Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a bichon havanese...

Milyen kutya a bichon havanese családban?

Figyelt kérdés

Persze jó vérvonalú,törzskönyves. Gyerek mellett elvan? Fiatal korában mennyire aktív? Jelleme érdekelne. Meg tapasztalatok főleg. Mostanában gondolkodtam,hogy ha majd oda kerül a sor,milyen kutyát vegyek.

Tapasztalat van: a c spániel, beagle, német juhász,és most mudi. Mind kanok.


2019. ápr. 8. 20:51
 1/7 A kérdező kommentje:
A kislányom szépen bánik a kutyával,szereti őket nagyon.
2019. ápr. 8. 20:52
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Tegnap támadta meg a kutyámat a harmadik bichon ebben a hónapban. Szinte csak agresszív egyedekkel találkoztam ebből a fajtából.
2019. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Fiatalon nagyon pörög, aztán átveszi a család életritmusát. Nagyon kis korában éjjel órákat fent kell lenni vele, mert játszani akar. Nagyon játékos, bármivel el tud szórakozni, persze kell hozzá társaság is. Nagyon ragaszkodó, mindig követ valakit, még a wcre se enged egyedül menni. Nem szeret egyedül maradni, de helyes tanítással hozzászoktatható. Alapból nagyon értelmesek, és szeretik a kihívást, nagyon jól taníthatóak.
2019. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy szuka bishont ismerek, kiskorában nagyon nagyon játékos volt. Követi az embert mindenhová, nem szeret egyedül lenni. Okosak.
2019. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak kölyökről tudok véleményt mondani, mert 6 hónapos a bichonom.

Szeret ismerkedni, kutyával emberrel mindegy. Mindenkit játszani hív, még azokat a kutyákat is akik rámorognak. Minden érdekli, megy mindenki után.

Nem tudom, hogy csak nekem van-e ekkora szerencsém, de séták/játékok közt szépen elvan, fekszik, szundikál. Pedig nem 1 órákat sétálok vele, 3x 15 perces séta, 1x 1 órás kutya futtatós játék.

Egy dolog miatt haragszom, hogy reggel mindig felébreszt, hogy ki akar menni de igazából ennyi idő alatt már megszoktam :D

Én örülök a választásomnak

2019. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig mi is korán keltünk és futottunk ki vele pisire, de mióta nőtt, a hólyagja is jobban bírja, annyira, hogy reggel néha könyörögni kell neki, hogy keljen fel, mert csak lustizna tízig. Este olyan 9 és 10 között megy ki utoljára. Most két éves, úgy kb egy éves koráig kellett korán kelni. Akkor még ugrált rajtam reggeli készülődés közben, két órával indulás előtt keltem, hogy vele is tudjak játszani, sétálni és el is készüljek. Néha ez is kevés volt neki és még ment a buli miután én elmentem. Most meg alig bír felkelni reggel, úgy kell kicsalni. Ha korán megyek itthonról, hangosan és látványosan szenved :D elmegyünk sétálni, pici tanulás (csak pár feladat, agyi fárasztas), reggeli és már bújik is vissza az ágyába, alszik egész délelőtt. Nagyon sokat változott a két év alatt. Az mindenképp jó, hogy kialakult egy napi rutin. Olyan amúgy, mint egy gyerek. Megszokta, hogy délelőtt alszik, szóval ha délelőtt kell menni hosszú és fárasztó programra, akkor délután nem találja a helyét, próbál aludni de sehol se jó neki, olyan, mintha nyűgös lenne.

Ja igen, én megtanítottam neki, hogy nincs helye az ágyban, de elég nehéz volt. Betartja a szabályt, de nagyon szeret bújni, vendégségben vagy a kanapén ha alszok, mindig odajön és rámfekszik. Nagyon jellemző rá az emberközpontúság. Így is fáj a szívem, hogy nem jön az ágyra, szobából kizárni ejjelre szerintem nem szabad ezt a fajtát, nem bírná jól

2019. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes !!
2020. jún. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!