Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért marad sok kutya a...

Miért marad sok kutya a menhelyeken, gyepmesteri telepeken?

Figyelt kérdés
keveseket fogadnak örökbe. pl:a Magyarországon belül a határtol nem messze
2019. ápr. 5. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb embernek kölyök kell, amelyik kutya később kerül be a menhelyre (felnőttként, vagy pláne idősebbként) az eleve hátránnyal indul az aranyos kis szőrgombóckákhoz képest. Illetve sok menhelyes, gyepis kutya beteg, vagy agresszív, emiatt gyógytápra/rehabilitációra szorul, ezt sem sokan vállalják be.
2019. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl nagytestű. Végig néztem a menhelyeket és tele van nagykutyákkal, kistestűt alig találni. Az emberek többsége kistestűt akar. Nekem se kéne egy bernáthegyi, már csak az életvitelemből adódva sem. S
2019. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Menhelyi dolgozó vagyok.

Általában így jönnek be sokan: "nekem fajtiszta kellene, yorkie, bolognese, mopsz, csivava, vagy kisebb testű fajtiszta"

"pitbull kölyök kéne"

"mindegy milyen de fajtiszta legyen, a korcsok nem jók semmire"

"kölyök kéne, lehet keverék, de kistestű maradjon, szobatiszta legyen"

"nem kell felnőtt, a 2 éves vagy az idős kuyta (pl 5 éves) már nem ragaszkodik az emberhez, azok nem jő kutyák


Ha netalán valaki kiválaszt egy mixet

"minek az Előkontroll, hát állatbarát vagyok"

"szerződéssel? Régen bezzeg csak bementünk és vihettük"

"ivartalanítási kötelezettség? Én vigyázok nem fog vemhes lenni, nem csinál fel senkit, de hagy döntsem már el én, mit csinálok a kutyámmal"


Ezért.

Jolly joker, amikor bejön rengeteg 80év körüli pár vagy özvegy, hogy kellene neki kutya. Jó, persze, ajánlanánk neki hasonló korú négylábút.. Jaaaa neeeem neki nemkell vén kutya neki kölyök kell. Hogy nem adunk? Hát maguk bolondok!!


Szösszenetek az örökbefogadási szándékokról egy menhelyi dolgozótól :(

2019. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Mert alig adják ki őlet. Bementem az illatosútra egy cuki keverék félévkörüli kutyáért(közepes testűre nő), saját lakással rendelkezem, tisztán, rendezetten mentem, rengeteg időm lett volna rá, mivel egyetemista voltam, volt rendesen megtalarításom, nem volt hitelem, nem zavart volna, hogy ellenőrzik, hogy tartom, minőségi tápot kapott volna, egy ismerősöm kutyasulijába vittem volna, először még gyerekbarátnak hívták a kutyust, aztán megkérdezték van e párkapcsolatom. Mikor megmondtam, hogy egyedül nevelem a gyerekem, hirtelen elkezdtek kioktatni marhaságokkal, hogy a kutya nem szereti ám, ha meghúzzák a farkát, stb. Megkérdeztem a kutya előéletéről, hogy fél e valamitől, verték e, agresszívan reagál e valamire, amit nem gondolnék és bumm, nem kaptam meg. Nevetséges mi a fenét képzelnek az emberek. Iszonyúan sértve éreztem magam, mai fejjel már kiverném a hisztit, akkor nem mertem. Jelenleg macskánk van, rendszeresen látja orvos, hatalmas tere van, bútorai, szeretve van, gyerek nem bántja, acanát eszik és egész nap simogatom.


Nem tudom kihez került az a kutyus, de biztosan férfi vitte el.


Az állatmenhelyeken suttyók dolgoznak, 8 általánossal, előítéletekkel a középkorból, tájékozatlanok..

2019. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Mert a kutyás emberek kétszínűek.
2019. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es ez igazán sajnálatos. Mi nagyapámmal kétszer is fogadtunk már Illatos útról, mindkétszer annyi volt hogy jóformán, ráböktél egy kutyusra hogy ez de aranyos és már írták is a papírjait, azt se kérdezték hol lakunk...
2019. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicc, hogy azért pont oda mentem, mert ott volt a legcukibb kutyus és mert korábban is onnan fogadtunk örökbe kutyust, csak akkor a nagypapám nevére(80 éves volt), egy 3 év körüli keveréket. Akkor még mindketten éltek, meg lehetett volna nézni, milyen jól van a kutya.


Szerintem akkor azért kaptuk meg, mert férfi volt, még, ha idős is..


Egyébként ezt nem merték így felvállalni, azt mondták, a tökéletes otthonra várnak neki, még egy hónapja sincs bent, biztosan fognak érte jelentkezni mások is, majd meglátják, ki mellett döntenek, majd értesítenek.. Igazuk volt, a kutya kb 2 hónapot volt bent, legalábbis akkor került le az oldalról.


Az első kutya pár hónapot volt bent, akit a nagypapám hozott ki..


Lehet, hogy csak a több hónapot bent töltő kutyusokat adják ki elsőnek, a frisseknél válogatnak.

2019. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát megértem azt, hogy ennyire megválogatják a gazdákat. Szörnyű gazdák is vannak, akik rosszul bánnak az állatokkal, de azért ennyire szigorú követelménynek sem kellene lennie. Pl az egyik válaszoló írta az esetét, neki szívesen adtam volna oda a kutyát.


A másik, hogy pl én járok az itt lévő menhelyre besegíteni, viszek havonta egyszer egy nagy minőségi tápot is, kutyát is sétáltatunk, imádnivalóak. Ennyivel tudok hozzájárulni, mert nekem tényleg egy bizonyos kutyafajta volt az álmom. Ott a menhelyen nem találtam, így inkább tenyésztőtől vettem. Vele sportolok, versenyezni készülünk, imádom. Ha találtam volna a menhelyen (sheltie, szóval kicsi az esély erre) akkor egyből elhoztam volna.

2019. ápr. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A menhelyi dolgozó vagyok. Mi azért kérünk előkontrollt, ivartalanítást, mert a régi rendszer miatt rengetegen dobálják vissza a kutyákat, vagy hozzák az el nem adott kölyköket persze oltás nélkül és mindif van alom, amelyik elpusztul, vagy a nagy része, mert oltatlanul jönnek be. De a vírus már bennük van, és hiába kezeltetjük őket, nem sokan maradnak meg (parvo). Vagy a régen cuki kutya félelmi agresszívként jön be, mert verték. Vagy az utcáról hozzuk be élve vagy a tetemét a valaha nálunk levő kutyáknak. Nálunk foglalási sorrendben lehet elvinni, ha valaki visszamondja vagy nem jó az előkontroll tehát pl a kerítésen ki tud menni.. Mi ezeket szeretnénk megelőzni.
2019. ápr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!