Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy Amerikai...

Szeretnék venni egy Amerikai staffordshire terriert, de mivel első kutyám lenne félek hogy nem adna a tenyésztő. Jól gondolom?

Figyelt kérdés
Nagyon utánaolvastam a fajtának, elég magabiztosnak érzem magam. Nagyon következetesen tudnám nevelni. Már kutyaovit, iskolát is kerestem neki. Csak mint írtam mi van ha nem ad a tenyésztő, mondván hogy első kutya.

#nevelés #amstaff #tenyésztő #kutyatartás #amerikai staffordshireterrier
2019. márc. 30. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát figyelj... ezeknek az elképzeléseknek a fele sem fog beteljesülni. Nem olyan, mint egy labrador, vagy mint egy goldie. Sokkal dominánsabb, erősebb, sokkal több foglalkozást és nevelést igényel. Az úgy szép és jó, hogy te ilyennek meg olyannak képzeled el, de egy ilyen kutya.. hát figyelj, én nem ajánlanám...
2019. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy feltetted a kérdést és az, hogy egyáltalán feltetted nem arra utal, hogy tényleg elég magabiztos vagy hozzá.
2019. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy fogalmad sincs arról, hogy pl a következetesség mit jelent. Ez nem annyi, hogy soha nem mehet fel a kanapéra. Felelős tenyésztő (menhely, bárki) nem ad teljesen kezdőnek ilyen kaliberű kutyát, mert még nem tudod, hogy mit is jelent a nevelés. Mit csinálsz, ha bevédi az ételét, játékát? Mit teszel, ha elmegy macskázni, nyulazni? Hogy reagálsz, ha agressziót mutat kutyákra? Mit fogsz tenni, ha tiltasz pl egy rágást, rákiáltasz, akár odasuhintasz, és ő csak teljesen ignorál téged? Hogy érvényesíted az akaratodat? Márpedig ezekkel kell számolni!
2019. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Esti mese, blablabla. Mivel első kutyás lennél, én bízom benne, hogy nem adna a tenyésztő. Ha mind így tenne, nem lenne annyi baleset ezekkel a kutyákkal.

Nem való első kutyának, és ezt a te érdekedben is mondom. Nekem sokadik kutyám lett egy bull típusú keverék, de a nevelése okozott fejtörést. Kezdd a kutyázást egy sokkal "puhább" kutyával, mert neked először a kutyák jellemét lenne szükséged megismerni, és tapasztalni. Azokkal az ösztönökkel (!!!!), ami egy amstaffnak van, első kutyásként nem tudnál mit kezdeni.

2019. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor leteszek róla. Mondjuk igazatok van, inkább most derüljön ki, mint már akkor amikor megvan a kutyus.
2019. márc. 31. 07:43
 6/9 compactegon ***** válasza:
Hali. első kutyám is stafford volt, tenyésztőtől vettük tk-val, stb. most épp a menhelyről fogadtunk örökbe egy 9 éves bull típusú keverék szukát. nem mondom, hogy nem való első kutyának, de nagyon oda kell figyelni a nevelésre. hozzáteszem a tenyésztőnek ismernie kell a kutyát, és segíthet kiválasztani e vérmérsékletednek megfelelőt. 12-15 hetesen el is hozhatnád, addig kiderül milyen kutya lesz nagyjából.
2019. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
# 6 Viszont minden normális tenyésztő, ilyen kutyával rendelkező gazdi, és kutyasulis oktató azt mondja nem való első kutyának!
2019. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 compactegon ***** válasza:
szerintem ez abszolút személyiségfüggő. vannak vezetők (alfák) az emberek között is, meg vannak a gyengék. na nekik tényleg NE. ne csak staff-ot, SEMMILYEN kutyát. egyébként normálisabb helyeken 4 órás alap vizsgát kell tenni mint kutyatartó, függetlenül a fajtától.
2019. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, egy 12 éves kisgyerekről van szó! (Merthogy rám írt pü-ben.) Ennyi idősen eltartani sem tudja a kutyát, nemhogy vezetni és nevelni!
2019. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!