Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A berni pásztorkutya alkalmas...

A berni pásztorkutya alkalmas valamilyen kutyás sportra? Ha igen, milyenre?

Figyelt kérdés
Több fajtával is szemezek még,de úgy érzem,egy border collie túl aktív lenne,lehet,hogy nem tudnám minden esetben lefoglalni.Mindemellett szeretnék valamilyen,,sportot"is űzni a kutyával,és a berni minden más feltételnek megfelel.
2010. júl. 6. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.Túl nagytestű, lomha. Legfeljebb őrző-védőre, de ő nem az a kemény fajta. Inkább egy nagy maci, egy tökéletes családi kutya. Van még a borderhez hasonló munkakutya, aki tud különbséget tenni a munka és az élet között és nem pörög halálra. Van köztes megoldás.
2010. júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A berni semmiképp.. Nem is tesz jót a csontjainak, ízületeinek a túl sok mozgás, ugrálás.
2010. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

agility minden kutyának lehet.

tény hogy nagytestű, de a lomhaságban nem vagyok biztos :)

ismerősöm bernije hiperaktív, azt fárasztani kell.

2010. júl. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ma már volt egyszer...és továbbra sincs így. Az agility nem való minden fajtának, vagy a vérmérséklete, vagy a fizikai adottságai miatt.
2010. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

hár én egy tömzsi, lomha, csámpás, lusta labradorral agilityzek ... ha ő végigmegy a pályán akkor bárki :D


w

2010. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hár = hát ...
2010. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

A barátnőm a 6 éves kaukázusijával agilityzik már 4 éve, és semmi nincs a kutyának, figyeli a terhelhetőségét, hogy nincs-e a kutyának valami ízületi problémája, de eddig semmi baja nem volt. Én pedig a 3 éves kan goldie-mal agilityek maxiban, és hozzáteszem, hogy show-vonalasak az ősei, tehát elég monstrum és nagy élvezettel megy végig a pályán, még ha egy borderhez vagy más agilis kutyához képest lassú és lomha, kit érdekel míg élvezi?


Szóval kedves kérdező, szerintem a berni nagyon kedves és jó vérmérsékletű kutya, igazi mackó :). Szerintem ha nem is lehet vele olyan igazán sikeres valaki az agility-ban, akkor is, ha a kutyád élvezi az a legfontosabb :). Egyébként nem tudom mennyire van meg még a berniknek a terelő ösztöne, de akár a terelést is kipróbálhatnád vele :)


vagy a terápiázást is tudnám javasolni, igaz az nem sport, de mégis egy tevékenység és a bernik nagyon barátságos kutyák :)

2010. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Példaképp meglehet nézni ezeket a videókat egy agilityző berniről

http://www.youtube.com/watch?v=9TL9rjj5ZG4

http://www.youtube.com/watch?v=DPCu_fULImg


Az ez előtti kommentelő voltam :)

2010. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat:)
2010. júl. 6. 13:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, nem is az agyával van baj, meg tudja tanulni átugrálni az akadályokat, de győzni sosem fog. És aki komolyan versenyzik az azért el akar érni valamit. Labi meg a berni nagyon különböző kutyák.

Én ismertem egy bernit, akkora volt mint egy borjú, fojt a nyála és úgy rettegett mindentől mint egy egérke. Ezek a divatos kutyák manapság megsínylik hogy mindenki őket szereti.

2010. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!