Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig bírja ki? Mikor vigyem...

Meddig bírja ki? Mikor vigyem el újra állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám akinek hónapok óta be van gyulladva a bal füle.Már több állatorvost is megjártunk eddig eredménytelenül.Több cseppet is kaptunk eddig egy sem használt.Kétszer kimosták a fülét szintén semmi.A csepp amit utoljára kaptunk nagyon szépen használt és amikor már szép tiszta volt neki a füle akkor leálltunk azóta rá két napra visszajött és újra olyan a füle.A csepp már nem használ neki egyik nap szép másik nap csúnya.Rendszeresen tisztítom a fülét,de ki kell hagynom napokat,mert már irritálja a fülét a folytonos tisztítás és nem is lehet minden egyes nap kétszer.


El szeretném vinni a Váci állatkórházba.Múltkor is el akartam vinni,de szüleim megtiltották én annak ellenére foglaltam időpontot és az előtte lévő nap megtudták és lemondatták velem azzal,hogy vigyem el a kisvárosiba oda felvisznek kocsival,mert egyébként vonattal kellett volna vinnem(akitől kaptuk az utóbbi cseppet)


27.-én elutazom három hétre.Az lenne a kérdésem addig kibírja vagy vigyem el a héten?

Én mindenképpen a héten szeretném elvinni nem szeretném,hogy három hétig szenvedjen.

Az utat lemondanám,de 120 ezer forintomba kerülne ha lemondom és így is rá megy mindenem a kutyámra.

Az fix hogy a szüleim nem fogják tisztítani a fülét,mert undorodnak tőle és senkire sem tudom bízni,mert rettentően fél és nem enged közel magához senkit csak engem.


Mostanában megváltozott a viselkedése. Agresszív lett nagyon nehezen hagyja,hogy ki takarítsam a fülét és nem fogad szót,ellenszegül.

Az tuti,hogy a bal fülére süket lett.Szerencsére még régen megtanítottam a kézjelekre így elboldogul.


2019. ápr. 18. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:

És van erre pénzetek?


Csak mert egy fül műtét 100+ ezer!

2019. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy sokba kerül és nem nincsen rá pénzem,de össze fogom szedni.Az állatorvos biztosan engedi majd a részletfizetést főleg ilyen nagy összegnél.
2019. ápr. 18. 18:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért kedves első mit gondoltál kidobjuk valahol az erdő szélén vagy elaltatjuk,mert beteges? ő többet ér bármennyi pénznél is.Ha kell bármekkora összeget kifizettek csak nem egyszerre.
2019. ápr. 18. 18:29
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi a frászt csinálsz a fülével, hogy állandóan begyullad? Nem kell ám minden nap tisztogatni, elég ha havonta egyszer megtisztítod a zsírtól, de akkor is csak a fülkagylót, nem belenyúlva a hallójáratába.
2019. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyik napról a másikra gyulladt be.Hetente ellenőriztem a fülét,hogy minden rendben van-e.Mikor megnéztem tele volt fekete váladékkal és elvittem orvoshoz.Ő mondta,hogy begyulladt és kaptunk rá cseppet meg gyulladás csökkentő injekciót.Azt mondta naponta kétszer cseppentsek neki,de előtte tisztítsam ki,mert akkor nem használ a csepp.És azóta van neki begyulladva.És ha tele van fekete trutyival akkor kénytelen vagyok kitakarítani a fülzsírt havi egyszer szoktam,amikor még egészséges volt a füle.Szóval kérlek ne ítélkezz és vonj le következtetéseket ha nem ismered a történetet.

Nem mellesleg az állatorvos is jobban tudja,hogy naponta kell tisztítanom,nem tudom neked hogy esne ha tele lenne a füled váladékkal.

2019. ápr. 18. 18:39
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Gratulálok, a szüleid megérdemlik a nagy valagrendet az összes csimbókjaival.


A folyamatos gyulladástól elkezd vastagodni a porc a kutya fülében. Aminek következményében a hallójárat összeszűkül (a gyulladása meg a szellőzetlenség miatt még jobban romlik) és előbb utóbb bezárul. Nem kéne tán megvárni.


Igazad van, nem a falusi henteshez kellene vinni Buksikát. A minimum elvárás az lenne, hogy:

1. mintát vesz a füléből, laborba küldi, az eredmények alapján célzottan kezeli.

2. lássunk már túl a kutya fülén! A folyamatosan visszatérő fülgyulladás qrvára nem természetes és ezen a ponton már gyanakodni kellene másra. Allergia, hormonális problémák (naivan feltételezve, hogy a dokitok konkrétan belenézett a kutya fülébe és nem talált idegen testet benne).


"27.-én elutazom három hétre. Az lenne a kérdésem addig kibírja vagy vigyem el a héten?"

Ha a szüleid bottal sem piszkálják meg, nem tök mindegy? Annyival lennél előrébb, hogy a tenyésztés, vérvétel eredménye hamarabb megérkezne és hamarabb tudnátok célzottan kezelni.


"Mostanában megváltozott a viselkedése. Agresszív lett nagyon nehezen hagyja,hogy ki takarítsam a fülét és nem fogad szót,ellenszegül."

Most őszintén, te élveznéd, ha a fájós füledet piszkálnák? Próbáld meg NAGYON pozitív dolgokhoz kötni a fülmosást: séta, étkezés, jollyjoker jutalomfalatból sok (tudod, amiért még a betonfalon is átmenne a kutya) és próbálj vele te is minél több pozitív élményt szerezni, hogy téged se csak a fájdalomhoz kössön.


A fül porca is fáj neki, tudod valamennyire csökkenteni azzal, ha bekened neki bio körömvirágkrémmel - természetesen előtte ellenőrizd az összes összetevőt, hogy mehet-e kutyáknak. A hallójáratba ne jusson!


Egyébként mit eszik a kutya? Az enyémnek allergiás eredetű fülgyulladása volt, ha nem ilyen piszok kevés idő lenne az utazásodig, egy eliminációs diétát meg lehetne próbálni (és kilátásba helyezni, hogy mindenkinek letöröd a 2 kezét, aki mást ad neki enni). Nem hypoallergén tápot keresel (azt bármire képesek ráírni), hanem olyat, ami pontosan 1 fehérjeforrást és 1 szénhidrátforrást tartalmaz és egy se olyan, amivel normál esetben találkozik a példád. Gabona, szárnyas, marha élből kilőve. A legszélesebb választéka az Exclusion-nek van, de normálisabb dokiknál is lehet kapni nagyobb tápgyártók gyógytápjait is (pl. eukanuba dermatosis fp, ami halas krumplis). 16 hét mire teljesen feltisztul a kutya szervezete az allergiától, de 2-4 hét után után már lehet javulást látni.


A szüleidet légy szíves részesítsd a nevemben verbális seggbe rúgásban, az én kutyámnak szemölcs nőtt a hallójáratában és 14 évesen, szívbetegen műthetetlen. A fél karomat odaadnám, ha kezelhető lenne :(

2019. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tenyésztést csináltak? Rühösségre kezelték? Azért nem jó folyton orvost váltani, mert így nem tudják rendesen kikezelni. Az 1.lepésig jut el mindegyik orvos.
2019. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy váladékozott neki. Ne legyen igazam, de kétszer sem mondom, hogy valami fertőzés érte a fülét és attól gyullad be folyton.
2019. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fülgyulladás befelé terjed,és ha eléri a belső fület, onnan pedig az agyat, vége a dalnak. Másrészről pokolian fáj, úgyhogy ne csodálkozz ha agresszív.


Olyan kutya fülébe, amelyiknek nincs ellenőrizve a dobhártyája nem rakunk fülcseppet!!!


Szóval dobd ki az összes szrt a fenébe, és vidd el egy állatorvoshoz aki vesz mintát, és csináltass antibiotikum érzékenységi vizsgálatot, mert ennyi kezeléstől ha nincs szerencséd mára már egy olyan multirezisztens baktérium van a kutyád fülében, amit a jóisten nem irt ki.


Szóval vagy ezt csinálod és a sarkadra állsz, vagy vidd el elaltatni, mert ennek kezeletlenül olyan vége lesz, amit nem fogsz szívesen végignézni.

2019. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már a dobhártyája meglett vizsgáltatva és azt mondta a doki hogy az teljesen egészséges.


Én is laborba akartam küldeni a fülváladékát,de szüleim hülyeségnek tartják.Hiába mondok nekik bármit nem értik meg.


Egyik nap itthon maradok és elviszem őt "titokba" akkor már nem tudnak mit csinálni.

2019. ápr. 24. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!