Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak kanül volt a lábában...

Kutyámnak kanül volt a lábában, természetesen ott le lett borotválva a szőre. Viszont addig addig nyalogatta a helyét hogy a bőrén már piros horzsolás van. Naugranormonnal szabad e kenegetni? Figyelnék hogy ne nyalja le amíg beszívódik.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 15. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen kenhetsz rá, te tényleg be nyaljon bele kicsit sem. Én úgy csináltam, bekentem vastagon és leragasztottam (körbe fasli és csak arra tettem ragasztót), fél óra múlva leszedtem a "kötést" és letöröltem a lábáról amit nem szívott be a bőr, így nem volt mit lenyalnia.
2019. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De tényleg ne nyaljon bele kicsit se *
2019. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akadályozd meg, hogy nyalja. Erre a gallért szokták használni leginkább. Persze, be is kötheted, ha nem szedi le.Az a pirosság nem horzsolás, hanem a nyalás miatt gyulladás keletkezett.
2019. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez biztos hogy az gyulladás? Nekem csak simán horzsolásnak tűnik. És ha gyulladás akkor arra is használ a neugranormon? Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, megpróbálom a kötéssel, szerintem nem szedi le :) gondoltam már erre amúgy csak attól tartottam hogy nem tesz jót ha bekötöm mert jobb ha rendesen éri levegő, és úgy jobban gyógyul..
2019. ápr. 15. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyalogatás okozta bőrgyulladás


Legtöbbször acral lick dermatitis néven találkozhatsz ezzel a betegséggel. Ezt a kellemetlen bőrproblémát egy terület folyamatos, megszállott nyalogatása váltja ki – Ez a terület nem tud meggyógyulni, és ennek eredményeképp a fájdalom valamint a viszketés arra készteti a kutyát, hogy tovább nyalogassa a sebet.

2019. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha nem nyalogatja meggyógyul magától? Mert akkor bekötném neki. Vagy vigyem orvoshoz? Olvastam hogy antibiotukummal kezelik, na most ő már idős kutya, ha nem muszáj nem gyógyszerezném, így is van amit szednie kell szegénykémnek. De persze ha magától nem gyógyúl meg ez a fene akkor elviszem dokihoz.
2019. ápr. 15. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!