Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csípőizületi diszplázia, mi...

Csípőizületi diszplázia, mi legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves németjuhászom, akinél (súlyos) diszpláziát diagnosztizáltak. Hirtelen jelentkeztek elég komoly tünetek, előtte semmit sem tapasztaltam nála, ami erre utalt volna. A doki nem javasolja a műtétet. (A nagymamámék ajándéka volt, akkor még nem értettem a szaporító-tenyésztő különbséget, ők meg pláne nem. Azóta tisztában vagyok vele, úgyhogy kérlek titeket mellőzzük az ezzel kapcsolatos, off hozzászólásokat.)

A problémám, hogy sokan kérdezik, akik látják a kutyát hogy miért nem altatom el. Az elején természetesen azonnal rávágtam hogy nem, hisz a kutya családtag. Aztán elkezdtem gondolkodni, hogy nincs-e igazuk. Ha szenved szegény akkor nem lenne neki is jobb így? Viszont nem merem meglépni ezt a lépést, hisz vannak még vidám, életerős pillanatai, az étvágya is jó. (Emellett azonban sok a szomorú is, amikor csak fekszik. Alapjáraton a járása nehézkes, nem szalad szívesen, fogy és nehezen áll fel.) Ti mit tennétek a helyemben, altatás vagy hagyjam hogy ő döntse el mikor távozik? Addig viszont mivel enyhítsem a fájdalmát?


Egész életében kapott mutivitamint, most már izűletre való kiegészítőt is. Már csak a gyógyszeres kezelés maradt, de attól is félek hisz egy darabig jó neki, aztán hirtelen romlik tovább nagy mértékben.



2019. ápr. 30. 23:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Altatás!
2019. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem javasolják a műtétet? Én biztos kérnék másodvéleményt is, a legjobb az lenne, ha egy ortopéd sebészt felkeresnétek.
2019. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

2.-nak.


Azért, mert 7 éves, és németjuhász. Azoknál ez alap probléma a testfelépítés/tenyésztés miatt.

2019. ápr. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

És ha alapprobléma, de műthető, akkor mi van?? Ekkora hülyeséget én még nem olvastam itt.


Kérdező: Szerintem 7 éves kutya még nincs annyira öreg, hogy ne lehetne műteni, pláne, ha már azon gondolkoztok, hogy végleg elaltatjátok. Végül is mi történhet? Ha sikerül a műtét, akkor még talán 10+ évet is megél, ha nem ébred fel, akkor meg eleve fel voltatok már készülve erre az eshetőségre.


Az egyetlen bökkenő itt az, hogy a műtét több százezer Ft. körül mozog a típusától függően, ha jól tudom és ezt nektek kell tudnotok, hogy ki tudjátok-e fizetni (de szerintem ha kéritek, akkor részletekben is fizethető). Ha Bp. környékén laktok, akkor ezzel csakis a Profivet-hez vigyétek, mert ez komoly műtétnek számít!


[link]

2019. ápr. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

#4

Én nem Budapest környékén lakom, hanem 130 km-re, mégis a Profivet-hez, d.Muka Péterhez vittem a kutyám, 12 évesen (keverék) ennek 3 éve, megműtötte és a kutyám jól van!

[link]

Tény, hogy a műtét nem olcsó és különösen ismeretlenül nincs részletfizetés.

Ellenben lehet felvenni hitelt, mi is azt tettük.

A szomszédom kutyusa viszont 14-ik évesen nem tudott lábra állni gerincsérv miatt, ők a kutya életkora miatt már nem vállalták be a műtétet, de kaptak Muka dr-tól olyan gyógyszereket, fájdalomcsillapítókat, hogy a kutya azóta is fájdalommentesen él és elbóklászik öregesen mind a négy lábán, immáron 1 éve.

Ennél jobb orvost és tökéletesebbet állapotjavítást nem tudok neked ajánlani, ha ezt nem akarod valamiért, akkor a leghumánusabb megoldás az altatás, mert nagyon komoly fájdalmai miatt szenved és várja a halált!

2019. máj. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Még egy szavazat Muka doktorra. Akárhol laksz, legalább egy konzultációra vidd el a kutyát, ő nagy türelemmel és hatalmas szakértelemmel elfogja neked mondani az összes lehetőséget. Európa hírű állatortopéd-sebész, időpontot kell kérni. 7 éves kutya még nem öreg, hiába nagytestű, lehet benne akár 6 év is, ha adsz neki esélyt.
2019. máj. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Dr. Muka Péter Pál a Profivetnél dolgozik, ugyanazon a helyen, amit én is ajánlottam. Miért kellett ezért lepontozni?


Különben az ország déli felében is van profi orvos, náluk őssejt-kezelésre is van lehetőség, csak nem említettem, mert az még az implantátumnál is drágább.

2019. máj. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Kedves 7-es, én nem pontoztalak le, sőt, zöld kezet adtam egyetértőleg. Azért a jelenlegi %-od nem lepontozást mutat, a többiekhez képest!
2019. máj. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, közben néztem, hogy te "még szebb" értékelést kaptál... Komolyan nem értem, hogy aki lepontoz itt mindenkit annak mi baja van a válaszokkal?
2019. máj. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Még csak 7 éves, egyáltalán nem öreg.

Mindenképp kérnék másik orvostól véleményt, ha többen is azt mondják, hogy nem lehet műteni vagy nem segítene rajta, akkor keresnék valami alternatívát. Pl aranygolyó beültetés vagy bármi, ami reményt ad.

2019. máj. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!