Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy döglött kullancso...

Találtam egy döglött kullancsot, akkor ez azt jelenti, hogy működik a csepegtető?

Figyelt kérdés

Nemrég egy arborétumban voltunk a kutyussal, hogy szaladgálhasson. Utána magunkat és a kutyust is átnéztük, nem találtunk kullancsot, viszont a kutyusnak elég dús a szőre, így nem egyszerű észre venni egy kullancsot, pláne, mert nagyon eleven a blöki és nem nagyon ül meg egyhelyben. A minap viszont találtam a kanapén (ahova felengedjük a kutyust) egy kullancsot, ami döglött volt vagy legalább is nem mozgott, élettelennek tűnt. Kicsi volt, még nem szívta meg magát.

A kutyuson van bolha-kullancs elleni csepegtető. Akkor ez most azt jelenti, hogy ez működött, vagy nézzem át még alaposabban a bundáját?



2019. ápr. 25. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, működik.
2019. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért egy átnézés sohasem felesleges.
2019. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy ami kullancs belemegy a kutyába és szív a méregből az kőkemény lesz, mikor kiesik a kutyából. Valószínűleg onnan eshetett ki, főleg, ha döglött kullancs. Kutyust nem árt átnézni, főleg oda mennek, ahol vékony a bőr (mint az ember esetén is), "hónalj" (nem tudom kutyánál mi a neve), fül, orr és a nemi szervek környéke
2019. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!