Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy gyönyörű, szeretetreméltó gyöngyszemem (5éves lesz és annyi ideje is van velem) aki lassan két hete minden este a lefekvésnél hisztizik! Remeg, nyugtalan, figyel, izgatott és ha meg mozdulok úgy ugrik fel mintha valaki dobná..

kI próbáltam már mindnet! Ki vittem ujra hátha pisilnie kell, játszottam vele, szeretgettem, adtam neki újra enni, ki cseréltem a vizét újra, ki nyitottam az ablakot, be csuktam, ki kapcsoltam a tv-t, nagyon le farasztottam napkozben komolyan miiiindent ki probaltam csak, hogy rájöjjek mi zavarja de semmi!

Egesz nap semmi problémája sincs, meg ha a szobaba pihenunk se (ahol alszunk is) aztan fel allok el rendezem estére a dolgokat lefekvésre készülünk aztan neki áll a hisztinek.. eddig nem szokott ilyet csinalni és most két hete minden este ez van. Valami ötlet?? Elore is Koszonom a válaszokat!!



2019. márc. 31. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy kutya kiképző, de amikor olvasgattam a kutyapszichológiáról nekem az derült ki, hogy nyugtalan idegállapotra nem szabad erősíteni. Te pedig szinte megjutalmaztad azért, mert hisztizik. A szeretgetéssel, kajával, játékkal csak azt erősítetted benne, hogy neki így kell viselkednie esténként.


Szerintem próbáld meg a "kemény szeretetet". Ha megint hisztizik leszidod, ha felugrik szigorúan visszaküldöd a helyére, hogy tudja mi a dolga. Ha volt lent elvégezni a dolgát, és vacsit is kapott nem lehet szerintem olyan baja ami csak este jön ki.


Amikor párommal sétálunk, és bemegy a boltba, a kutyánk meg elkezd nyüszögni nem azt mondom neki simogatva, hogy "jólvan picikém majd visszajön" hanem elfordítom a tekintetét és rászólok, hogy "nem szabad!!"

Persze nehéz, mert más fajta gondolkodás kell mint egy gyereknél/embernél, akit ha baj van nyugtatgatunk. De egy kutya úgy fogja felfogni, hogy neki így kell viselkednie az adott helyzetben, mert így lett "megdícsérve"

2019. ápr. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!