Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a lánccal?

Mi a baj a lánccal?

Figyelt kérdés

Az írfarkasos kérdés hatására.


Az minden kedélyt felborzol ha látnak egy láncon lévő kutyát, de az senkit nem zavar ha egy 5m²es kennelben van.


Mindkét esetben szükséges hogy a kutya megfelelő gondoskodást, tartást kapjon, tegyük fel ez adott


Btw.: Van pár pites ismerősöm akiknek a kutyái láncon vannak. Ettől még többet mozognak mint a legtöbb kutya és szeretik őket,ezért figyelnek a szeparációra. Mégis mindig az megy ha felraknak egy képet hogy "az ő nyaka köré tekerné a láncot"stb


Mi ekkora probléma láncon?



2019. márc. 30. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom a kutya helyzetébe képzelik magukat, és nem szeretnének kikötve élni. Nem pedig a szomszéd helyzetébe, aki alig mer kimozdulni az udvarra, egy szabadon lévő harcikutya miatt.
2019. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönjük Emese
2019. márc. 30. 09:52
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem a lénccal van a baj hanem annak a méretével!Mert aki a kutyáját láncon tartja az álltalában nem vesz 2m-nél hosszabbat!A kennel is ugyan ez a téma!Bevallom nekem is van hogy kennelbe kell zárnom a kutyát de nem egész életére!És aki kennelt használ ezt csinálja!Egy borzasztó körülmények közt tartott németjuhász kutyát hallottam ugatni minden éjjszaka.Egyszer elmentem a gazdájához megnézni hogy annak a kutyának vajon mi lehet a baja hogy fojton ordít és ez a kutya egy 3m²-es kennelben élte életét!És a gazdi válasza az volt hogy a menhelyeken is így tartják a kutyákat és moslékkal etetik akkor ő miért nem teheti ezt?Na az ilyenekkel van a baj!Nem a lánccal és a kennellel
2019. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Én se tudom. A miénk 5m-es láncon van, 10m-es futón, tehát 50nm-e van szaladgálni, éjszakára elengedjük. Egy 3x3-as kennel meg ugye csak 9nm. Egyszerű matek.
2019. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Azokat az embereket miért nem sajnálja senki, akiket szabadon tartott, elszökött amstaffok, pitek támadnak meg?
2019. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Mer a láncon tartott kutyáról az emberek többségének az ugrikbe először hogy egész életébe kivan kötve és jó esetbe minden nap kap enni, inni. Arra nem mindenki gondolol hogy lehet ez futólánc, vagy csak addig van láncon amíg a gazda haza nem ér. Amúgy is mostmár kb mindenki állatkínzó aki egyedül hagyja a kutyáját akár csak egy percig is. Ha meg a lánc szót hallját vérszemet kapnak és nem is érdekli őket hogy a kutya miért van láncon vagy meddig.
2019. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem a lánccal van baj, hanem az állandó láncon tartással, kennelnél sem a kennel a baj, hanem az állandó kennelben tartással, főleg, ha az a kennel még kicsi is. Sajnos vannak ilyenek is, nem csak olyanok, akik ezeket rendeltetésszerűen használják.
2019. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
5 mert nem a kutya tehet róla ha a gazdája idióta.
2019. márc. 30. 10:52
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
De nem is a szomszéd néni, aki kínhal@lt hal emiatt.
2019. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Több ismerősömnél láncon van a kutya, de drótpálya van kiépítve. Bármerre mehet a kutya, ameddig a drót tart. Miért jó ez? Te szabod meg merre közlekedjen, nem teszi tönkre a kertet, nem szökik el, ha nyitva a kapu stb... De mégis van mozgás tere. Van aki este leveszi róla, és csak nappal van kikötve, amikor mozgás van. Viszont, hallottam olyat is, hogy megfullasztotta magát így a kutya, de ott a low budget is közrejátszott.

Hallottam már mástól, hogy ez milyen kegyetlen, hisz láncon van, de nem értem mi a bajuk, hisz a kutya tud legalább járkálni.


Nálunk a kutya nem lánccal volt kikötve, hanem lett véve az állatosban vmi szövet póráz, amikor építkeztünk. Egyszer csak nagy kiabálások, segítség kérés, a munkás fenn ragadt a tetőn... A kutya eltépte (vagy rágta) a pórázt. Akkor lett átváltva láncra, azzal már nem bírt el. De nálunk se volt egész nap így, csak amíg folytak a munkálatok. Aztán megépült nekik a box, és amikor jön vki akkor addig az idejig be vannak zárva. Ha vki nem csak 1-2 órára jött, akkor idő közben is ki vannak engedve (ha az illető a házban van).


Már megkaptam a barátaimtól, hogy jaj szegény kutyák, milyen rossz lehet nekik, de amikor felhoztam, hogy ki is engedhetem Őket, ameddig nem csinálnak hirtelen mozdulatot és mellettem maradnak nem fognak bántani, akkor már az volt, hogy jaj inkább ne... Volt olyan is, hogy nem zártam el Őket, csak hátra vezényeltem, és ott ugattak, mondtam havernak, hogy nyugodtan bejöhet, de nem mert, zárjam el mindkettőt. (Az egyik nem bánt, csak a hangja nagy)


Viszont faluhelyen és az etnikumban gyakori a kezeletlen kutya (csak a házőrzésre kell, nem foglalkoznak vele), és ott nem érzem gondnak, hogy ha a kutya csak egy rövid láncra van kikötve, mert a legtöbb idegbeteg, és ha elszabadulnak neki mennek mindenkinek.


A másik eset, amikor rövid láncon tartják a kutyát, ha az már öreg, beteg, esetleg rosszak már az érzékszervei (szaglás, látás..), ezért szó szerint közveszélyes. De beszélgettem erről már magát nagy állatvédőnek hitt személyről, aki mondta, hogy ez kegyetlen. Felhoztam neki, hogy akkor lövessék fejbe az állátot, mert úgyis csak vegetál? Arra a válasz, az nem humános... Akkor altassák el? Az gyilkosság... Akkor mit csináljanak vele? Adják menhelyre... Na, szval ilyen logikával élnek ezek a személyek, kár velük vitatkozni erről, nem tudnak értelmes választ adni.


Szóval az a bajuk a lánccal, hogy nem humános, emberi formában megszemélyesítik az állatot, de arra már nem gondolnak, hogy mi választja el az embereket és az állatokat egymástól. Az, hogy az emberek képesek önkontrollra (igaz, nem mindenki), míg az állatok ösztönlények, főleg a primitívebbek. Szabályozni kell Őket, a saját és mások biztonsága érdekében.

2019. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!