Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok nekem kistestű,...

Mondanátok nekem kistestű, NEM kozmetika igényes fajtákat?

Figyelt kérdés

Maximum fésülni kelljen, nyírni, trimmelni stb. ne


Köszönöm


2019. ápr. 27. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Spiccek, rövidszőrű csivava, pincser, foxi, jack Russel terrier
2019. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Francia bulldog, bullterrier, tacskó, erdélyi kopó.


De nem csak ezek alapján válassz kutyát, mert eltérőek az igényeik.

2019. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Bármelyik kistestű aminek rövid a szőre. De tényleg ne csak ez alapján válassz!
2019. ápr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csivava: mindkét változata megfelelne neked. A rövidszőrű gondozása rém egyszerű, heti 1x-2x elég kifésülni. A hosszúszőrűt sem kell nyírni, csak gyakrabban fésülni, de cserébe jobban bírja a hideget.


Mopsz: rövidszőrű, szintén egyszerű gondozni. Neki arcredőit kell néha kitisztítani egy törlőkendő segítségével.


Francia bulldog: szintén a redőire kel odafigyelni


Boston terrier: redők itt is


Tacskó: a rövidszőrű és a hosszúszőrű sem igényel nyírást. A csivavánál leírtak érvényesek. (A szálkást trimmelni kell)


Kis olasz agár: gondozása nem is lehetne egyszerűbb, alig van szőre, de ezért nagyon fázós. Beszerzése Magyarországon nem egyszerű.


Törpe pincser: heti 1x-2x kifésülés elég


Spiccek: dús, hosszúszőrük van. Viszonylag gyakori fésülést igényelnek, de szőrük nem hajlamos nemezesedésre, nem kell nyírni őket.


Tibeti spániel: gyakoribb fésülés, mást nem igényel


Kínai kopasz kutya: a szőrtelen példányokat néha krémezni és borotválni kell, fázósak (ki gondolta volna? :D)


Foxterrier és jack russel terrier: a rövidszőrű gondozása egyszerű.


Nem tudom neked mit jelent a kistestű, nem írtál súlyhatárt, ők kicsit nagyobbak, de a szukák között gyakran találni egészen apró példányokat is (10kg körül)


Miniatűr bullterrier és staffbull: rövidszőrű, egyszerű gondozás


Beagle: rövidszőrű, heti 1x-2x kifésülés elegendő


Whippet: rövidszőrű, fázós, de ápolása nagyon egyszerű


Mudi: félhosszú szőrű, a pofáján és a lábain egészen rövid, máshol hosszabb. Szintén elég időnként kifésülni, bundája öntisztuló, nem kell nyírni.



A felsorolt fajták mindegyike vedlik. Ezt nem árt tudni. A rövidszőrűek télen fáznak, így a kabát náluk alapfelszerelés. Főleg az agarak, nekik nagyon vékony a szőrzetük.


Remélem tudtam segíteni. Jó válogatást.

2019. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!