Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a kutyáján jelentkezett valamilyen mellékhatás a Nexgard Spectra készítmény szedésénél? Írnátok tapasztalatot?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi azt használjuk, már egy éve.

Semmi mellékhatást nem tapasztaltunk (és hatékony is).

2019. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sok száz kutyának adtuk a rendelőben, ahol dolgoztam. Soha semmi mellékhatás nem volt. Az összes orvos és az összes asszisztens Spectrat használt és használ most is. Én is évek óta azt használom, probléma nélkül.

Jah, és nem volt se babéziás, se szívférges kutya a Spectrasok között. Hozzátenném, hogy Bravectoval szintén probléma mentes volt az összes kutya.

2019. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az enyémnek úgy néz ki, nem jó, hányt a tabletta után, amióta hozzám került menhelyről, most először kapta, nem tudok róla, hogy korábban kapott-e. Amúgy eszik, iszik rendesen, nincs láza, sétánál sem esett vissza az energiája, figyelme, érdeklődése, menne más kutyákkal játszani, csak ez a hányás, fehér habos nyálszerű, étel nem jön ki szerencsére.
2019. ápr. 29. 06:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha ez egyszeri alkalom volt hányás ügyileg, akkor akár lehet is a Spectra, ha valamelyik hordozóanyagra érzékeny.

De ha több napja fennálló dolog, akkor majdnem kizárt hogy azzal lenne a baj, pár óra alatt felszívódik a gyomorból, szóval onnantól kezdve nem tud gyomorizgató hatása lenni.

Ha mostanában hozzátok el, értelem szerűen nem ismerhetitek még a kutya emésztését. Habos hányás lehet stressztől (ami most adott, ha frissen szabadult menhelyről), lehet a kutyának nem megfelelő kaja. Sőtt nekem volt olyan kutyám, akinél ahogy átálltunk a napi 1x etetésre, minden reggel habos gyomorsavat hányt. Amióta kap reggel 10 szem tápot, semmi gond nincs.

Szóval azért egy habos hányás sok mindentől lehet... Ha ez 1x dolog volt, engem pont nem érdekelne (feltéve ha volt ideje felszívódni a Spectrának), mert sok haszna származik belőle, ha kapja.

Jut eszembe: hogy kapta? Kaja közben (vagy közvetlenül utána), ahogy az ajánlás van?

2019. ápr. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
December óta van nálam a kutya, pénteken kapta a Spectrát este, súlynak megfelelőt (10kg), vasárnap hányt már reggel, doki azt mondta, hogy étkezés közben kapja, úgy kapta. Nem kapott új kaját.
2019. ápr. 29. 07:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát gondold végig. Pénteken megeszel valamit ami nem jó neked, attól nem vasárnap reggel kezdesz hányni...

Ennek a gyógyszernek az a lényege, hogy felszívódik, majd egy "körforgásba" kerül a hatóanyaga a szervezetben. De többé a gyomrát nem érinti.

A hányás egy védelmi reakció, hogy ha valami nem odavaló (akár idegen test, akár egyéni érzékenység miatt problémás étel, akár túl sok étel) dolog kerül a gyomorba, attól próbál megszabadulni a szervezet.

Ha ez valóban a Spectra okozta volna, akkor rövid idővel a megevése után hányt volna, elsődlegesen az egész vacsoráját amiben benne volt, majd talán utána még savat, amivel próbál tisztítani a szervezet.

Naponta 1x hány? Az étkezéséhez képest mikor? Előtte? Utána? Ugrálás/futkosás előtt? Utána?

Én mindenképp elvinném orvoshoz, de ha egyébként teljesen rendben van a kutya, eszik (és az nem jön ki felül, csak gyomorsav), iszik, élénk, akkor azért nem rágnám tövig a körmöm. És én első körben gyomorsav-csökkentéssel próbálkoznék.

2019. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tegnap nem tudtam dokihoz vinni, vasárnap volt. Ma este, vagy ha elengednek hamarabb munkából. Akkor ez a készítmény nem lehet, azt mondod. Még arra gondolok, hogy az egyik kutyától szedhetett össze valamit a futiban, bár nem látszott betegnek egyik sem, akikkel játszott, de attól még lehetett. Vagy esetleg a heves játék okozhat ilyet? Az egyik kutya még kölyök volt, és még nem tudja a határait, persze a másik gazdival igyekeztünk koordinálni. De ha stressz okozta, az meddig tart? Még egy kutyával sem okozott gondot neki a durvább játék.
2019. ápr. 29. 08:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy a gyógyszer okozta, de majd a doki megmondja.

És azért egy kutyánál, és egy embernél mást jelent a stressz. Ő a szó legpozitívabb értelmében csak egy kutya. Ha egy másikkal durvulnak játék közben, az nem lesz stresszfaktor...

Csak arra azért figyelj, hogy ha te stresszelsz, félsz valamitől, azt simán átveszi a kutya és bizony ők is tudnak lelki nyavajákra (amit te nyomsz rá) fizikális válaszokat adni. Egy boldog, kiegyensúlyozott kutya egyik alappillére a nyugodt, kiegyensúlyozott gazda :D

De másfelől, simán ki lehet kerülni a Spectrat, legközelebb adj neki Bravecto+Milbemax kombót, az ugyanolyan tökéletes lesz, és akkor a te lelked is megnyugszik :)

2019. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az még nem derült ki, hogy ez a hányás 1x alkalom volt? Na mert azt tényleg BÁRMI okozhatja. Túl sok fű, túl sok bot, túl sok víz futás után, túl sok akármi. Vannak hányós kutyák, akiknél ha ez nem is mindennapos, de gyakori jelenség, minden háttérprobléma nélkül.
2019. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ő nem hányós kutya, egyszer volt hányása az egyik bolhanyakörvnél, miután leszedtem, meg is szűnt egyből, csak ez most belsőleg kapott szer. A doki ajánlotta ezt a készítményt, ott kaptuk a rendelőben.

Nekem ő első kutya, meg nincs is minden vacakra szűrve így mentettként, mint mondjuk a normálisabb tenyésztőtől vásárolt kutyák, ettől függetlenül nem cserélném le másik kutyára.

Nem vagyok stresszes gazdi, igazából rengeteget javult így is az állapota pár hónap alatt, ő valóban stresszes volt, amikor hozzám került, most már nem az.

2019. ápr. 29. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!