a gondodat, bemutatva neki a videót.
2019. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapásból rendőrt hívnék, mielőtt elkap egy gyereket. Majd befogják.
2019. márc. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem és a jegyző mit csinál? Feljelenti? Nem értek az ilyesfajta jogi dolgokhoz.
2019. márc. 29. 17:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Már én is azon agyaltam,hogy rendőrt hívok, de féltem le sem tojják. Erre felé mindenre carnak sajnos. Eddig megtaláltam azt az időt amikor nincs kint. Most meg pont abban az időben engedi ki, amikor megyünk.. Nem egy kutyához akarom ismét a séta időt kötni.
2019. márc. 29. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen kutya simán megölhet egy gyereket, szóval nagyon meglepődnék, ha nem jönnének ki. El kell mondani érthetően és nyugodtan, hogy a kutya kiszabadult, morog a gyerekekre és a játszótérre is be akar menni. Készíts videót is.
2019. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én kutyabefogót hívnék!kb. 2éve hasonló történt velem.Mentem be minden reggel az egyetemre és láttam hogy kint fekszik minden nap volt ammikor követték is az embereket beleértve engem is!Már lassan fél éve hogy minden nap ezt láttam akkor már úgy gondoltam hogy úgsem lehet ebből baj ha eddig nem volt.Aha persze embereket kergetett csapatostól!Voltunk kb.nyolcan )én is) akiket bekergetett egy sarki kisboltba ugatva és rohanva jött felénk kb. 100m messziről mikor mi is elkezdtünk rohanni egy olyan 20m-re lévő kisboltba.Egy páran hívtak ilyen menhelyet vagy befogót vagy mit és elvitték.
2019. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyepi foglalkozik ezzel és kb 40 km-re vannak. Mire ideér az ember, már sehol nincs a kutya. Rendőr azért több van.
2019. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mégegyszer kint lesz akkor rendőrt hívok. Nehogy baj legyen. Elképesztő felelőtlen emberek vannak és az ilyen tart harci kutyát.
2019. márc. 29. 19:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hívj nyugodtan rendőrt egy ilyen kutya nem csak a gyereket, téged is kinyírhat vagy súlyos sérülést okozhat. Rossz kezekbe egy roti fegyver. Nekem is ilyen fajtájú ebem van és hatalmas erő van bennük hatalmas fogakkal, nem játékszerek. Ez a kutya egyértelműen egy felelőtlen ember elrontott kutyája, akár a fajta mentőknél is próbálkozhatsz hátha...

Ez a kutyának és a közösségnek sem jó.

2019. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!