Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám és szeretnék...

Van egy kutyám és szeretnék egy másikat, jó ötlet?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 5 éves skót juhász kutyám. Adódott egy lehetőségem, hogy legyen egy tacskóm, de félek, hogy ez milyen hatással lenne a skót juhászomra. Főleg azért mert a skót juhász nagyrészt kint van a tacskó meg bent lenne. Nem akarom hogy azért érezze, hogy ,,lecserélem” vagy valami ilyesmi. Jó ötlet ez vagy hanyagoljam?


Válaszokat köszönöm!!



2019. ápr. 20. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyit foglalkozol a skót juhásszal? Ezt a foglalkozás mennyiséget meg tudnád nála tartani plusz még a tacskóval is kellő időt foglalkozni?

2 kutya dupla annyi idő, amíg kölyök az egyik, addig meg lehet, hogy tripla.


Volt két kutyám, tapasztalatból mondom, hogy majd belegebedtem abba, hogy megfelelően foglalkozzak mindkettejükkel. Külön kellett sétálni vinni őket, mert egyszerűen nem voltak képesek normálisan menni, ha összekerültek. Külön-külön, mint a kisangyalok, de ha egy ember kezébe került a 2 póráz akkor teljesen megváltoztak. Éppen ezen okból napi 4x voltam sétálni. 2x a kicsivel és 2x az idősebbel. És ez csak egy példa. Minden másban is dupla időt kell rájuk szánni.

2019. ápr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet főleg úgy hogy önállóan nem tudod eldönteni hogy a kutyád (fajtától függetlenül egyedenkéng külön személyiségek) mit szólna hozzá. Én pl tudom hogy az enyém nem örülne ha a másik bent lenne ő kint mer féltékeny és sérdődékeny tipus. 3 házzal arrébb a nagy kutyát nem zavarja hogy a kicsi bent van.

Ha ismered a kutyád tudsz önállóan dönteni szerintem személyes ismeret hianyaba senki nem tud túl hasznos választ adni.

2019. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Te vagy a gazdi, így az van, amit te döntesz (és amiért te vállalsz felelősséget).

Igen, féltékenységgel valószínűleg meg kell majd küzdeni, de ha falkavezér vagy, akkor ezt le kell tudnod rendezni.

A rangsorrend miatt is biztosan lesznek helyzetek, amiket kezelni kell. Ha komolyan akarsz második kutyát, akkor erről előre tájékozódj, hgoy hogy érdemes csinálni. A közös sétának is van technikája, annak is nézz utána. Minél inkább uátnanézel, annál jobban el tudod dönteni, hogy neked megéri-e, hogy legyen második.

2019. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!