Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom megtanítani a...

Nem tudom megtanítani a kutyáknak a "fekszik" feladatra. Hogyan kellene?

Figyelt kérdés
Az űl az màr megy neki,de a fekszik nem akar sikerülni.Ugye mondták hogy tegyük le a tenyerüket a földre S ha lefekszik hogy kiszedjd akkor adjuk neki,de az én kutyám nem akar lefekdüni.Ott ülök vele 7 percet S még mégse próbál lefeküdni,csak néz bambán azokkal a nagy szemeivel.Szinte levegőt se mer venni.
2019. ápr. 8. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Menj kutyasuliba, ahol megtanítják, hogy kommunikálj a kutyáddal!
2019. ápr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
YouTuben találsz videót róla, leírni kicsit nehezebb. Ha már ül a kutyus az jó, próbáld úgy adni neki a jutifalit, hogy a feje/szája alá adod, hogy ne tudja ülésből elvenni. Közben a fenekén hagyd rajta a kezed, hogy ne akarja felemelni. Így jó esetben csúszni fog hátra, míg végül elfekszik. Ha így már megy, utána próbálhatsz kézjelet tanítani rá. Szerintem ez a tenyér a földön dolog nem túl hasznos, tréning közben valami egyszerűbb kell.
2019. ápr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az orránál fogva kell vezetni.

Leülteted, és úgy viszed lefele az orrát a juti falattal. Szóval először a lábai mellett leviszed a földre, majd ott húzod tovább, hogy csak fekve érje el. Persze eleinte sokszor inkább felkel és utána megy, de ha eléggé érdekli a jutalom, akkor a fenekét lennt tarthatod a másik kezeddel, hogy kénytelen legyen lefeküdni és akkor már odaadhatod neki.

Szerintem ez az egyik legnehezebb alap trükk, két kutyát tanítottam eddig és mindkettőnek nehezen ment. Még a hempergést és meghajlást is gyorsabban megtanulták. Szóval kitartás

2019. ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!