Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a másfél...

Hogy neveljem meg a másfél éves kutyámat?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron került hozzánk, kb fél évesen, és nem volt megnevelve egyáltalán, és mi sem nagyon neveltük, így mindig ugrál, harap, mindent szétrág ha a mancsai közé kerül. Sajnos nem engedhetjük meg magunknak a kutyasulit, így itthon szeretném megtanítani alap dolgokra. Lehetséges ez ilyen korban? Ha igen, hogy?
2019. ápr. 7. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Mi az hogy nem engedhetitek meg magatoknak a kutyasulit? Ha heti 2-4000 ft-ot nem tudtok kiadni a kutyára, akkor hogyan tartjátok szerencsétlen? A legalja,legolcsóbb Chappivel etetitek ugye? Mi lesz ha a kutya beteg lesz, netán műteni kell? 10 000 ft csak az, ha elviszed a dokihoz ès ránéz.

Bolhairtó havonta 2000 ft. Arra sincs pénz ugye?


Mi a fenének nektek kutya, ha még nem is foglalkoztok vele? Se nevelés se semmi? Azért rág szét mindent mert nem foglalkoztok vele, és unatkozik szerencsétlen állat!!

2019. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Lehetséges, csak úgy egy év félrenevelést kellene bepótolnotok és megfordítani. Nekem mentett kutyám van, kóborolt, beszökött valahova, utána került menhelyre, de nem volt sokáig rács mögött, hamar rátaláltam, hasonló korúként került hozzám, mint amennyi idős most a tiétek, és őt is lehetett nevelni, szóval nem kell feladni.

Ha nincs lehetőségetek kutyasulira jelenleg, akkor van más megoldás, vannak jó videók youtube-on (ingyen), ahonnan el lehet lesni dolgokat, illetve jó leírások, mikre milyen módszerek vannak.

Az első válaszoló eléggé eltúlozza a dolgokat, de ez abból adódhat, hogy felbosszantotta, hogy nem nagyon foglalkoztatok eddig a kutyával, ami persze valóban probléma, de azért ne essünk át a ló túloldalára, például az állatorvossal, igen, ha nagy baj van, az drága lehet, de hogy csak ránéz az egy 10-es, az erős túlzás. Egyébként érdemes kisállat biztosítást kötni, az nem magas összeg, viszont ha tényleg nagyobb baj van, akkor nagy segítség lehet.

2019. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Minden nap órákat játszok a kutyámmal, sokat foglalkozok vele, csak nem igazán neveltem, hagytam, hogy ugráljon, ilyesmi. Első válaszoló, nyugalom, nem kell nélkülöznie a kutyámnak, de már nem fér bele a kutyasuli abba a bizonyos "keretbe". Nem értem, miért ekkora bűn ez, de látom méregzsák üzemmódba kapcsoltad magad.

Kettes válaszoló, köszönöm a segítséget :)

2019. ápr. 7. 23:43
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Hú de utálom ezeket a kutyasuli mániásokat... Mármint jó dolog a kutyasuli, de van aki nem teheti meg. Mi pl azért nem járunk, mert reggel vannak az órák. Hát engem ez kikészít, hogy még hétvégén sem aludhatok sokáig... Most akkor felelőtlen gazda vagyok?! :)


Kérdező, az én kutyám ugyan nem mentett kutyus, mi tenyésztőtől vettük. De ő is rettentően rossz volt, és nagyon nehezen lehetett leállítani. Ő amúgy juhászkutya, ezért mindent de mindent terelt ami mozgott félévesen. Mindent szétakart szedni, egy percre sem lehetett magára hagyni. A kedvesség, jutalomfalatok nem hatottak rá, akkor még nem rendeztük a falkasorrend dolgot. Szóval szigorítás segített csak, következetesség, elkezdtem tiltani dolgokról, ha elakart futni vagy csak odaakart az engedélyem nélkül szaladni egy másik kutyához, mellé dobtam egy labdát, ettől kicsit meghökkent, aztán azt tanítottam meg neki hogy egyszer szólok, és ha nem jön vissza akkor büntetést kap. Sajnos nála az, hogy jutifalatért jöjjön vissza nem vált be, mert tulajdonképpen sülthús is lehet nálam, leszarja. Ha nem jön vissza, akkor leszídom, megmondom neki úgy, hogy felé hajolok, hogy szégyelheti magát. Lehet most ez hülyén hangzik és hülyén néz ki, de nála hatott, visszajön első kérésre. Ha szabadon van, mert amúgy a lábam mellett sétál. Most már semmit nem terel, csak a terelésre szánt állatokat, mert járunk terelni. Vele nagyon sokat kell mozogni, sétálni, és tanulni, és a legfontosabb hogy következetesnek kell lennem mert ha lazulok, és nem "parancsolgatok" neki, akkor elkezd megint rafináltkodni. Pl ma is odafutott egy másik kutyához, csak úgy... Szóval ilyenkor bünti van, mert most már megtanulta azt hogy csak ahhoz mehet, akihez engedem. Tudja ő, így büntit kap. Sose ütöttem meg, mindig inkább csak megemelem a hangom és esetleg kihúzom magam, magabiztosan tiltom, vagy felégörnyedek.


Én ezt javaslom, nekem ez vált be, minden kutya más. Mi sportolunk is, nagyon közeli a kapcsolat, sokat foglalkozom vele. Remélem később nem lesz már ilyen nehéz eset. :)

2019. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez így túl hosszú, hogy itt gyakorin megtanítsunk kutyát nevelni. Mivel alapvetően nem problémás a kutyád, csak neveletlen nézegesd youtubon Viktoria Stilwell - A póráz két végén című sorozatát, elég sok epizód van fent magyarul is.
2019. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tavaly indult ez a sorozat, én nemrég láttam egy adást, ez is jó:

[link]

2019. ápr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi 3-4éves mali-juci mix kutyánkat gyepiről hoztuk. Nagyon fogékony, jól motiválható, mindent meg tudtam neki tanítani. Nem rág szét semmit(van sok játéka, amikor az elején a papucs a szájába került letiltottuk róla). Kocsikázni imád, apportozik, engedelmes, imádjuk. Nem akarok litániát írni, de hidd el nem számít a kor, ha egy kutya okos, engedelmes.
2019. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Ma néhány órán keresztül kinn voltam vele, próbáltam tanítgatni. Az ül-re hallgat, azt nyáron megtanítottam neki, és a fekszik-et próbáltam ma, de csak nagy nehezen megy neki, ha leül, és a kezemben a nasit lassan a föld felé közelítem,így addig megy ő is lefele a mancsaival, míg nem fekszik. Közben mondogattam, hogy "fekszik", majd mikor már feküdt odaadtam neki a jutalom falatot, és megsimogattam, megdicsértem. Egész ügyes volt szerintem, de még sokat kell gyakorolnia, hogy értse a parancsszót.

Az ugrálást is próbáltam tiltani neki, mikor felugrott rákoppintottam egyet az orrára, és határozottan rászóltam, hogy "Nem!". Ekkor leugrott, és mikor sokadszorra is rákoppintottam az orrára, már nem ugrált. Azt hiszem jó úton haladok, hogy visszaszerezzem a tekintélyem, és tisztázzam a szerepeket. Én a gazdi, ő a kutya, és ezt mostmár szigorúan be fogom tartani. Mindig megdicsérem, simogatom, ha jól viselkedik, tehát nem negativitásra alapozom a tanítását.

Egyébként labi-tacsi keverék.

Még arról nagyon szeretném leszoktatni, hogy harapjon. Sajnos nem nagyon szocializálódott eddig, mindig kérdeztem minden kutyatulaj ismerősöm, hogy nem lehetne esetleg összeismertetni a kutyáinkat, de senki nem ment bele. Valószínűleg ezért harap, nem tudja, hogy fájdalmas. Folyton támadja a bokám, ilyenkor nem tudom leállítani, megőrül, morog, harap, ugat, őrjöng. Túl sok benne az energia. Sétálni nem gyakran viszem, mivel az utcánkban rengeteg a kóborkutya, és még a végén megtámadnák. Persze ha nem egyedük vagyok, valakivel tudok menni, bejárjuk a várost, de egyedül nem tudnám fékezni se az én kutyámat, se a kóborkutyát. Nem tudom, hogy fárasszam le, mindig hiperaktív. Sokat szaladgálok vele, de sajnos az nem elég.

2019. ápr. 8. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Az energiabombáknak a kutyás sportok jók lehetnek. Futás, túrázás, agility, hard dog race, flyball... stb.
2019. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!