Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "neveljem ki" másfél...

Hogyan "neveljem ki" másfél éves lányomból a hisztit?

Figyelt kérdés
Nagyon akaratos, mondjuk volt kire ütnie. De ha valamire azt mondom hogy nem szabad, akkor visít, és földhöz veri magát. Legyünk akár itthon, bankban, boltban, utcán, bárhol. Csak az a módszer van ez ellen, hogy ráhagyom, hadd vergődje ki magát, és majd idővel rájön, hogy úgysem ér el vele semmit? Vagy van valami más praktika is? Tegnap délután itthon hagytam hogy kivergődje magát, kb 10 percbe telt, míg abbahagyta, lenyugodott, és ment apához ölelkezni (nem hozzám jött). Én ezt nem tartom túl hosszú időnek, mármint a 10 percet. Jó esélyem van, hogy hamar kinőné ezt a viselkedést? Valamit muszály tennem, mert így nem lehet kimozdulni vele. Ráadásul ősszel bölcsibe megy. Köszi a válaszokat.
2011. máj. 4. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

bár nálunk nem földhözverős a hiszti 'csak' sima .

én azt csinálom hogy beküldöm a szobájába és annyi percig ott marad ahány éves.


ha nyilvánosan hisztizik leültetem a padra és ugyanez érvényes.

2011. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak ezt lehet, hogy hagyod, aztán megunja, ha meglátja, hogy nem ér el vele semmit. Muszáj elkezdened, mert csak rosszabb lesz.


Ami még fontos: a pároddal is beszéld meg, és legyetek egységesen következetesek, nehogy az legyen, hogy azért megy apához ölelkezni, mert tudja, hogy nála célt érhet.


Egyformán kell hogy viselkedjetek ez ügyben.

2011. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem jó ha nem veszel a hisztiről tudomást. ha nincs közönsége akkor megunja, és előbb-utóbb rájön hogy ezzel nem ér el semmit.
2011. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

szerintem nagyon okosan csinálod.


csak úgy lehet szerintem is, hogy "nem veszed észre" a hisztit...


én mindig elmagyarázom, miért nem szabad. ha mégis jön a hiszti, akkor összeszorítom a fogam, és úgy teszek, mintha nem hallanám/látnám. nem könnyű, de ilyenkor kell következetesnek lenni. (pl. visíthat, hogy vegyem ki a bavakocsiból, nem fogom cipelni a kezemben a 12 kilóját, miközben babakocsit tolok - még csak 14 hós, nem megy még egyedül nagy távokat)

2011. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért nem voltam biztos abban, hogy jó-e ez a ráhagyós módszer, mert még elég kicsi, nem tudtam, hogy vajon megérti e a lényegét. És nála még az a baj, hogy visít, közben szó szerint a földhöz veri magát, a földön hempereg, kezével-lábával hadonászik, de pár perc múlva mondja hogy gyeje és mutatja, hogy menjek őt megölelni. Most akkor ilyenkor ne öleljem meg ha még tart a hiszti? Ha nem ölelem meg, akkor azért is visít tovább. És vajon nem okozok-e ezzel fájdalmat neki, hogy nem ölelem meg? Ezt vajon megérti, hogy azért nincs ölelés, mert vergődik? Ez az ami miatt nem vagyok biztos a dolgomban. Szerintetek?
2011. máj. 4. 16:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kívánt viselkedést jutalmazzuk, a nemkívánatosat figyelmen kívül hagyjuk. Tehát ha a abbahagyta a visítást, ölelgesd meg bátran! Végül is ezt akarod nem? Hogy hagyja abba minél gyorsabban.

Saját szórakoztatásodra figyelheted az órát, mikor meddig bírja tüdővel. A tapasztalat szerint az időtartam rövidülni fog. Csak ne hagyd, hogy bárki nagy cécót csapjon körülötte, fenyegesse, büntesse, megtegye, amiért ordít a kicsi, csak hogy csend legyen végre stb. ű

A bölcsiben láttak már ennél rosszabbat is, ne aggódj miatta. A dadusok profin kezelik a hisztit. Az utca meg a boltok már kínosabb helyszín, de akinek már volt hisztis gyereke, az megértő lesz, aki meg ferdén néz rád, arról gondold nyugodtan, hogy előbb utóbb ő is megtudja majd milyen ez.

És nyugi!

El fog múlni!

2011. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de még hogy megértik! ezek a rafinált kis csirkék sokkal több mindent megértenek, mint amit mi el tudunk képzelni:) a lányom másfél éves, és úgy hisztizik a piszokja, hogy látom, ahogy a földön ülve (hál istennek nem dobálja magát, csak leül) laposakat pislog felfelé, hogy lássa, mit csinálok, közben üvölt. otthagyom, kimegyek a szobából - csend. visszamegyek - azonnal rázendít.... :) nálam is a ráhagyom módszer vált be, abból mindig ért, pár perc múlva már oldalog ki utánam, mintha mi sem történt volna.
2011. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem többféle hiszti van. Van olyan fajta, ahol látom a fájdalmát, elkeseredését. Könnyek folynak a szeméből, stb. Ilyenkor én megölelem, megvigasztalom. Pár másodperc alatt abba is hagyja. Ha nagyjelenet az épp anyának, akkor nem figyelek nagyon rá, közönyös vagyok vele szemben. Ha ilyenkor is jön hozzám a végén vigasztalódni, akkor megölelem ugyanúgy, én ettől nem leszek kevesebb, és nem látom, hogy többször hisztizne emiatt.
2011. máj. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

simán mge lehet ölelni ilyenkor. miért ne lehetne? nem a szereteted akarod megvonni tőle, hanem megtanítani hogy x dolgot nem lehet. ezt akkor sem lehet ha utána megvigasztalod, de könnyebben megnyugszik. amúgy ez még nem az a kemény hiszti, csak zavarja h nem lehet vmit, és dührohamot kap. ez normális ebben a korban. a ráhagyós hiszti majd pár hónap múlva jön, amikor csakazértis szórakozik dolgokkal, hogy lássa meddig lehet elmenni. de pl az enyém olyankor is igényli az ölbevigaszt (szerencsére már nem nagyon hisztis, csak ha fráradt, beteg). 18 hósan még nem érti az ilyeneket hogy menj a szobádba lenyugodni meg ilyesmi. még pici hozzá. természetesen amit nem szabad azt nem, de ne drasztikusan , először próbáld elterelni a figyelmét, majd ha nem válik be, lehet sírni hagyni, de ha kell neki, akkor viagsztalni is kell. hiszen nem direkt csinálja, ez egy rendes élettani szakasz, nem is lenne jó, ha kimaradna. amúgy ha következetes vagy, ugyanakkor diplomatikus, tehát ahol lehet engedsz, hagyod dönteni, és szeretettteljes, akkor a kemény hiszti időszak is lemegy pár hónap alatt.

2,5 éves kislány anyukája + 23 hetes km

2011. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha abbahagyta a hisztit, akkor öleld meg, ha meg nem, akkor várd meg, míg véget ér a roham.

És annyira már nem kicsi, hogy nem értené meg, nagyon is okosak már ilyenkor is :)


És igen, az a legnehezebb, hogy pl boltban láttam már olyat, hogy vadidegen adott csokit a csokiért hisztiző gyereknek.... vagy nálunk apósom ilyen, hogy nem veszi észre, minek van nevelő célzata, és nem én nem értem, mit akar a lányom... Például

2011. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!